Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję zdjęcia MiG-21MF i MiG-21UM urzywanych we wrocławskim 11PLM.

 

http://lotnictwo.net/foto.php?id=104937

 

http://lotnictwo.net/foto.php?id=104938

 

Skoro i tak odkładam na później kolekcję w 1:48 a mieczniki są dość popularne więc na przekór i kierując się lokalnym patriotyzmem postanowiłem mieć na pułce szybkie z Wrocławia, ale musze wykonać do nich kalkomanie a bez fotek to trochę lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt taki jak ten w lewym górnym rogu?? (kolor biały we fragmentach które nie byłyby widoczne na białym tle zamieniłem na jasny szary)

prevy.png

Wrzucam wszystkie moje projekty dotyczące MiG-21 jakie dotąd sporządziłem, do sieci. Możecie je pobrać w trzech skalach:

1/32

1/48

1/72

Jest to część tego co obiecałem zrobić jeśli chodzi o godła do M/MF (przy okazji załapały się też inne wersje). Na resztę nie starcza póki co czasu. Może po wakacjach

Firmy drukujące kalki to: studiopro@op.pl i mf-zone@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mycity-military.com/Avioni/MIG-21-Fishbed_256.html

Wrzuciłem tam 4 zdjęcia Naszych 21[ 9298, 9347, 9444 ] z okresu słuzby w 41ELT w M-ku i ex -polską Szpareczkę 4502 w USA.

Sorry ze tak , ale coś mi sie imageshack zbiesił, a nie mam ochoty rejestrowac sie na kolejny serwer .

Wrzucę link do instrukcji "Budowy i eksploatacji foteli KM-1IM KM-1UM " z MiG-21UM. Zeskanowane w jpg . [ rosyjski ] Tylko nie marudzic że rysunki za jasne -za ciemne -mozna sobie poprawic według własnego widzimisie za pomocą ogólnie dostepnych programów Windowsa.

Jak się wgra to wrzucę , coś dziś wszystko długo idzie .

Nareszcie

https://hotfile.com/dl/156038284/b01edaf/Fotele_21UM__JPG_File_.zip.html

young

Piwa za kalki nie stawiam bo popadniesz w przykrą chorobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście zdjęć z odnawianych MiG-17 , MiG-21F-13 w Niemczech

Chyba przydatne dla Modelarzy-nie będę się już odnosił do poziomu prac i Serca włożonego w to przedsięwzięcie.Pozwolę sobie przetłumaczyć wypowiedż odnoszącą się do jakości i efektów pracy.

 

Она выглядит не только хорошей, она также хорошо пахнет.

One nie tylko dobrze wyglądają , One także dobrze pachną

Choć zamiast " dobrze "powinno się użyć słowa "pięknie "

http://forums.airforce.ru/foto-video/2173-musei-w-germanii-18/

Żal ściska ....4 litery.

I tak abstra:bip:ąc , ile moglibyśmy odnowić eksponatów Muzealnych gdybyśmy pobudowali jeden stadion piłkarski mniej ?

Dobra , czas się obudzić i wrócić do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Was Wszystkich

Chciałbym poinformować ,że pracę przy Migu-21F13 "Jedynym Łaciatym MIG-u" zostały rozpoczęte.

Od kilku dni każdego dnia przy nim ciągle pracuje. Dziś pracowałem w kokpicie . Kokpit ma kompletny w 99%, lecz troszkę zaniedbany. Trzeba było najpierw odkurzyć, obmyć z kurzu ,smarów itd. I przygotować do malowania. Dziś malowałem tablice przyrządów.

O to zdjęcie :

http://i50.tinypic.com/o74yus.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie kolego RAV jest zrobione gdy był malowany drażek sterowy . I robione były podmalówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy .Chciałbym delikatnie przypomnieć , że Kolega Piotr pracuje tam jako wolontariusz.Nie odnoszę się do tego co każą Mu robić i czym [ chyba zaczynam mieć powoli swoje zdanie jak będzie wyglądało Muzeum SP ] Pic na wodę fotomontaż .Szkoda naprawdę chęci Ludzi typu Piotr , szkoda tych samolotów , i z lat ubiegłych i chyba jednak na przyszłość.Bo coś mi się wydaje ze to wszystko jest robione na szybko i chyba nie idzie za wielkim planami i słowami kasa .Chyba byłoby lepiej zrobic raz , a dobrze [ nawet dłużej ], ale skończy się na "podmalówkach "Pewnie że w porównaniu z "Muzeum Łódzkim " to będzie nieba a ziemia , ale to nie jest renowacja i odbudowa .

Szkoda .

Piotr -gdybyś znalazł chwilę czasu i możliwość , czy mógłbyś zrobić parę zdjęć kabiny -taki w miare szczegółowy walkaround ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Babcia.

Chęci mam ogromne , co można wywnioskować po tym ,że każdą wolną chwilę spędzam właśnie tam. Staram się zrobić wszystko co mogę jeśli chodzi o Migi-21 które tam się znajdują. Lecz jak jest to napisane wyżej. Pracuję tam jako "wolontariusz" Który przynosząc nawet swoje: narzędzia , różnego rodzaju dokumentację staram się odtworzyć to w jak najlepszy sposób.

Chodź prawdą jest to ,że robione jest to na szybko itp.

Można powiedzieć nawet ,że gdyby nie moja osoba Mig-21 F-13 "2015" nie nosiłby już nigdy kamuflażu na sobie. Bo uważali ,że nigdy nie było w Polsce MIG-a w takim malowaniu. I byłby srebrny.....

Chodziłem , prosiłem , udowadniałem zdjęciami itp. I wreszcie od wczorajszego dnia zgodzili się na to by był on w kamuflażu.....

Opowiadać można bardzo długo, lecz uważam ,że nie ma to najmniejszego sensu....

Robię co mogę i staram się zrobić to w taki sposób by modelarzom i fanatykom się podobało. W szczególności robiąc walkarounda tej maszyny.

 

Odnośnie prośby twojej Babcia jutro idę także pracować tam więc zrobię co tylko chcesz. Nawet luki otworzę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć? Mamy na wyciągniecie ręki kompletnego F-13 i naprawdę tylko parę? Piotrze, błagam (!) im więcej zdjęć tym lepiej. W szczególności każdy zakamarek kabiny...

Edit: Ach, gdy ktoś jeszcze miał wzornik farb. RAL lub FS aby dobrać szary kolor w kabinie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolor wnętrza naszych Mig-21 F13 to na jutro wezmę kawałki obdartej farby z kabiny, lub wezmę jeden element do domu i porównam go z próbkami farb.

Robercie odnośnie twojego pytania czy " 2015 będzie obdarty z farby? "

To mogę powiedzieć tylko ,że na chwilę obecną został całkowicie umyty w każdym zakamarku car-sharem. Teraz na płatowcu widać wszystko : nity ,łączenia itp. Lecz jak to zawsze bywa w takiej sytuacji odpada ogromna ilość farby w szczególności ta która od warunków atmosferycznych nie utrzymywała się na płatowcu o własnych siłach.

I aktualnie Mig wygląda tak jakby został oblany dużą ilością rozpuszczalnika. Czyli wygląda jak obdarty z farby... Ale jeszcze z jakiś miesiąc i powinien już na sobie mieć kamuflaż więc spokojnie.

Będę informował z każdym nowym postępem pracy.

 

Mało nie brakowało a byłby SREBRNY - Więc możecie sobie wszyscy wyobrazić jak to jest w naszym KRAJU....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko ja będę wdzięczny za ten kolor. Sprawdź Humbrol 156, mam co do niego pewne hipotezy i jeżeliby pasował miałoby to sens...

Gdyby zrobili go srebrnego, to zgodnie z prawdą historyczną (tylko pewnie krój cyfr zostawiliby z tych nowych), ponieważ kiedyś tak przecież wyglądał. To co że nie na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem tobie Young ,że cuda się tu dzieją jeśli chodzi o malowanie tu tych eksponatów. Gdyż np. SBLim-2 który pochodził z Siemirowic i ma pozostałości na sobie nawet numeru burtowego. A nawet godła "sowy". To w rzeczywistości teraz będzie nosił zupełnie inny numer burtowy. Bo uważano ,że ten który tam był to był numer JW... po prostu jak słucham tego itd... To nasuwają się takie......... ,że szok.

BRAK SŁÓW i tyle.

Pozdrawiam i jutro coś wykombinuje z tą farbą do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć? Mamy na wyciągniecie ręki kompletnego F-13 i naprawdę tylko parę? Piotrze, błagam (!) im więcej zdjęć tym lepiej. W szczególności każdy zakamarek kabiny...

young -a ja chciałem tak ładnie , dyplomatycznie

Nie chciałem Chłopaka obciążać , uczy się , w weekendy nie jedzie do domu , zostaje przy samolotach .

Pewnie że wszystko się przyda, tym bardziej ze może zrobic fotki siedząc w kabinie , zrobić zblizenia napisów itp , o lukach nawet nie wspomniałem.

A wracając do stron o 21 na flugzeugforum.de i renowacji F-13 przez tamtejszą ekipę.Tylko nie bierz Piotrze tego do siebie Broń Boże .

Jeśli opisujesz takie numery z" koncepcjami malowania " Mądrych Głów -to niech sobie przejrzą powyższe Forum [ trzeba się co prawda zarejestrować , ale dużo niemieckiego przy rejestracji nie ma i google słuzy pomocą ] i zobaczą jak można robić piękne rzeczy i jednocześnie się przy tym pięknie bawić -łącznie z piwem i grillem ] A podstawą wiernego odtworzenia jest oprócz wiedzy , umiejętności , materiałów ,jest aparat fotograficzny.Którego używa się przed każdym demontażem elementów , rozkładaniem. Ale nie wiem- inna kultura techniczna , przymus pracy , nawet nie mam okresleń .

Rób Piotrze swoje , łykniesz trochę historii i podejscia do życia w pewnych sytuacjach w Naszej Kochanej Ojczyznie. Trochę goryczy się ulało-SORRY. Zawsze będe mógł powiedziec że Syn Fidela robił przy samolotach z Muzeum

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przecież jestem modelarzem itd... więc wiem czego oczekujecie . Więc nie ma problemu z zdjęciami . Będzie taki walkaround ,że głowa mała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem tobie Young ,że cuda się tu dzieją jeśli chodzi o malowanie tu tych eksponatów.

Nie musisz dużo pisać. Dlatego zanim poszczególne egzemplarze wyjechały z Łodzi pognałem tam ze Szczecina aby przerysować godło 2 PLM. Dlatego też napisałem bezpośrednio do muzeum (nawet przyciskałem w tej sprawie oddział seniorów w Goleniowie aby wywarli odpowiedni nacisk), w sprawie renowacji PFM 09 i 10, oferując im merytoryczną pomoc. Obiecali się odezwać w odpowiednim czasie, zobaczymy... (Piotrze jak będą brać się za te dwa s-ty, mógłbyś dać mi znać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,przeglądałem swoje skromne zdjęcia MiGa ale nie mogę znaleźć zdjęć tylnej części kabiny bez zamontowanego fotela. Jest ktoś może w posiadaniu takowych zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko parę zdjęć -może Koledzy coś dorzucą

To "czerwone " w prowadnicach fotela na ścianie kabiny -to krzesełko technologiczne do pracy w kabinie po wymontowaniu fotela KM-1M.

knabezfotela9.th.jpg

knabezfotela8.th.jpg

knabezfotela7.th.jpg

knabezfotela6.th.jpg

knabezfotela4.th.jpg

knabezfotela3.th.jpg

knabezfotela2.th.jpg

knabezfotela.th.jpg

Elementy spadochronu hamującego na 21F-13 , PF , 21U 66-400

[trzeba przyznac że tam się łatwiej wrzuca zdjęcia ]

http://www.mycity-military.com/Avioni/MIG-21-Fishbed_258.html#1251767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy Ktoś wie jak zgrać na swój dysk panoramę typu ;

http://www.360pano.de/pano/pano7-full.html

Mam Flasha , jakiś inny kolejny program typu Swiff Player i nic z tego nie wynika. Panoramę się pięknie ogląda , a jak przychodzi do próby ewentualnego zgrania to " kicha i czarna magia "

Może Ktoś już zgrywał takie panoramy ? Prosiłbym o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe pytanie -nieaktualne

Wersje 21 opisy -oznaczenia

 

https://hotfile.com/dl/156670786/0d15476/Wersje_MiG-21.zip.html

 

Wersje 21 -rysunki-różnice

 

https://hotfile.com/dl/156676324/fd57fa9/MiG-21-wersje-rysunki.zip.html

To dla ewentualnych Młodych Miłośników 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.