Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Rycerz zazwyczaj był na prawo od numeru, niezależnie od strony kadłuba ;)

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym położeniem numeru "po lewej stronie numeru "

 

A teraz ?

 

Oczywiście ze zmiejszaja opór czołowy ,a co za tym idzie lot bez nich zwiekszał czas lotu i zasięg . Wszystko to było w ksiazkach i zapewne ,,ten,, pilot postanowił sobie zadac trudu i przekonac sie dokąd zaleci

 

Na wiatrochronie powiadasz ...wojskowe myslenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz5710-

Spirytusu niestety na złącza wyrzutni w normach nie było a przynajmniej na eskadrze lotnej

Był , przynajmniej w Zegrzu sobie wywalczyli.Takie rzeczy się pamieta Jak dobrze kojarzę , pózniej po kolejnej kontroli zabrano Im ten "deputat" to i skończyło się ściąganie wyrzutni.A było też i tak , że po DT , nie zakładali , a na loty ciągnęli na wózkach [ nie mam pojecia czy to było zgodne z WSGB ] , ale nie takie rzeczy przechodziły.

Ale to drobnostka w tym temacie

Odnosnie wypowiedzi em-dotyczącej -"wojskowego myślenia " chciałbym zauważyć że i w środowisku cywilnym delikatnie mówiąc nie brakuje " myślących inaczej "

I może nie baw się w psychologa , a odnieś się jeśli masz ochotę , konkretnie do przykładu który sam podałes tzn. 1901 i który opisałem w miarę szczegółowo . Bo znowu Twoja odpowiedż nie wnosi nic konkretnego , a delikatnie mówiąc jest dalej mało zrozumiała.

Mimo wszystko Życzę Miłego Odpoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz ? tego co napisałes i tego co napisał young?

 

Young pisze kategorycznie że ,,Rycerz zazwyczaj był na prawo od numeru, niezależnie od strony kadłuba ;) i kto mu wtóruje ?,,Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym położeniem numeru "po lewej stronie numeru ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć spece.

 

Mam pytanie, Robert wysłał mnie do tego tematu i słusznie ;)

 

http://www.mojehobby.pl/products/MIG-21PF-Fishbed-D.html

 

Czy wystarczy tylko dodać stały wiatrochron i odchylaną na bok owiewkę, żeby z tego zestawu zrobić PFM? W zestawie jest statecznik z zasobnikiem spadochronu w nastadzie, więc myślę, że się nada.

 

swoją drogą, powyższy post em bardzo ładnie robi za wstępniak do pytania ;)

 

 

ps. to i od razu zapytam - robi ktoś belki Monsun w 1:48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu napisałem

Zestaw Academy PF, ma bliżej do PFM-a niż PF-a użytkowanego w naszych SP. Po pierwsze, ponieważ Academy poleciała tak zwaną masówką, model ten posiada system SPS (nadmuch na klapy), który występuje dopiero od wersji 77, u nas odpowiednio PFM (94). Musisz tylko użyć części "niepotrzebnych", zamiast tych dedykowanych do budowy okolic klap. Nie ma także odpowiedniej płetwy podkadłubowej ze spadochronem. Jest ta która pojawiła się w naszych PFM-ach. Gondola GP-9 podobno (nie sprawdzałem) jest za krótka o jakieś 1,4cm (!). Info to mam od producenta właściwego zasobnika z żywicy Ciro model (teraz robi ją Quickboost lub Aerobonus - dodaję info). Dlatego ja się męczę aby z tego zestawu zrobić polskiego PFM-a. Wystarczy dodać fotel KM-1 i dwuczęściową osłonę kabiny.

Belek nikt nie robi, ale ich wystruganie nie wydaje się być trudne nawet z części dostępnych w tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda-rysunek gondoli GP-9 z instrukcji Naszej , ale znaleziony w rosyjskiej 21R.Dopiski odnośnie wymiarów nie moje , głowy sobie nie dam uciąć za prawidłowość

gp9rys.th.jpg

Tak na szybko i tylko 2 zdjęcia-różnice ogólne w wyglądzie kabin PF-PFM [ o zestawach żywicznych nie wypowiadam sie-powiem szczerze bardziej wierzę w inwencje twórcze Modelarzy ]

 

porwnaniekabinpfpfm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

porwnaniekokpitupfpfm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pózniej wszyscy ew. producenci i sprzedawcy narzekają że na modelarskie "gadżety " nie ma chętnych ,ze rynek słaby itp . pierdoły.

Tak przy okazji wpisałem nazwe producenta w/w i rzuciłem okiem na Forum ARC na ceny ; konwersja do UM 30 funtów [ 40-45$ ] , do MF 12-15 funtów, pewnie że też nie tanio , ale marże Naszych sprzedawców to masakra.

Ale to takie przemyślenia emeryta na temat zdzierstwa i " specyficznej promocji modelarstwa "

A teraz konkretne pytanie - robi ktoś w miarę "dobre wizualnie " konwersje do kokpitów UM w skali 1:32 [ oprócz foteli , bo blachy do nich akurat mam ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny kokpit jaki znam do UM w 32 robi Verlinden. Co do zgodności to nigdy go nie miałem w ręku, ale w necie jest sporo fotek i można sobie pooglądać. Z dostępnością trochę gorzej. W Polsce raz go widziałem na allegro, poszedł za pięć dych, a tak tylko na ebay itp. Ale z shipingiem to grubo ponad stówkę wychodzi. Jeśli chodzi o konwersję neomegi do 48 to mam jej ksero i jakość nie powala. Jeśli oryginał też tak wygląda to ja dziękuję, wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajżyj tu:

http://www.ebay.pl/itm/VERLINDEN-01778-KIT-COCKPIT-MIG-21-UM-1-32-/310399636287?pt=FR_YO_JeuxJouets_MaquettesModelisme&hash=item484542933f

Jak dodasz do tego trudno dostępny model Trumpka który potrafi kosztować nawet 260 PLN to się robi okrągła sumka. Ja modelik mam i raczej będę coś sam próbował klecić w kokpicie z elementami wyciętymi laserem w płytce polistyrwnowej, ale to daleka przyszłość...

Tak przy okazjoi małe badanie rynku.

Mam dostęp do lasera tnącego. Moge wyciąć praktycznie dowolne rzeczy w tym oczywiście tablice itp nawet w 72. Jak byście optowali? Za pożądny projekt w Corelu (nie mam czasu rysować na razie) wytnę po kosztach czyli ok 10 zł z przesyłką. Co do ceny w detalu, że tak ujmę to powinno wyjść taniej niż blachy. Najcieńsza płytka to bodaj 0,4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probleu nie ma. postaram zie wrzucic fotki na dniach. Tak szczerze to nie jest polistyden chyba dokladnie tylko te hipsy czy jakos tak (choc moze to to samo). Sorki ale technologicznie nie jestem asem. Dziala to w sumie jak drukowanie, podobniejak z ploterem i maskami. Rysujesz, klikasz print i juz. Powiem tylko ze fajnie sie oglada jak to ustrojstwo wycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.