Skocz do zawartości

Revell 1/350 Bismarck


skell

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Dzięki Panowie!

 

Drobna aktualizacja:

Dorzuciłem pozostałe detale do nadbudówki rufowej.

 

IMG_2809_zps01c43816.jpg

 

IMG_2808_zpsa64552bc.jpg

 

Niestety cały czas nalezy zachować czujność podczas budowy (nawet wykorzystując zestawy waloryzacyjne) i porównywać każdy krok modelowania z dokumentacją.... np. w małym podeście na pomoście sygnałowym LionRoar zapomniał wyciąć wejścia. Trochę napociłem się, aby wyciąć je w blaszce - wyszło jako tako.

 

IMG_2811_zpsf86881a4.jpg

Następny krok - malowanie.

 

Pozdrawiam skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

- robisz już go 6 lat

...i od Tych 6 lat mam stałą widownię na którą zawsze mogę liczyć...

 

Jak już kiedyś pisałem - nie śpieszy mi się ;-) - kiedy skończę? Jak zaakceptuję finalny stan i wykonanie swego modelu i już nie będę mieć niczego więcej do poprawy ;-)

 

irlandczyk85

szkoda tylko ze niewidze wszystkich fotek z budowy dopiero gdzies od 20 strony

- pisałem do Adminów w tej kwestii - jak dostanę dostęp do edycji poprzednich wpisów - uzupełnie fotki.

 

Pozdrówka skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

.... nie ładnie pisać pod swoim postem...

... ale w stoczni wre!

 

Przygotowanie do malowania:

 

IMG_2851_zps8547e293.jpg

 

Tamiya Tape Rulez! Wyklejanie trwało znacznie dłużej niż samo malowanie...

 

IMG_2852_zpsa5ec821e.jpg

 

Guze Sangyo H417 załadowany do aerografu (wiem, wiem to RLM76 - ale moim zdaniem idealnie pasuje do Kanclerza).

I po kilku chwilach malowania i walki z zerwaniem maskowania:

 

IMG_2853_zpsca005a00.jpg

 

IMG_2854_zpsae9a6cae.jpg

 

IMG_2857_zpsb1ce5e5e.jpg

 

IMG_2859_zps51e87747.jpg

 

Oczywiście fotki obnażają niedociągnięcia warsztatu, ale na żywo wygląda to całkiem do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niedociągnięcia warsztatu" taa... :P. Świetnie to wygląda, fajnie widzieć tak długotrwałe zaangażowanie i przywiązanie do szczegółów. Strasznie mi się ten model podoba, a twoja wytrwałość dodaje motywacji więc chętnie dołączam do zbierającej się od 6 lat widowni

 

Jako, że pierwszy post (choć od pewnego czasu już was tu i tam panowie śledzę z ukrycia) to oficjalnie witam brać forumową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie oraz za to, żeś się objawił na modelwork.pl, właśnie w moim "brazylijskim serialu..." (który od kliku lat z przerwami nadaję)

Yuan, w imieniu wszystkich Modelarzy, Witaj na Forum!

 

skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba77 - trudno nie mieć sentymentu. Nie jestem modelarzem szkutniczym, ale potrafię docenić spójność i estetykę konstrukcyjną pancerników II W.Św. Moim zdaniem Bismarck jest pod tym względem niedościgniony.

Patrząc na, jakby to powiedzieć, "piękno" okrętów wojennych, to Bismarck class jest dla mnie No.1.

 

I bezdyskusyjnie, sama historia Ćwiczeń na Renie - jak najlepszy sensacyjny scenariusz rodem z Hollywood.

skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skell - koniecznie załatw sprawę tych wcześniejszych zdjęć. A najlepiej załóż stronkę internetową z fotorelacją - myślę że będzie wiele odsłon bo warsztat mistrzowski

Hmmm... a nie nakręcili jeszcze niczego opartego o Rheinübung ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w mojej stoczni...

 

Wziąłem się za kolejny poziom nadbudówki głównej oraz pancernego stanowiska kierowania ogniem.

 

Jak zwykle detale revell'a nie spełniały moich oczekiwań, chociaż muszę pochwalić producenta wyprasek za poprawne umiejscowienie bulai, drabinek i innej drobnicy - pod tym względem zestaw potrzebuje dosłownie kilku korekt.

 

Do rzeczy:

- podczas prac blacharskich:

IMG_1336_zpsfb6040bd.jpg

 

i po...

IMG_3315_zps8fa6cb18.jpg

 

IMG_3316_zps4c1d00b1.jpg

 

Nadbudówka:

 

IMG_3317_zps5a1fa669.jpg

 

IMG_3318_zps4f963ebb.jpg

 

Przyrządy otwartego mostka to chyba najdelikatniejsze blaszki jakie kiedykolwiek miałem przyjemność obrabiać...

 

IMG_3319_zps506223c3.jpg

 

i komplecik:

 

IMG_3321_zps59464a62.jpg

 

IMG_3320_zps1183719a.jpg

 

Jak zwykle, fotografia jest bezlitosna i dopiero na fotkach widzę swoje niedociągnięcia, ale uwierzcie mi "na słowo", że okiem nieuzbrojonym wygląda to całkiem przyzwoicie.

 

Pozdrawiam skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki blacman -jest OK- z Twoich ust wiele znaczy

 

Apropo's deskowania - prośba do expertów w temacie Bismarcka o podpowiedź. Mianowicie: Czy pokład na mostku admiralskim był deskowany, czy też metalowy?

Revell wykonał tam deskowania, widziałem również dodatki drewniane do Bismarcka 1/200 z deskowaniem. Z drugiej strony inni producenci (w tym wspaniała kartonówka Halińskiego) przedstawiają ten pokład jako "german gray" - czyli metalowy. Oczywiście trudno opierać się na zestawach modelarkich, ale nie znalazłem żadnego wiarygodnego żródła mówiącego jednoznacznie o deskowaniu/bądź nie, pokładu mostka admiralskiego.

Może ktoś gdzieś napotkał fotkę? Please help.

 

Jakbym niepoprawnie określił pokład - chodzi mi o ten poziom:

admiralsbridge_zpsvinn2mot.jpg

 

Pozdrawiam skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skell - żaden ze mnie expert ale przekopię moje archiwum, może coś znajdę (tylko to potrwa kilka dni - ciężko z czasem). Chociaż szansa na fotki jest bardzo nikła. Nawet jeśli były jakieś robione z lotu ptaka to nie będzie na nich dokładnie widać a bardziej szczegółowe i przydatne w temacie "codzienne życie załogi" to w 95% przypadków pokład główny ewentualnie stanowiska plot. Myślę, że prędzej będzie coś z Tirpitza, i pozostanie tylko założyć, że na bliźniaku było podobnie, choć to czasem ślepa uliczka. Rozbieżność w modelach wydaje mi się iż wynika właśnie z braku wiarygodnej dokumentacji = każdy zrobił jak uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu materiałów - wg Super Drawings Kagero, cały poziom był szary/w kolorze nadbudówki. Jednak zajrzałem też do moich blach od Pontosa i tu z kolei znalazłem fragmenty deskowania, jednak tylko w przedniej części - przy dalmierzach. O zdjęcia będzie raczej ciężko w tym przypadku, tak więc jednoznacznie nie jestem w stanie powiedzieć jak to dokładnie wyglądało.

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze dbasz o szczegoly az pozazdoscic ze masz czas na swoje B. Jak znajde chwile popoludniu to zajrze do tamki. Z tego co mi sie wydaje to Edek i LR dali blaszke bez deskowania ale nie pamietam na 100%. Ze zdjeciami ciezko kazdy Bismarkowiec dysponuje tymi samymi fotkami ktorych i tak jest malo. Przejrzalem Zeszyty AJ press nic nie znalazlem ale zobacz tu http://www.bismarck-class.dk/bismarck/wreck/bismarck_wreck_2.html czy ostatnia fotka nie pokazuje przypadkiem poziomu ktorego poszukujesz. Wydaje mi sie ze nie bylo tam drewnianego pokladu ale to tylko moje spostrzezenia.

Kibicuje i kurcze musze leciec po dodatkowy popcorn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.