Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

em-Na pewno chodzi o wyrzutnię APU-13MT bo MF takiej nie posiadał,a żadna inna wyrzutnia z 21 nie posiadała zabudowanej w swoim wnętrzu

butli z azotem.Bez azotu ten pocisk tracił rację bytu.Nie wiem zresztą jak byłoby z wspóldziałaniem R-13M ze stacją r-lok.na MF,ale skoro nie było wyrzutni to nie było i R13M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young-ale mi żal w tym sensie ,że wszędzie mogą latać i służyć szkoleniu,nawet po remontach,tylko w Naszym Bardzo BOGATYM Kraju ,nic się nikomu nie opłaca.

No trochę to za duży sentyment jednak. 21-wsze jeszcze w służbie... Tak latają, ale gdzie -> Uganda. Albo jak -> modernizacja po Rumuńsku... Nie w Europie XXI wieku do jakiej miana podobno pretendujemy. Też jestem fanem Mig-21, choć widziałem go w locie tylko raz w życiu, może przez pół minuty, ale choć idealnie niestety teraz nie jest (w porównaniu do czasów PRL gdy faktycznie wojsko latało, a na półkach sklepowych pustki... Czyli było nas stać?), ale do F-16 nic nie mam. Zresztą to chyba nie tu, więc omijajmy tematy polityczne szerokim łukiem, a zajmijmy się tym co jest naprawdę przyjemne. Pokój

Dla rozluźnienia atmosfery coś z "archiwum" ;)

 

mig21b10.jpg

 

mig21a18.jpg

 

mig210001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tata przyjedzie w piątek napewno przekarzę tą miłą informację Ponieważ to właśnie w tym Migusiu - 9307 mam swoje pierwsze spotkanie z Lotnictwem:)A także jak Pan Jurek wspomina był to samolot mojego taty i Pana. Miło widzieć ,że choć tam jeszczę te piękne Żelaska latają i szkolą młodych adeptów lotnictwa.Posiadam jezcze w domu zeszyt z tej SZPARKI z wypisanym wyposażeniem jakie powinien posiadać i podpisy techników pracujących w danym dniu na samolocie. Jutro wstawie zdjęcia z mojej 1 przygody z Migiem-21UM 9307 Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogłem się po wstrzymać i musiałem zrobić to już dziś . A więc wrzucam fotki z Zegrza Pomorskiego jak pierwszy raz usiadłem do Miga-21 . Oraz inne zdjęcia z słżby mojego taty w Zegrzu Pomorskim. Zdjęcia te także znajdują się na stronie Rosnowo.pl gdzie wrzuciłem troszkę większą ilość.

 

mig21um.th.jpg

 

9801.th.jpg

 

 

9749bn.th.jpg

 

9749bis.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Mundury które mają technicy z 9plm na sobie a także w sród nich mój tata ten najwyższy. To są kombinezony w któych nasz Zegrzyński pułk reprezentował się podczas Zlotu Dowódców które miało miejsce w Poznaniu. Był to jakiś sposób aby odznaczać się od innych osób z personelu naziemnego jak i latającego .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinezoniki kosmiczne -a ponieważ cena podana przez producenta też była kosmiczna, i nadawały się one raczej na parady niż do pracy ,szybko z nich zrezygnowano.Ale rzeczywiście wyróżniają się.Oczywiście poproszę co jakiś czas o takie piękne zdjęcia,no i jak tu nie czuć sentymentu do 21. Moze widzieliście ,ale pokażę ,zdjęcia mogłyby być inspiracją np,model BIS-a,z namalowanym 21F-13.

2w1.th.jpg

212w1.th.jpg

 

2w1 całkiem przyjemny pomysł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to wersja MF według mnie. I jest to naprawdę dobry pomysł aby w niedalekiej przyszłości zrobić właśnie taki model. Choć ja napierw chcę uzbierać kolekcję 21 ale zrobionych w barwach 9 plm z Zegrza Jako pierwszy gdy skończę EFA-16 to biorę się za Biska najprawdopodobniej 9975 -gdyż był to pierwszy samolot obsługiwany przez mojego tatę w tam tej jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mam do pokazania Miga-9700 podczas chowania podwozia tuż po starcie oraz Zegrzyńskie Biski podczas lotu z F-16 Holenderskich Sił Powietrznych.

 

beztytuudc.th.png

 

efikmig.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrzePilocie-young :

A gdzie ja napisałem że samolot na zdjęciu to BIS ? To zdjęcie mogłoby byc inspiracją do takiego malowania np:BIS a na jego tle 21F-13.I akurat w sytuacji Zegrza ,taki model byłby klamrą spinającą kawał historii polskich MiG-21. Lecę robić obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzam to co powiedział pitorPilot Mnie marzy się zaś coś innego. Może za kilkanaście lat okolicznościowe malowanie na F-16. Choćby z okazji którejś równej rocznicy naszych SP, cały eF w srebrnym malowaniu z czerwonymi dużymi numerami bocznymi. Tak żeby kojarzył się nam z tym jakże charakterystycznym okresem historii naszego lotnictwa... marzenia hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nigdzie Pan nie napisał ,że jest to Bisek Ale mniejsza o ,to nie ma co się tutaj sprzeczać. Jesteśmy tutaj wszyscy po to ,by się wymieniać informacjami i doswiadczeniami. A w szczególnosci czytać wypowiedzi takich osób jak Pan ,co większość swojego życia spędził na lotnisku i w dodatku przy Migach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tu bo czytają to i modelarze i fani 21-wszego. Mój PFM składa się powoli, ale zaczynam myśleć już nad oszkleniem kabiny. I tu największy problem. Jakoż składam zestaw Academy PF w 1/48 nie mam dwuczęściowej osłony tylko typową dla PF-ki (szkoda, że firma nie pokusiła się o takie dwa w jednym, bo gdyby dodali drugą osłonkę i KM-1 łatwiej byłoby z tego produktu zrobić PFM niż PF, ale to już inna bajka...). Mam dwa wyjścia, albo prace we własnym zakresie - vacu którego sam nigdy nie robiłem, lub też zakup takowej. Niestety przeszukałem co większe sklepy modelarskie i nic... Może ktoś z was natkną się na dwuczęściową owiewkę w 1/48, może ktoś ma jakimś cudem taką na zbyciu?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedys toczyła się dyskusja nad katapultowaniem się z pierwszych wersji MiG-21-ot taka ciekawostka w postaci rysunku.Nie wiem czy to było takie wesołe,leciec z takim wiekiem jak od trumny,nie majac pewnosci na odczepienie się .

eject21f13.th.jpg

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów specjalistów. Mianowicie kupiłem model Mig'a-21 PF z Academy w 1:48 i chcę go zrobić w malowaniu naszego lotnictwa. Jednakże moje pytanie brzmi następująco: czy nasze PF'y miały zamontowane działka na stałe, czy w zasobniku pod kadłubem, czy ich uzbrojenia składało się tylko z pocisków rakietowych, itp.

 

Zdjęcia mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. dziękuję.

To w takim razie czy ten zasobnik był montowany w polskich PF'ch???

I czy jego miejsce montażu to pylon podkadłubowy, zamiennie z dodatkowym zbiornikiem paliwa. I jeszcze jedno, mianowicie, czy PF'y miały możliwość przenoszenia dwóch dodatkowych zniorników paliwa do przebazowania pod skrzydłami (jak MF i BIS), czy tylko pod kadłubem.

 

I jeszcze jedno w zestawie są dwa stateczniki pionowe, jeden mniejszy i drugi większy (chyba ze spadochronem hamujacym), który był u nas używany. I w którym pułku/eskadrze. I jeszcze jedno, do którego roku latały PF'y???

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stron do tyłu jest wątek o GP-9. Na naszych jak najbardziej był montowany. Wchodził na belkę podkadłubową zamiast zbiornika. PF i PFM miały po jednym pylonie podskrzydłowym ale nie było tam instalacji do paliwa. Tylko uzbrojenie na podskrzydłowe węzły. Od MF-a pod skrzydłami były już po dwa pylony z tego na zewnetrznych można było podwiesić zbiorniki. Na resztę pytań nie mam dokładnych info, niech inni dopowiedzą.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.