Skocz do zawartości

SU 100 kontra JagdPanzer IV 1/72


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

"Kończ waść, wstydu oszczędź"

 

Chyba najdłuższy projekt w moim wykonaniu.

Cztery zmiany koncepcji.

Trzy zmycia farby z modeli.

Tym bardziej jestem zadowolony, ze projekt już zakonczony.

 

Długi i nudny warsztat tutaj:

 

viewtopic.php?t=9570

 

Tutaj dzięki dla wszystkich dopingujących i wspierających.

 

Ostateczne ustawienie modeli to częściowa inspiracja z tej fotki.

 

inspiracja.jpg

 

Moja luźna interpretacja fotki:

 

fotomontaz.jpg

 

Historyjki tym razem nie będzie. (chyba jest oczywista)

Natomiast w tym miejscu jeszcze raz chciałem podziękować koledze rollingstones'owi za model JP i oczywiście za uznanie wyrażone w tym podarunku.

Podziękowania należą się również Andrzejowi LK, za wsparcie merytoryczne i za pokazanie, iż w skali 1/72 warto zadbać o detale.

Chodzi mi o Twój projekt z KW (szkrzynka narzędziowa itd.)

Efekt tej nauki w moim wykonaniu wygląda tak:

 

detaleandrzejlk.jpg

 

A teraz cała reszta.

Zdjecia dioramki przedstawiam w sposób zwany "od ogółu do szczegółu"

Myśle, że to ciekawy sposób prezentacji.

 

Max. zoom x10

 

zoompierwszy.jpg

 

Macro

 

czolgiogolnelewa.jpg

 

czolgiogolneprawa.jpg

 

czolgiogolnieslup.jpg

 

czolgiogolnieplandeka.jpg

 

Czas na delikatne zbliżenia.

 

drugiezdjecielewa.jpg

 

drugiezdjecieprawa.jpg

 

I jeszcze bliżej.

 

modelefigzgoryladne.jpg

 

tylsuijpwtle.jpg

 

jaggoora.jpg

 

Su 100 kontra JagdPanzer IV.

 

zbokudwawozybezfig.jpg

 

A teraz zbliżenia na modele i figurki z perspektywy oglądacza-uczestnika.

 

suijpifigurkacobiegnie.jpg

 

zoomjp.jpg

 

figbok.jpg

 

figprzod.jpg

 

figzoom.jpg

 

figzoomladne.jpg

 

I jeszcze raz detale na SU z innej perspektywy.

 

flaszkadetale.jpg

 

A tutaj alternatywna propozycja figurkowa (niestety niedokończona)

Tytuł: "Chwila przed atakiem..."

 

przedwczesniejszawersja.jpg

 

EDIT:

 

Historyjka.

Dwa JP IV uciekały utwardzoną drogą.

Wypatrzyła je załoga SU 100

Ruszyla polem do ataku.

Rozwlili pierwszy pojazd.

Drugi zaczyna zakręcać i celuje w SU.

Niestety dostaje strzal w przednia dolna czesc wanny kadluba.

Zaloga ucieka.

Pancerniacy z SU parkuja obok zniszczonego niemieckiego działa.

Zaczyna sie "impreza" czyli zabieraja łupy wojenne.

Na swoje nieszczescie gasza silnik, ktory nie ma ochoty odpalic ponownie.

Szykuja sie do ewakuacji, jednak sa zmuszeni do ucieczki poniewaz nadchodzi niemiecki kontratak.

 

I to tyle woli wyjasnienia.

Zdjecie trafienie.

 

trafienie.jpg

 

Zyczę miłego oglądania.

Zapraszam do komentowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna scenka. Cały czas podpatrywałem warsztat i nie jestem zaskoczony, bo już od początku zapowiadało się bardzo dobrze. Miałeś wiele koncepcji, co do tego projektu, ale ta jest super. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo mnie cieszy, że projekt nie zakończył w koszu, że sie nie poddałeś i że wyszło jak powinno, a powinno być fajnie i jest.

Czarek, gratuluję udanej scenki - lubie oglądać Twoje prace, wtedy wiem.... że mało wiem.

 

 

pzdr.

z pozdrowieniami - NiEsZcZeGóLaSz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że model Jaga trafił w tak wspaniałe ręcę.

Nsunęła mam się w Bytomiu myśl że z kolegą Sergionexem chętnie zostalibyśmy mecenasem jakiegoś młodego 72owca o niewielkim stażu modelarskim, ale takiej osoby która ma dar, taką iskrę bożą że jak coś robi to z wielką klasą - ty to masz ale jesteś za stary dlatego musisz startować w konkursach forowych gdzie moja nagroda na Ciebie czeka.

CZAD!!!! Cezary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że relację śledziłem tylko do pewnego momentu, potem troszkę mnie znudziła. Niemniej jej ostateczny wygląd jest bardzo fajny, a i koncepcja dioramy świetna. Super, że zdecydowałeś się na użycie grenadierów pancernych, a nie komunistów, bo faktycznie plamiate mundury prezentują się świetnie i uatrakcyjniają te dwie "obumarłe maszyny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje, że się narażę, ale zaryzykuje.

 

Mówię na wstępie-jest piękna, zdumiewająca i w ogóle super. Jak każda twoja dioramka. Mimo to moim zdaniem jest twoją najsłabszą. Brakuje świeżości jak przy Stugu, E-100, czy Normandii. Trochę widać, że cię wymęczyła. Ten jgdPz. jakiś mocno plastkowy. I te ustawienie pojazdów nieco mi nie....odpowiada.

MIMO TO uważam że jesteś najgenialniejszym dioramowcem w 72 na tym 4um, i ta diorama też jest świetna. Ale mniej niż twoje pozostałe.

 

Dobra, pomędrkowałem, mogę czekać na projekt z panterą. Twój najlepszy. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

gratulacje - wreszcie skończona

 

Bardzo podoba mi się: teren, rów wypełniony błotem, wyschnięta zimowa trawa - cudo. Pojazdy ładnie sklejone, pomalowane i pobrudzone. Malowanie figurek - pierwsza klasa.

Nie podoba mi się:

1. Dziwne ustawienie pojazdów: ruski - ok. jechał przez pole i się zepsuł ale szkop? Co mu się stało? Czemu tak dziwnie równolegle do ruskiego?

2. Lina na lufie: jakaś dziwnie zwisająca. Stalowe liny tak nie mają. A kto w ogóle wiesza linę na lufie? Zdejmij ją może?

3. Ogólne przesłanie. Bardziej mi leżało jak niemiecki był porzucony. Tak to mi jakoś niesfojo ale to już "pozamerytorycznie"

 

Ogólnie:

 

 

Tak jak pisał Pafica: nie jest to chyba Twoja najlepsza dioramka Mistrzu. Zresztą, zrobiłeś jak chciałeś. Uwielbiam Twoje niebanalne projekty. Sam tak nie umiem i pewno ustawiłbym to jeszcze gorzej....

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do churu i pieję

Bardzo ładna praca. GRATULACJE!

 

Nie będę pisał co mi się podoba, bo byście umarli z nudów...

Na minus:

- dysproporcja (silny kontrast) pomiędzy horyzontalną sceną, a samotnie sterczacym stra...a...a...a...a...sznie wysoko i samotnie słupem.

- dorzuciłbym figurkę czołgisty niemieckiego bo nie waidomo który pojazd jest "na chodzie". To chyba główny mankament Twojej dioramy. Nie mogłeś się zdecydować który czołg jast zniszczony/porzucony.

 

Natomiast bardzo ciekawe jest pokazanie alternatywnej scenki z Sowietami. Sam sobie trochę przeczę No widzisz takiego narobiłeś zamieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie czołgów i figurek ożywia ciało i umysł ;-)

 

Jak dla mnie świetny pomysł z niedopowiedzeniem - niemiaszkiem przywołującym nieobecnych na dioramce kamratów, oraz tym który biegnie - nadaje kierunek akcji . Naprawdę super pomysł!

Świetne ustawienie pojazdów - kontrastowe - dzięki czemu ciekawie je porównałeś. Niezły pomysł z nie wprowadzeniem jakiś dodatkowych figurek w pojazdach - spowodowałoby pojawienie się banalnego tematu - ten na chodzie, ten zdobyty. A tak zostawiasz sporo miejsca na wyobraźnię widza.

Podoba mi się też teren na podstawce, ale tutaj jesteś klasą sam dla siebie. Choć szkoda że ze słupa nie zwisają kable ;-)

 

Czy koc na SU to żywica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za pozytywne komentarze, jak rownież za te krytyczne.

Tak jak pisalem nie ma idealnych modeli, a co dopiero dioramek

Mam troche taka depresje pod nazwa " Moje modele zawsze beda tylko modelami" SIC

Zrobilem EDITA w celu wyjasnienia calego dioramkowego zamieszania.

Odpowiedzi:

wtedy wiem.... że mało wiem.

Lubie skromnych ludzi

Jedyne co rzuca mi się w oczy na "-" to broń żołnierzy.

Taki ich urok, niestety nie mam lepszych w zimowych wdziankach.

Ale za too paski zrobilem z kawalka papieru i Super Glue.

Czuje, że się narażę, ale zaryzykuje.

Naraziles sie tak mistrza krytykować

2. Lina na lufie: jakaś dziwnie zwisająca. Stalowe liny tak nie mają. A kto w ogóle wiesza linę na lufie? Zdejmij ją może?

Tu musze sie zgodzic mielismy taka line w pracy, prostowala sie tylko wtedy gdy cos nia wyciagalismy, choc z drugiej strony to rozne fotki widzialem. Pozatym "ladnie wyglada na tej lufie"

- dysproporcja (silny kontrast) pomiędzy horyzontalną sceną, a samotnie sterczacym stra...a...a...a...a...sznie wysoko i samotnie słupem.

Slup mozna wyciagnac, nie jest wklejony na stale.

Pozatym mi sie podoba, ale to subiektywna ocena.

Czy koc na SU to żywica?

Zywica.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za uznanie i dobre slowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknej dioramki - śledziłem warsztat bo efekty jakie uzyskujesz w tej mikro-skali zasługują na jeden komentarz: RESPEKT!

No i gratuluję fotki tygodnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeszcze raz dzieki panowie za uznanie.

Reggy dzieki pewnie bym nawet nie zobaczyl, poprostu nie zagladama na strone glowna.

A jesli chodzi o 35 to nie mam zamiaru i wiele razy juz o tym pisalem.

Figurki w 72 czasami maja ladniejsze pozy od tych w 35. a dlaczego?

Dlatego ze sa odlane w calosci i nie ma szpar miedzy np. rekoma a tlowiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.