Skocz do zawartości

Revell 1/350 Bismarck


skell

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skell

Wielkie dzięki. Chyba mimo ceny zdecyduję się na Lionroar'a. Ma lufy, relingi i wydaje się być obszerniejszy.

Możesz napisać czemu zdecydowałeś się na lufy innej firmy?

 

zdenda

Tobie też dziękuję za linki. Ten drewniany pokład też kusi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że ten drewniany pokład to nic specjanlego poprostu pójście na łatwizne, a ja osobiście wole sobie podnosić poprzeczkę. Pozatym na pierwszych zdjęciach wygląda jakby był za krótki miejscami może to tylko taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym na pierwszych zdjęciach wygląda jakby był za krótki miejscami może to tylko taki efekt.

Máš pravdu, na prvních fotkách je paluba před opravou. KA Models ji udělal krátkou, ale teď je již v pořádku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten zestaw znalazłem na ebay'u w cenie 331zł (po obecnym przeliczniku) a dostawa 24zł. Oczywiście Chiny :-)

Z tego co widziałem to w tym zestawie są lufy, tylko brakuje luf do małego kalibru. Zgadza się?

 

Witam,

Nie wiem dokladnie jaki zestaw znalazles ale LionRoar robi/robil *dwa* zestawy o tym samym numerze. Roznia sie one na 100% brakiem herbu Bismarcka i cena

Ten bez herbu (nie wiem czy jest jakas inna zmiana) kosztuje mniej niz "pelny" zestaw.

Trzeba takze wziac pod uwage, ze w zestawie tym sa drobne elementy z zywicy - 3 z nich dostalem polamane i Chinczyki nie chca mi doslac nowych nawet za doplata

Kupowalem w Hobbyeasy - oni nawet sa chetni aby doslac te czesci ale Lionroar ma to w dupie i nie przyslali mi tych czesci ani do domu ani do hobbyeasy.

Tak, tak, tez robie Bismarcka revella. Chcialbym zrobic go w malowaniu z jesieni 1940 ("pelny" kamuflaz nadbudowek) ale nigdy nie malowalem w taki sposob i nie bardzo wiem jak pomalowac nadbudowki, kiedy na nich bedzie pelno blaszek - jak to wszystko pomaskowac. A moze malowac kamo przed umieszczeniem blach i potem domalowywac pedzelkiem? Komin chce robic "metoda" skella ale wlasnie co z kamuflazem? Nie bardzo sobie wyobrazam maskowanie pomiedzy drucikami...

 

--------

Wlasnie zamowilem caly nowy zestaw Lionroara do swojego Bismarcka.

Poniewaz posiadam opisany wyzej zestaw (bez herbu i sa ulamane 3 czesci zywiczne - z tym ze te ulamane kawalki sa w torebkach) moge ten zestaw odsprzedac po obnizonej cenie. Najchetniej komus z warszawy ale inne miasta i wioski tez wchodza w rachube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamowilem caly nowy zestaw Lionroara do swojego Bismarcka.

Poniewaz posiadam opisany wyzej zestaw (bez herbu i sa ulamane 3 czesci zywiczne - z tym ze te ulamane kawalki sa w torebkach) moge ten zestaw odsprzedac po obnizonej cenie. Najchetniej komus z warszawy ale inne miasta i wioski tez wchodza w rachube Smile

 

Hmmmmmm....... Witaj Mrqs.

W sumie to też kleję Bismarcka Revell-a i jestem z wawy

Napisz mi na pw coś wiecej o tym zestawie. Co jest złamane i jaka będzie cena w/w zestawu

Kto wie, może się skuszę........

 

Co do malowania komina, to niebawem zabieram się za niego i też będę malował pasy.... Sposób wykonania również zapożyczyłem od Skell-a i nie pozostaje nic innego jak wycinać taśmę maskującą i doklejać między relingi i inne pierdółki

Zobaczymy jak wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania komina, to niebawem zabieram się za niego i też będę malował pasy.... Sposób wykonania również zapożyczyłem od Skell-a i nie pozostaje nic innego jak wycinać taśmę maskującą i doklejać między relingi i inne pierdółki

Zobaczymy jak wyjdzie

 

To ja chyba zmienie koncepcje na antykoncepcje . No nie widze tego docinania tasmy i pasowania w linie przy swoich grubych paluchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso byłeś ciut szybszy i mnie wyprzedziłeś....

 

Macisso- postawiłeś sobie trudne zadanie wykonania Bismarck'a w pasy...., a z którego okresu robisz pasy? Pasy nosił chyba od początku lutego do maksymalnie 18-20maja- z tego co pamiętam już po wypłynięciu w stronę Norwegi zostały zamalowane na nadbudówkach, a 21 maja zostały częściowo zamalowane w fiordach.

Z maskowaniem taśmą jest dużo pracy... ale inaczej się nie da... Można by pomalować pasy przed przyklejaniem poręczy/relingu, a po przyklejeniu poręcze i relingi malować pędzelkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pomalować pasy przed przyklejaniem poręczy/relingu, a po przyklejeniu poręcze i relingi malować pędzelkiem....

 

Krys, zerknij na mój wątek z budowy. "Przygoda z "Bismarck Revell 1/350". Jak zobaczysz jest już za późno

 

A jeśli chodzi o LR-a to faktycznie byłem szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skell, zacznij wreszcie coś wrzucać

...

Ps - znów przeglądnąłem Twój wątek od podstaw i chyba skopiuje pomysł deskowania pokładu ;) Chyba akurat Twój najbardziej mi odpowiada...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skell, chmury i deszcz za oknem. Samoloty chyba nie przepadają za taką aurą??? Może czas wrócić do czegoś, co bardziej lubi wodę- czyli BISMARCKA!!!!

Rusz wreszcie bracie, bo czekam jak na szpilkach

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skell, chmury i deszcz za oknem. Samoloty chyba nie przepadają za taką aurą???
Toś akurat przesadził, za oknem pięknie, resztki lata, co oczywiście nie zmienia faktu, że...

...

Rusz wreszcie bracie, bo czekam jak na szpilkach
Macisso ma rację - rusz się z robotą, bo pierwszy rząd się niecierpliwi !

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim.

 

Macisso, Wallace dzięki za wsparcie i uznanie...

 

Wallace - mój pokład wygląda znacznie lepiej w realu

Malowanie "po deseczce" może jest bardziej marudne, ale efekt jest bardziej plastyczny.

 

 

 

Faktycznie mój sezon lotniczy zbliża się ku końcowi. Oczywiście powoli zaczynam wracać do Bismarcka....

... i z marszu walnąłem serię świetlików w różnych konfiguracjach.

 

podczas produkcji:

IMG_0061_zpsc1eaf3a0.jpg

 

świetliki gotowe:

 

54_zps9868c668.jpg

 

i na pokładzie:

 

IMG_0066_zps925035f1.jpg

 

IMG_0065_zps0b519dfd.jpg

 

IMG_0063_zps3c81edad.jpg

 

Teraz czeka mnie upiększanie pokładu o kolejne detale, potem maskowanie i malowanie /AGAIN!/

 

Robota z blaszkami LR jest ciężka - ale warto!

 

Pozdrawiam brać modelarską, a w szczególności klub Bismarckowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu!!!

Witaj po przerwie Skell.

Dobrze że znów zacząłeś dłubaninę, bo wszyscy się niecierpliwili

Czekam na postępy z niecierpliwością

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso, Wallace dzięki za wsparcie i uznanie...
Ty nie dziękuj, tylko się za robotę bierz ...

...

Oczywiście powoli zaczynam wracać do Bismarcka....

... i z marszu walnąłem serię świetlików w różnych konfiguracjach.

... ale nie musisz od razu tak szaleć, że też Ci się chciało ;) ;) ;)

...

...

Wallace - mój pokład wygląda znacznie lepiej w realu Malowanie "po deseczce" może jest bardziej marudne, ale efekt jest bardziej plastyczny.
Wiem, dlatego będę próbować kopiować Twój pomysł przy moim "Musashi" - czekam więc na wsparcie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wziąłem się do roboty, człowiek odpoczął od dłubaniny, więc chcę się jak nie wiadomo co.

 

Zatem, mała chociaż wielce pracochłonna aktualizacja...

 

Właśnie wydłubałem świetliki/wywietrzniki przedziałów rufowych Bismarcka.

 

Dla przypomnienia świetliki z zestawu Revella:

 

img1630fy.jpg

 

i oryginał (zdjęcie ze strony bismack-class.dk)

 

ship2.jpg

 

A poniżej to co udało się sklecić z zestawu LionRoar

 

IMG_5521_zps82f19405.jpg

 

IMG_5522_zps18334c87.jpg

 

IMG_5523_zps9e30aa9c.jpg

 

Do posiadaczy zestawu - traktujcie instrukcję montażu bardzo poglądowo... Nie wiem co LR miał na myśli rysując te świetliki.

Uważam także, że wszystkie detale LR są przeskalowane, co nie zmienia faktu, że zastosowanie ich jest lepszym rozwiązaniem, niż zostawienie propozycji Revella.

 

Pozdrawiam

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - myślałem, że ja się obijam ze swoim mastodontem, ale Twój powstaje od 03/2009

 

Hehe - nie do końca od 03/2009 - to data wątku, model zacząłem w grudniu 2008 ;-)

 

Nigdy nie mówiłem, że to projekt weekendowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie idzie z robotą Skell Byle tak dalej. Świetliki z LR prezentują się znakomicie. W ogóle ten zestaw jest wyczesany, choć liczą sobie jak za zboże

Uważam także, że wszystkie detale LR są przeskalowane

I mnie wczoraj dopadło takie wrażenie w czasie zabawy z nadbudówką, ale co zrobić...

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso - póki co idzie - rozłożyła mnie choroba - i z cieknącym nosem wziąłem się za model - nie polecam - dziś przerobiłem kichnięcie przy pracy z blaszkami...

 

Wallace Wiem, że z przekorą - żartuje sobie ;-)

 

Wracając do Bismarcka i wyczesanych blaszek LR...

 

Sieknąłem "parawana" ;-) na fotce razem z tym z zestawu...

 

IMG_5524_zps727b6f04.jpg

 

i dla odniesienia na Polskim Środku Płatniczym...

 

IMG_5526_zpsdad10b5b.jpg

 

IMG_5528_zps6b9aeb9c.jpg

 

Mając na uwadze komplet - boję się o moje zdrowie psychiczne...

Uff, jeszcze siedem....

 

Pozdrawiam, Skell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... Coś wiem o walce z tą drobnicą

Trał prezentuje się świetnie!! Nic dodać nic ująć

Uff, jeszcze siedem....

Cieszmy się że nie było ich 20 rozrzuconych po całym okręcie

 

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace Wiem, że z przekorą - żartuje sobie ;-)

...

Mając na uwadze komplet - boję się o moje zdrowie psychiczne...
Właśnie chciałem Cię spytać jak Ty to wszystko widzisz ? ? ? Ja musiałem zmienić rozdzielczość na kompie, jak zacząłem przeglądać Twoje zdjęcia

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie/uwagę (za co przepraszam ) Czy ten element w malowaniu które robisz był na pewno pomalowany na taki ciemny kolor??

skell.jpg

Wydaje mi się że był to jasny szary. Jeśli się mylę to sorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.