Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Moderatorów-wiedziałem że cos może być nie bardzo z prawami autorskimi,ale myślałem że skoro jest to dostępne na forum modelarskim ? No cóż ,,myślę że Miłośnicy Migów dadza sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja już widze jednak ,żę to Bisek z Zegrza Widać godło na Kadłubie samolotu oraz Biały Pas na Stateczniku Pionowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie Zegrze, nie pasują mi te krzaczory na podejściu,ale za to atmosfera odzwierciedlająca stare dobre czasy dla Polskiego Lotnictwa.

Widzę że serce PiotraPilota ciągle rwie się do Rosnowa,zostały Nam i młodym i starym tylko wspomnienia . Mam nadzieję że miłe.

Young-gdybyś miał jakieś zdjęcia Bisów np. z Zegrza- chętnie bym je obejrzał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zgłaszam swoją Obecność na Air Show . I jestem za by wrzucił Pan więcej zdjęć z 9 PLM . Jeżeli Pan posiada. A co do Rosnowa jest to prawda ponieważ wychowałem się tam i mieszkałem od urodzenia aż 14 lat. I swoje piękne chwile spędziłem patrząc w niebo widząc "LATAJĄCE " Migusie . A co do wsospmnień to się zgadza bo są tylko MIŁE do których się bardzo często powraca.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siedzę nad tymi BISami od 16.00,przejrzałem dostępne zdjęcia z Zegrza ,Babich Dołów ,sięgnąłem do pamięci i nie przypominam sobie takiej konfiguracji.Przejrzałem też dostępne zdjęcia bułgarskich 21, i Oni tam nawet na DB stali z 4 xR-60.Widocznie taka specyfika.Nie sadzę żeby gdziekolwiek u Nas ten wariant był stosowany,i nie radzę sugerowac się zdjęciami BISÓW z Krzesin po zakończeniu eksploatacji. Tam dopiero można zobaczyć warianty podwieszeń np .zbiorników paliwa.Chciałem pomóc ,ale nic mi do głowy nie przychodzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doszukać u mnie tego zdjęcia o zachodzie...

Young-gdybyś miał jakieś zdjęcia Bisów np. z Zegrza- chętnie bym je obejrzał.

Oj, ja jednak ze względu na wielkość zbiorów zaliczam się do tych którzy poszukują zdjęcia a nie je udostępniają ;) Jeśli chodzi o zdjęcia z Zegrza to podstawą jest ta stronka Rosnowo.pl

Ale coś zawsze się znajdzie

 

mig21c40.jpg

 

mig21c33.jpg

 

mig21c37.jpg

 

I jedno z moich ulubieńszych z mig-21 ever

 

mig21c18.jpg

 

A dziś przy przeglądaniu walkaround od Sqadron/Signal przy pracach nad ołówkami na mej twarzy pojawił się nie ukrywany uśmiech. Mało znane godło z Zegrza...

 

dsc00262b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre czasy-godło pomysłu i autorstwa ŚP.chor.Piotra "BACY"Jachera,zeby było ciekawiej ,wykonane humbrolami na jednej folii samoprzylepnej,zaklejone drugą warstwą folii.I trzymało się bardzo dobrze i bardzo długo. BACA był też autorem i wykonawcą malunków "Głowy Wikinga "-ten symbol był umieszczony na stateczniku pionowym,ale za chiny nie mogę znalezć zdjęcia.Muszę zobaczyć w PKL dotyczącym 21, ale nie jestem pewien.Mam tego diabła -nietoperza w kolorze, próbowałem tu wkleić zdjęcia ,ale nie wychodzi-pomożecie ?znak3klprojbabca.jpg

Spróbowałem ,ale nie wiem co wyszło.Diabły w zależności od klucza różniły się kolorem rękawic-1 kl.miał żółte rekawice.,nie pamiętam jaki kolor był w 2 kl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BACA był też autorem i wykonawcą malunków "Głowy Wikinga "-ten symbol był umieszczony na stateczniku pionowym,ale za chiny nie mogę znalezć zdjęcia.

Nie powiem, zainteresowała mnie sprawa tego wilka, przeszukałem wszelkie moje źródła... i nic. Pierwszy raz słyszę o głowie wilka na stateczniku pionowym. Owszem była głowa wilka, ale w 11 PLM pod postacią pierw godła pułku potem 1 eskadry, malowana jak na zdjęciu zaraz za wlotem powietrza...

 

wilktz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young-nie wilka ,a wikinga. Konkretnie takiego samego ,jakiego miały na statecznikach samoloty do zwalczania op. S-3 Viking US NAVY.To była identyczna sylwetka ,wykonana i malowana jak Diabły. Przyklejona tylko na lewej stronie statecznika pionowego. Obawiam się ,że nie zachowało się żadne zdjęcie. Po przekazaniu s-tów do Poznania i Malborka ,bardzo mądre głowy zadbały o to aby,zniknął na s-tach wszelki ślad związany z 9 [26] plm. Przejrzałem całą Rosnowską stronę i nie ma nawet śladu .Szkoda.A żeby było jeszcze ciekawiej ,nie mogę znależć nigdzie zdjęcia S-3 w takim malowaniu.Przejrzałem spoterskie fora i nic, porażka .Może tu ktoś ma takie zdjęcie.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRh_positive-o tego pierwszego ,tyle że w wersji kolorowej.W latach 80 wyszła książka "Wspólczesne samoloty bojowe " czy jakoś tak podobnie , i tam były kolorowe plansze. Między innymi sylwetka S-3 z kolorową głową wikinga. I ten rysunek był inspiracją dla Bacy,namalował go identycznie. W sumie to Nasze 21 niewiele miały wspólnego z Wikingami, no ale przełożeni na fali odnowy pozwolili malować ,to i się malowało.Teraz byłby ładny modelik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.