Skocz do zawartości

Samoloty wielopłatowe - pytania i odpowiedzi...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Temat płótna nie jest tak oczywisty, warto eksperymentować.  Jeśli chcesz zrobić stare i zużyte płótno, to w  dobrą stronę idziesz. Ja kładę kolor bazowy kość słoniową ( ivory) albo jasny beż i moduluję od żółtoszarego po sepię.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivory...tego mi brakowało, dzięki. Pamiętam właśnie płótna takie jasnoszare z lekkim odcieniem brązu...czy żółtego cieżko określić.

 zamówiłem wczoraj flesh z gunze, jakiś bardzo jasny brąz, do tego biały- będę szukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 20:14, sianko napisał:

moduluję od żółtoszarego po sepię.

 

A jaką techniką? Suchy pędzel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hejka. Na polskiego MIG-29 1:48 z malowaniem "Kościuszkowskim" to jaki GWH się nada? 9-12 Late Type może być?
Ogólnie jaka różnica między BOXami GWH Late i Early. W Late jest wszystko co w ERLY + jakieś dodatki? (kiedyś tak czytałem - szukam potwierdzenia) 

 

Pzdro w Nowym Roku! Najlepszego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kola napisał:

I gdzie do cholery jest najlepszy wątek - zadajemy pytania i dostajemy odpowiedzi?  Co się stało? 

 

Wątek zadajemy pytania wyparował.

 

 

Mamy jedynie to:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hej, inwestował może ktoś w gotowe śruby rzymskie od Gaspatch w 1/48. Na fotkach w sklepach fajnie to wygląda, ale ciekawe jak w rzeczywistości prezentują się na modelu. Warto kupić, czy kombinować handmade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po chwilowej przerwie zacząłem sobie dłubać trampkowego An-2, dokupiłem blaszki od parta i mam trochę problem z lokalizacją elementów PE na modelu. Jakby ktoś byłby mi w stanie wyjaśnić gdzie mam te elementy umieścić. Instrukcja Parta za bardzo nic nie wyjaśnia, a jako, że są dedykowane do Bilka/Italeri to patrzyłem i na ich instrukcję, ale nie pomogło. Gapie się na zdjęcia oryginału i też ciężko mi to znaleźć.

Chodzi mi głównie o krok C, D i E. Reszta jest jasno pokazana. C domyślam się, że ma być w kokpicie chyba, tak wygląda trochę.

 

6648_2_PRT-S72-061_2.thumb.jpg.78ee697d7e263de9233a3221f666ba0c.jpg

6648_2_PRT-S72-061_1.thumb.jpg.2d39c8d3f9774560465c252c8038b7c8.jpg

 

 

EDIT: C będzie na części z silnikiem na to wychodzi, E na górze górnego skrzydła, natomiast cały czas zostaje zagadką dla mnie element D.

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
4 godziny temu, Moses napisał:

Nie kojarzę aby ktoś robił dwupłytowego A-10

No bo jeszcze go nie ma, Kolega KAMIL90 dopiero się za niego zabiera :hmmm::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KAMIL90 napisał:

Dokładnie  to chodzi  mi o model  tego samolotu A-10A Thunderbolt II

MmNhZTY2YgwvCixndklvGWxSeD0wEGFPO0pgdnYDf1V-EHUyMF4oHysYNXo-QDgdLx8qeileYgw-AXUiaB0pBD0YNjUgHSgALA0-eztUeQwvUWthdFR4CHpFbjY6BmAPeA4_eT0Gel8tCT9ib1YoWmwV.jpeg

 

I wszyscy to rozumieją 😉
Koledzy "trochę" Ci "jadą", gdyż pytasz w wątku o samolotach tego typu:
Fokker D.VII 60 ARF - HANGAR9 :: Modelarnia.pl - samoloty RC, samochody RC,  drony, helikoptery i łodzie zdalnie sterowane
więc... zadaj pytanie we właściwym wątku  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Slawek_26869 napisał:
20 godzin temu, Moses napisał:

Nie kojarzę aby ktoś robił dwupłytowego A-10

No bo jeszcze go nie ma, Kolega KAMIL90 dopiero się za niego zabiera :hmmm::mrgreen:

Świetni jesteście :super:

siibPqs.gif.41519f2fe8305737eccfc8a15815ff40.gif

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuję naklejek do samolotów z I WŚ w skali 1:32,chodzi mi najbardziej o krzyże i brytyjskie kokardy.Zacząłem robić modele z Rodena a tam naklejki są do niczego.Może ktoś z kolegów wie gdzie takie znaleźć.Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.