Skocz do zawartości

Revell 1/350 Bismarck


skell

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda Dawid na świat zawitał w maju ale czasu i tak jak na lekarstwo w weekendy a i tak jest co robić. W listopadzie żona jedzie z dzieciakami na urlop do polski wiec bede mial troszke więcej czasu aczkolwiek 8 Listopada bedzie premiera Call of Duty®: Modern Warfare® 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki skell za offtop

 

8 Listopada bedzie premiera Call of Duty®: Modern Warfare® 3

xBox ps3 czy blaszak?

 

 

Poczciwy blaszak bo inwestycja w PS3 czy XBOXA nie jest opłacalna w tym momencie gdyż CoD i Battlefield wycisną ostatnie soki z kart graficznych w konsolach . Co za tym idzie zaraz pojawią sie nowsze wersje Pozatym to granie w fps-y na konsoli to profanacja gatunku. nie ma to jak dobra mysza i klawiaturka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam, po długiej przerwie, za którą przepraszam klub Bismarckowców, który po wypuszczeniu na wodę kilku okrętów, też obniżył aktywność.

 

Uff - długo mnie nie było, ale wracam do modelowania - Bismarck wyjęty/odkurzony i niedlugo ruszą dalsze prace, mam nadzieję że z kopyta.

Dziękuję wszystkim, którzy pisali do mnie na PW i zagrzewali do dalszej walki z materią. Odpowiadam wszystkim i zapewniam wszem i wobec: każdy, nawet najmniejszy postęp w pracach nad Bismarckiem będę zamieszczał na modelworku.

 

Pozdrawiam brać szkutniczą!

skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie!

 

Zgodnie z obietnicą, niewielka aktualizacja.

Pierwsze koty za płoty. Na rozpęd, wziąłem się za niewielki, ale bardzo pracochłonny projekcik.

 

Wahałem się czy wymieniać ten element na blaszany z LionRoara...

Niestety wyszło "nie-za-idealnie", żaluzje trochę tańczą, ale już nie mam sił i chęci na ich poprawianie.

 

img8512x.jpg

 

Tak dla oddania skali projektu ;-)

 

img8513v.jpg

 

I w porównaniu z plastikowym oryginałem - jednak warto było trochę podziubać...

 

img8514t.jpg

 

Pozdrawiam, skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

 

używasz jakiejś zaginarki do blaszek?

 

Nie, nie używam, gniotę blaszki moimi podstawowymi narzędziami ;-)

 

img8542w.jpg

 

 

... a w stoczni:

 

Wziąłem się za kolejną produkcję seryjną:

 

img8538z.jpg

 

... a łatwo nie było...

 

img8539a.jpg

 

Posklejałem także kolejne piętro nadbudówek i wstępnie oblaszkowałem.

Na fotce złożona rufowa nadbudówka z pokładem ogolonym pod wymianę galanterii plastikowej na blaszaną.

 

img8540q.jpg

 

 

 

A teraz temat dla Bismarckowców: na poniższej fotce model Revella (znowu) mija sie z poprawnym odwzorowaniem oryginału.

Chodzi mi o niepoprawną przednią część mostku, powinna mieć "wcięcia po obydwu stronach".

 

Niestety stwierdziłem to po sklejeniu i poprawa będzie znacznie trudniejsza niż przed montażem... Niestety nie pierwszy to już raz...

 

img8541c.jpg

 

Pozdrawiam skell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że robota pomalutku ale do przodu. I jest ok. Nie zawsze mamy czas na przyjemności, takie życie. Mój Bismarck już dawno zwodowany ale oczywiście podczas prac nad nim podpatrywałem Twoje poczynania w temacie. Użyłem w nim tylko 1 upsetu i relingów czego żałuję ale tak wyszło. Teraz patrząc na Twoje postępy nabieram ochoty na Tirpitza razem z max dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

Alex304

Nie zawsze mamy czas na przyjemności, takie życie

...oj tak, tak...

 

Teraz patrząc na Twoje postępy nabieram ochoty na Tirpitza razem z max dodatków

Czekam z wytęsknieniem! Kiedy startujesz?

 

 

 

A tymczasem, po kolejnej przydługiej przerwie, stocznia wraca do pracy, stąd aktualizacja mego tasiemca o Bismarcku...

 

"Wcięcia" na mostku poprawione, tzn wyrzeźbione...

 

img9055i.jpg

 

Kontynuując temat nadbudówki rufowej poprawiłem stanowiska dalmierzy

 

img9058t.jpg

 

i wziąłem się za jedną z większych blaszek zestawu LionRoar, a mianowicie za wykonanie pokładu sygnałowego.

Bardzo obawiałem się budowy, ale praca poszła całkiem sprawnie, a efekty - oceńcie sami:

 

img9061y.jpg

 

img9062d.jpg

 

i w porównaniu do Revellowskiego "oryginału" - Warto było!

 

img9063u.jpg

 

Oczywiście nie mogłem się powstrzymać i poskładałem nadbudówkę.

 

img9064d.jpg

 

img9066l.jpg

 

Jak widać na ostatnim zdjęciu do całości przymocowałem frontową ścianę głównego hangaru lotniczego, a także usunąłem Eduardowskie blaszki z dachu hangaru.

Odcięcie elementu ściany hangaru, od całości okrętu, było niezmiernie trudnym i ryzykownym zadaniem - napociłem się co niemiara. Uznałem, że takie rozwiązanie jest konieczne, połączenie ściany i reszty nadbudówki nie mogło obyć się bez szpachlowania, a te byłoby trudne, bądź niemożliwe (przynajmniej dla mnie) do wykonania na pokładzie okrętu.

 

CDN.

Pozdrawiam skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Witajcie,

 

wszystkich zainteresowanych uprzejmie informuję iż projekt mojego Bismacka wcale nie został zakończony - akurat jest na "standbaju", ale są duże szanse, że niedługo wróci na warsztat, a z postępami robót stoczniowych będziecie oczywiście informowani na bieżąco.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie PM'y i pamięć ;-)

skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kruca, warsztat "wisi" na forum bez mała tyle samo czasu, co ja sam, nawet są pewne podobieństwa: on się nie może skończyć, a ja nie mogę z niczym poważniejszym wystartować Szkoda tylko, że Kanclerz nie może się doczekać wodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Czołem!

 

Po kilkukrotnym "skoku w bok" z figurkami świata Warhammera 40k oraz po kilku innych mniejszych i większych projektach modelarskich, pragnę uroczyście ogłosić powrót do stoczni.

 

Liczę, że Kanclerz w końcu doczeka się wodowania... BTW mój projekt trwa już 6 lat, to jest o dwa lata dłużej niż budowano oryginał w skali 1:1

W międzyczasie hosting na którym przechowywałem fotki, wypiął się na mnie i na poprzednich stronach nie widać obrazków. Fotki oczywiście mam i jak tylko otrzymam od adminów dostęp, popodmieniam linki od początku mego wątku-tasiemca.

 

Robiąc faktyczny remament i powrót do przeszłości pt: "gdzie to ja jestem?", dorzuciłem brakujące elementy na nadbudówce rufowej:

 

IMG_2689_zpsd6373c61.jpg

 

IMG_2690_zpsd498a609.jpg

 

IMG_2691_zps738dda81.jpg

 

 

Oczywiście nie obeszło się bez "przymiarek" z kadłubem:

 

IMG_2688_zps6a32b207.jpg

 

IMG_2687_zps11860c0d.jpg

 

IMG_2685_zps3626f58e.jpg

 

Całość zaczyna wyglądac satysfakcjonująco jak na skalę 1/350.

Poniżej cały Bismarck na warsztacie:

 

IMG_2686_zps23ee0af8.jpg

 

Pozdrawiam

skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.