Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.airfoto-zj.pl/galeriaKat.php?id=194&gal=3

http://www.airfoto-zj.pl/galeria.php?gal=3

Wrzucam teraz 2 linki -ten drugi do strony głównej -Kolekcje -Muzea -itp .

 

Panowie -pytanie na wagę zachowania poszczególnych zdjęc przez dłuższy okres .Do tej pory wrzucałem za pomocą imageshacka -bez żadnej rejestracji -nie było problemów.Teraz żeby wrzucic zdjęcie na Forum musiałem się zarejestrować i na dodatek jak widzę jest tworzona baza moich zdjęć .Nie mam zielonego pojęcia jaka jest "pojemnośc "tego osobistego archiwum i po jakim czasie jest likwidowane "automatycznie " bo jak jak "zdeletuje "osobiscie to na Forum znika od razu. Z czego korzystacie przy wrzucaniu materiałów na Forum , i czy też to się odbywa na podobnych zasadach j.w ?

Sorry że pytanie wrzucam tu , ale nie chcę narobic bałaganu z usuwaniem fotek z takiego tematu. Już i tak FBI "usunęło " mi pliki z wnękami , podwoziem ,wyposażeniem pilota itd z Megaupload .I żeby to chociaż 21 był ich produkcji -co za świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja mam od niedawna komunikat o przekroczeniu limitu 500 zdjęć. Nakłaniają mnie do wykupienia konta Premium. Jeśli tego nie zrobię, cały czas będę miał te 500 a dodając nowe, najstarsze będą kasowane. Mi to pasuje, zdjęcia stare z tego co widzę wrzucałem 4 lata temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na ten serwer fotkowy :http://s3.users.imagevenue.com/faq.php

Zakładem go jeszcze przed powstaniem tego forum i fotki są do tej pory (poza dwiema).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam wam tutaj wszystkim zdjęcia pochodzenia prywatnego z czasów istnienia 9 plm Zegrze Pomorskie.

Na zdjęciach widać ogromną ilość Migów-21bis i UM na CPPS-ie ,jeszcze z tzw. dobrych czasów. Gdzie wszystko wyglądało i działo się w podobny sposób jak w filmie TOP-GUN-ie lecz wersji Polskiej.

Na zdjęciach możemy zobaczyć wysokiej klasy pilotów takich jak:

P.Luśnia , Małachowski , Cichocki, Kałuża , Skorupa i inni.

Takich dni lotnych jakie widoczne są na zdjęciu już się nie spotyka.

Aż z miłą chęcią ogląda się takie zdjęcia.

Pozdrawiam was wszystkich z Lotniczego Dęblina

 

th_Skorupa-1.jpg

th_Eskadra-1.jpg

th_Lunia-1.jpg

th_Mig-21ZEGRZE-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego . Szczególnie te 21 na CPPS, tyle maszyn w jednym miejscu -sprawnych , latających , rekord nie do pobicia. No i przypomniałeś mi moich dwóch "ulubieńców"Jednego nie wymieniłeś z nazwiska , ale to ten" AS" co popisując sie przed "Gminnymi Notablami"omal nie "wmaszerował " w budynek Sztabu, przy okazji szorując samolotem po topolach.Ale Wielkie Dzięki , w końcu to też historia i część mojego życia .

ps.W sieci jest instrukcja PFM [ miałeś rację ] ale pilotowania , nie budowy.Jakby co trzymaj rękę na pulsie .Dzięki za telefon .Pozdrowienia i Wytrwałości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Young zgadzam się z Tobą.

A oto kolejna paczuszka kilku zdjęć z Zegrzyńskiego Lotniska. Zawierają się tam zdjęcia m.in. z dość nie codziennego przylotu na nasze lotnisko AN-124 Rusłana , a także zdjęcie z pikniku lotniczego .

 

th_RusanwZegrzu.jpg

 

th_RusanwZegrzu1.jpg

 

th_Skorupawkabinie.jpg

 

th_PiknikZegrze.jpg

 

Pozdrawiam i życzę Miłego Wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie babcia131 jak to bylo z tymi topolami bo ja juz rozne wersje slyszalem:) ja mam troszk einne zdjecia z tej serii moze niebawem pokaze je na naszej stronce Aviateam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było , to topole nie rosną , a tym bardziej fruwają w obrębie pasa czy dróg kołowania. Byli Goście to trzeba było się pokazać. No to się pokazał .Nie roztrząsajmy tej sprawy. Większość ludzi związanych z Lotnictwem wie jak wyglądają takie sytuacje.Nie zamierzam się nad nim użalać .Było , minęło. Są Ludzie , Piloci i ..no właśnie.Historia .

Ale zdjęcia mógłbyś wrzucić jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynio70 wrzucaj fotki jak najszybciej Teraz czekamy na to co ty posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Nasze Zegrzyńskie maszyny cieszyły się w takie dni wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim podczas Dni Otwartych Koszar , a następnie Pikników Lotniczych. Choć wśród techników i innych osób także były obdarowywane zainteresowaniem lecz raczej pod kierunkiem utrzymania zdatności do lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, szukam zdjęć rycerza malowanego na szybkich z 41 plm. Ważne aby był kompletny (niektóre latały z niedokończonym rysunkiem) i aby fotografia nie była robiona pod dużym kątem w stosunku do godła.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę Ci parę zdjęc i jako Fachowiec wyrobisz sobie zdanie.Rzeczywiście te godła są rózne , w zależności od okresu uzytkowania , sposobu malowania , koncepcji "czynników wyższych" i dostępności materiałów na warsztacie

7812godo41plm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

87063.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

8706wmalborku.jpg

 

Tu chyba jedna z wcześniejszych wersji -żółte kolory tarczy [ był zapał ]

9115tpkalarborkowskimji.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Póżniej był okres że godło malowano -drukowano na papierze i zalepiano folią samoprzylepną [ trzymało się ] Ale chyba drukowano -tylko w Zegrzu "Baca " malował na podświetlonej folii Humbrolami

znaczek41plm.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Tu jest też na folii , ale to chyba godło przygotowane dopiero do naklejenia .

I coś mi się wydaje ze w taki sposób utrwalono godło na 1906.

190615202pomnik.jpg

1906nazachpps.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tak chyba wyglądał na 29

znaczek41elt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

2 rodzaje odznaki 41plm -może to też pomoże "kolorystycznie "

nowyobrazqu.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Nie było chyba reguły .Na pewno na 21 najpełniej , naj...kolorowo wyglądał na samolotach które np. leciały z D-cą na przegląd , zawody , ew. jakieś Dni etc. itp. itd .

Mam nadzieję ze pomogłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zastosowanie takich technik jakie były w Zegrzu. W szczególności malowanie HUMBROL-ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godło wrzucone przez ciebie Robercie to raczej było malowane prosto od szablonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze -w początkowym okresie to niemal wszystkie były malowane od szablonu, tyle że to prezentowane powyżej wygląda na malowane już bardzo "zużytym szablonem "Ale tu najwazniejsze dla younga są chyba kolory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.