Skocz do zawartości

Revell 1/350 Bismarck


skell

Rekomendowane odpowiedzi

Historia mego Bismarcka zatacza koło.

Ufff... oblaszkowałem drugą burtę nadbudówki. Jak ktoś to trafnie nazwał

"naszydełkowałem się". ;-)

 

Niedługo czeka mnie "ZNOWU" maskowanie i "ZNOWU" malowanie.... - ale nie żałuję decyzji obebrania poprzedniej wersji nadbudówki.

Model wygląda coraz lepiej.

 

IMG_4309_zpsf011cd2d.jpg

IMG_4310_zpsa713dd9c.jpg

IMG_4311_zps99836743.jpg

 

Pozdrawiam brać modelarską.

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobnicy jak na pchlim targu

Bardzo ładnie się prezentuje "maleństwo". Jak tak dalej będziesz doklejał, to więcej detali będzie niż na nie jednym 1/200....

Jak zawsze jestem pod wrażeniem i chciał bym go już skończonego zobaczyć. Tym bardziej że Twój wątek pilotuję od października chyba

 

nie żałuję decyzji obebrania poprzedniej wersji nadbudówki.

Brawo za decyzję. Duże i czekam na dalszy ciąg.

 

Pozdrowionka

 

[edit].... Nie no. Im dłużej na to patrzę tym bardziej nie mogę wyjść z zachwytu.... Rewelka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo czeka mnie "ZNOWU" maskowanie i "ZNOWU" malowanie....

Skell

 

Ja bym się zastanowił nad tym. Na zdjęciach wygląda autentycznie już teraz - prawdziwie stalowy

 

A tak na serio to naprawdę poważnie wygląda ten Bismarck. Jestem ciekaw dalszych postępów.

 

Wydaje mi się że przy nowoczesnych okrętach malowanie jest szczególnie trudne. Zrobienie całej tej monotonnej szarości w niebanalny sposób to niewątpliwa sztuka. Będę kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

Co do malowania to faktycznie będzie to temat, by nie było nudnoszare...

...ale malowanie musi jeszcze poczekać.

Uparłem się na detale i dewastuję model dalej.

 

Zdecydowałem się poprawić wygląd takich małych kiosków, coś jak "wywietrzniki". Pomóżcie koledzy doświadczeni szkutnicy i powiedzcie czym one są i jaką rolę spełniają w okręcie.

 

Tu w modelu, element zaproponowany przez Revell'a.

IMG_3988_zps012c11fa.jpg

 

I oryginał, (fotka z Wikipedii), wyglądający "trochę" inaczej:

Bundesarchiv_Bild_193-02-4-39,_Schlachtschiff_Bismarck.jpg

 

Jest tych "wywietrzników" kilka na pokładzie... i wszystkie postanowiłem usunąć i zamienić blaszkowymi z zestawu LionRoara. Trzymajcie kciuki, bym nie schrzanił dotychczasowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz mikro silnika to wystarczy sobie dokupić odpowiednią tarczę. Wtedy amputujesz te budki bez uszkadzania pokładu. Polecam dobry sklep z takimi bajerami:

 

http://www.adkomed.pl/gumki-gumki-twarde-c-95_211_214.html?osCsid=28b4598adffc2e71d1f4db01a606d72e

 

Te gumki naprawdę często się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się poprawić wygląd takich małych kiosków, coś jak "wywietrzniki". Pomóżcie koledzy doświadczeni szkutnicy i powiedzcie czym one są i jaką rolę spełniają w okręcie.

Mi to wygląda na turystyczne lodówki na piwo

 

A tak na poważnie, to zastanawiam się od jakiegoś czasu jak zrobić je, żeby były otwarte. Chyba niebawem się za to zabiorę....

Walcz dalej skell, bo widzę że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

 

Zdecydowałem się poprawić wygląd takich małych kiosków, coś jak "wywietrzniki". Pomóżcie koledzy doświadczeni szkutnicy i powiedzcie czym one są i jaką rolę spełniają w okręcie.

 

 

I oryginał, (fotka z Wikipedii), wyglądający "trochę" inaczej:

Bundesarchiv_Bild_193-02-4-39,_Schlachtschiff_Bismarck.jpg

 

Te małe kioski to są świetliki do pomieszczeń pod pokładem. Wpuszczają trochę światłe i świeżego powietrza, a także tędy można prowadzić drogę transportu do pokładów niższych. Sa na wszystkich statkach nie tylko na okrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryszardb

Dziękuję za odpowiedź. Tak też podejrzewałem.

 

Zielnix

Dzięki za "gumki" - przydadzą się w przyszłości, wprawdzie nie użyłem ich, a frezika metalowego. Twój pomysł na metodę mechaniczną się bardzo przydał. Wcześniej chciałem usuwać wywietrzniki ręcznie - skalpelem, ale "elektryką" wyszło szybciej i lepiej.

 

Wywietrzniki usunięte.

IMG_4559_zps69fe5420.jpg

IMG_4560_zps35dab89e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyprawiasz z tym modelem to sport extremalny

Jestem ciekawy na co jeszcze się porwiesz w modyfikacjach wyprasek.

Widziałem zestaw Lion Roara i wygląda na prawdę efektownie na modelu, ach..

Mam do Ciebie jedno pytanko, wiem że, firma MK1 zrobiła laserowo pokłady "drewniane" dla Bismarcka wersja dla Academy i Tamiya. Są super, dystrybutorem tego setu jest KA Models, ale czy jest on dostępny w kraju??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy warto było wydać ci kasę na model revela.

Skoro i tak większość jego szpecącą wygląd wywalasz do kosza zastępując blaszkami i rzeczami zrobionymi przez ciebie.

Po prostu jestem pod mega wrażeniem tego co tutaj robisz.

Śledzę dalej prace z zapartym tchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Panowie za pochlebne opinie!

 

 

okram12

Oj, nie porwałbym się na budowę Bismarcka od zera - zestaw Revellowski nie jest zły, mało tego uważam, że to najlepszy plastikowy Bismarck. Cała reszta części (Edek i LR) to zestawy waloryzacyjne i tym też się zajmuję - waloryzuję Revella ;-)

 

Powiem tak - to na czym teraz się rzuciłem przy Bismarcku, sam przed sobą też traktuję, jak to Alex304[/b} słusznie zauważył, jako sport extremalny...

...a co dopiero from scratch

 

A teraz przykra informacja dla braci szkutniczej:

Na czas letniego sezonu lotniczego RC - stocznia zostaje zamknięta. Bismarck został zabezpieczony w suchym doku i czeka na przebranżowienie personelu z obsługi maszyn latających na pracowników stoczniowych.

 

Pozdrawiam serdecznie - życzcie mi żebym upolował jak najmniej kretów. Najlepiej żadnego! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć

Zakochałem się w Twoim statku :-) a najbardziej w pokładzie błagam powiedz mi w wersji uproszczonej jak dojść do takiego efektu..właśnie przymierzam się do skompletowania zestawu czyli farby,podkład w sprayu,do pokładu znalazłem farbę tamki w sprayu wooden tan,lufy i załączyłem bismarcka academy i jak zobaczyłem cenę to myślę że mnie żona wyrzuci z tym :-) ale tak na serio wacham się cały czas jakiej firmy bismarcka zakupić bo z tego co widzę z academy ma kiepskie opinie...masz jakieś wskazówki ??

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od niedawna goszczę na tym wspaniałym forum :-). Krótkie wprowadzenie i zapytania dokonałem w wątku:

viewtopic.php?t=20208

gdzie koledzy pomogli mi się zdecydować co do modelu Bismarck'a w skali 1/350.

 

No i trafiłem tutaj :-) bo zdecydowałem się na model Revell'a. Model już prawie zakupiony, czekam tylko na potwierdzenie ze sklepu.

I pilnie przyglądam się temu wątkowi. Pewnie będę też chciał waloryzować mój model ale nie jestem zdecydowany co i jak. Szczerze mówiąc w plastikowym szkutnictwie to mój początek ale w modelarstwie już trochę "siedzę" i elementy fototrawione, żywice i inne tego typu elementy nie są mi straszne. Tylko znajomość rynku modelarskiego w tym zakresie modelarstwa jest raczej kiepski :-(.

Chętnie poczytam Wasze opinie co warto do tego modelu dokupić, jaka firma jest dobra jaka mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od niedawna goszczę na tym wspaniałym forum :-). Krótkie wprowadzenie i zapytania dokonałem w wątku:

viewtopic.php?t=20208

gdzie koledzy pomogli mi się zdecydować co do modelu Bismarck'a w skali 1/350.

 

No i trafiłem tutaj :-) bo zdecydowałem się na model Revell'a. Model już prawie zakupiony, czekam tylko na potwierdzenie ze sklepu.

I pilnie przyglądam się temu wątkowi. Pewnie będę też chciał waloryzować mój model ale nie jestem zdecydowany co i jak. Szczerze mówiąc w plastikowym szkutnictwie to mój początek ale w modelarstwie już trochę "siedzę" i elementy fototrawione, żywice i inne tego typu elementy nie są mi straszne. Tylko znajomość rynku modelarskiego w tym zakresie modelarstwa jest raczej kiepski :-(.

Chętnie poczytam Wasze opinie co warto do tego modelu dokupić, jaka firma jest dobra jaka mniej...

 

Jeżeli to początki to proponuje blaszki Eduarda dedykowane do zestawu Revella cena chyba ok 160 zł do tego lufy toczone firmy Master. Ewentualnie ze względu na koszty toczonych luf możesz zakupić lufy Abera ewentualnie RB Model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter, dzięki za szybką podpowiedź.

Kolega Skell słyszałem dokupił do Edka blaszki firmy LionRoar. Czy dużo elementów się powtarza? można pogrupować te firmy jakoś tematycznie, np. Edek to relingi i wieże a LionRoar to to a to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na to pytanie to skell może ci tylko odpowiedzieć. Ale jeśli chodzi o edka to robi dwa zestawy do bismarcka od revella. Jeden to altyleria i chyba relingi a drugi cała reszta. Według mnie część elementów pewnie się powtarza. Ja jednak postaram się kupić ten zestaw do Tamiyi bo w bismarcku prawie nie ma drobnych szczegółów. W celu dokładnego porównania możesz odwiedzić stronkę www.eduard.cz tam poszukać zestawu do Bismarcka i podejrzeć instrukcję. Wtedy porównaj z fotkami LR i będziesz wiedział.

PS Skell gdzie dorwałeś ten zestawik LR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzugaj-przedwczoraj na pw o to samo się Jego pytałem.... kupił na allegro...

 

Znalazłem za 405zł z przesyłką w sklepie www.hobbyeasy.com , będzie się trzeba kiedyś zaopatrzyć...

 

PS Skell będziesz kupował lufy do artylerii mniejszego kalibru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok-jeszcze masz herb okrętu na podstawkę . Lufy są do 380tek i 150tek.... Ja będę i tak je sprzedawał i kupował cały komplet z Mastera rzeczywiście tanio nie wychodzą- prawie 180zł, ale są super. Jedynie wkurzające jest, że lufy 105mm są po 16 sztuk wersje wczesne i późne, a na Bismarck'u były 8 wczesnych [4 po dwie lufy] i 8 późnych [4 po dwie lufy], dlatego szukam kogoś z kim można by było podzielić ich cenę na połowę- po co 36 luf za 72zł, jak można mieć za 36+kilka złoty na przesyłkę . Różnica między nimi jest niestety widoczna gołym okiem- tak zresztą jak i same działa....

 

PS Kzugaj Master produkuje jeszcze 32mm i 20mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Wątki Bismarck'owe powracają powoli do życia, moja stocznia też niedługo wróci do pracy - póki co zajęta jest sprzętem RC: "dużymi samolotami" i moim nowym odkryciem - modelami helikopterów.

 

Dziękuję za zainteresowanie wątkiem, postaram się odpowiedzieć wszystkim.

 

pawelziolkowski1982 poszło na PW.

 

zdenda

Hi Zdenek! Dzięki za linka! - już jest w "Ulubionych", będę śledzić postępy Twojej pracy. Miło mi, że tak zacni modelarze udzielają się w moim wątku.

 

szadok

- co do detali Eduard/Lionroar - wiele elementów powtarza się - niektóre lepiej odtworzone są w LR, inne w zestawie Edka - na zrobienie pełnej listy raczej nie widzę szans, ale jeżeli miałbym wybrać jeden zestaw to jednak Lionroar, tym bardziej, że jest w nim komplet luf do artylerii ciężkiej, średniej i cięzkiej plot oraz wspomniany piękny emblemat na postawkę ;-)

- w moim modelu zastosowałem lufy Master (polecam)

- na fotce z armorama.com przedstawiony jest tylko zestaw LR ;-)

 

krys

Zaopatrzyłem sie w lufy 20 i 30 w wykonaniu Abera.

BTW, co do artylerii plot 105 udało mi sie kupić komplet dla Bismarcka, ale to być może dlatego, że byłem oficjalnie pierwszym klientem Mastera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.