Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sie Kolegom widzi ten nowy "wypust" Eduarda?

Podobny do prawdziwego sprzętu?

 

Normalnie już chciałem je wypychać z magazynu i ciągnąć na parę dyżurną

Troszkę zapalnik RW 2UM jest uproszczony gdyż powinien mieć taśmę zabezpieczającą wyloty powietrzne z koloru czerwonego. Sam wózek powinien mieć jeszcze zabezpieczenia taśm mocujących pociski ale to w sumie drobiazg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem przejrzeć instrukcje .W instrukcji nic nie ma , ale to o niczym nie świadczy .Bo są w instr.rakiety R-55 , których też w rzeczywistości nie było .Wrzuciłem googla , a tam jak byk w czeskim opracowaniu pisze iż MiG-21 mógł przenosić 2 zasobniki KMGU [ nie KMGU-2 ] troche mniejszy wagowo .Może i Rosjanie latali , na Naszych Bisach nie było .Na pewno nie było żadnego "poligonu " z tym zasobnikiem , i na eskadrze uzbrojeńcy też nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-50

Dane podstawowe

Państwo

ZSRR

Typ

swobodnie opadająca

Przeznaczenie

bomba ćwiczebna

Dane techniczne

Długość

970 mm

Średnica

205 mm

Rozpiętość

280 mm

Masa

55,3 kg

P-50 (ros. П-50) – sowiecka bomba ćwiczebna. Wypełniona jest mieszaniną popiołu drzewnego i piasku która po upadku tworzy obłok dymu- rozrzucona przez 2,4 kg materiału wybuchowego.

Coś mi nie pasuje w tej koncepcji -bomby ćwiczebne P-50 i bojowe 100 razem .Na pewno parę razy zakładali 100,[ same bez szkolnych ] ale loty na poligon odbywały się w większości z "betonowymi " P-50. Więc trzeba się będzie zdecydować , czy same szkolne , czy bojowe .

Nawet jeśli będzie to wizja wykonawcy to też albo jedne albo drugie .

Ja wiem że każdy Modelarz lubi jak jego samolot wygląda ładnie i próbuje coś w tym kierunku zrobić .Sylwetki danego typu to się raczej nie zmieni , ale z uzbrojeniem można pokombinować, tylko po co ? Nauka radziecka i metody szkolenia wypracowane przez lata dla danego samolotu były raczej sztywne i w tym wypadku nic sie raczej nie wymysli .Stronę wcześniej wrzuciłem warianty z Naszego Bisa -Rosyjskie i Yugosławiańskie - i to powinno dać pole do popisu każdemu .

A wiecie , jaki wariant , mi się zamarzył ? To byłoby dopiero podwieszenie .I wagowo by pasował .Nowoczesny R , zamiast PTB pod s-dłami 2 x SPS-141Je.

Ale to fantazje wykraczające nawet poza SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, nie proponuję wersji P-50 i FAB-100. Nawet do głowy by mi to nie przyszło. Ale czy FAB-50 stosowano na MiG-21 Jeśli tak, to będę zaskoczony. Dlatego wymieniłem według mnie bardziej stosowną konfigurację bojową 100 i 2500, a do ćwiczeń wiadomo, sama P-50 wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że zastosuję konfigurację zaproponowaną przez kolegę young FAB-250 + FAB-100, co by fantastyki nie uprawiać.

 

Wracając do tematu FAB-50 - one w ogóle nie były uzywane na naszych 21szych? A na belkach wielozamkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, nie proponuję wersji P-50 i FAB-100. Nawet do głowy by mi to nie przyszło. Ale czy FAB-50 stosowano na MiG-21 Jeśli tak, to będę zaskoczony. Dlatego wymieniłem według mnie bardziej stosowną konfigurację bojową 100 i 2500, a do ćwiczeń wiadomo, sama P-50 wystarczy...

No Kolego young

Twoje fantazje odnośnie podwieszen przekroczyły i moje przemyślenia i dopuszczalny tonaż na 21 To jest tak jak się człowiek spieszy przed obiadem .

Według mnie , nie było FAB-50 na 21 [ mówię za BIS ] ale nawet wizualnie nie widziałem nigdzie takiej bomby.

Wrzucam rysunki bomb

bombycccpfab50.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

bomby21.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I belka wielozamkowa -zasadniczo przeznaczona dla bomb FAB-100 , chociaż w instrukcji pisze o bombach o wagomiarze od 50-100 kg.Gdzieś w sieci było zdjęcie ros.BiS-a z FAB-50 , ale bardzo niewyrażne

9204belkawielzamkzp50.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać -podwieszone szkolne P-50 .Rzadkość i belka i tyle bomb na raz .

Nie pamiętam czy było .Popytałem wczoraj u Rosjan , aby sie upewnić .Zdjęcia i rysunki elementu z 21F-13 .Mechaniczna sygnalizacja wypuszczonej przedniej goleni .

mechsygnalwypuszczprzed.png

 

Uploaded with ImageShack.us

mechansygnalwypuszczprz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mechansygnalwypuszczprz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I na koniec link do strony -sam byłem zaskoczony

http://forum.nie.com.pl/showthread.php?t=4071&page=9

Chyba warto odwiedzać -bez żadnych podtekstów , ale chyba wrzucają ładne ciekawe zdjęcia z okresu który co niektórzy chcieliby szybko zapomnieć .Historii się nie da zmienić .A zdjęcia mogą byc ciekawe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacie koledzy rysunki schematyczne do wersji MF, pamiętam była taka fajna stronka rosyjska gdzie było mnogo właśnie takich rysunków ale gdzieś mi umknęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.airforce.ru/forumdisplay.php?f=26

http://www.sgvavia.ru/forum/105

http://www.airwar.ru/other/draw_fn.html

Chyba chodzi o tę ostatnią stronę. Tam są " czertieżi " rysunki samolotów .Ale 2 pierwsze Fora też nie odbiegają , chociaż tam jest raczej więcej fotek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam jedno pytanie czy wszystkie wersje Ołówka miały takie samo poszycie, chodzi mi o nitowanie. Tutaj jest wersja M, ale czy MF miał taką samą??

 

th_MiG-21MplanyRV00500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście .Ale chyba rzadziej spotykany w taki spektakularnym ujeciu jak na F-13 .Ogólne widoki sie trafiają , a może to ja nie trafiłem na takie zbliżenie . Za to Chińczycy do tej pory na wszystkich modyfikacjach swoich J i F wywodzących się od F-13 mają ten wskażnik zamontowany.Nawet na tych najnowszych wersjach i dodatkowo na Ich UM , czyli JJ-7 , FT-7. Siła przyzwyczajenia .

21PF lepszego wyrażnego ujęcia nie mam .

21pfwskanikwypgoleni.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A tu jako ciekawostka -chińskie odmiany JJ-7 i F-7MG ze wskażnikami poł.goleni.

jj7wskanikpogoleni.png

 

Uploaded with ImageShack.us

f7mgwskanikpogoleni.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ta kazuistyka może już Kolegów męczyć, ale:) : konfiguracja 2xFAB-250 + 2xFAB-100 to wariant spotykany w praktyce bisowskiej częściej niż (jak to już ustaliliśmy) raczej odświętny zestaw 2xMBD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ta kazuistyka może już Kolegów męczyć, ale:) : konfiguracja 2xFAB-250 + 2xFAB-100 to wariant spotykany w praktyce bisowskiej częściej niż (jak to już ustaliliśmy) raczej odświętny zestaw 2xMBD?

Równie często jedno i drugie.Tak jak czesto gdy mówimy o odświętnych okazjach, przypadają Święta Wielkiej Nocy I Bożego Narodzenia .O Sylwestrze nie wspominam , bo wypada jeszcze rzadziej .To tak żartobliwie.

Panowie , Modelarz może podwiesić wszystko co jest zgodne z podanymi tabelami -wariantami podwieszeń. I wszystko będzie OK. Dany typ mógł przenosić takie podwieszenia i nikt się nie przyczepi.Niestety życie boleśnie weryfikuje takie zapędy . Po prostu specyfika zadań pułków myśliwskich, tok szkolenia były nastawione raczej na zadania OPK , przechwytywanie, dozór w powietrzu , ochrona powietrzna obiektów , dyżurowanie w powietrzu , walka itd itp.Poligonów było mało [ pieniędzy wtedy coraz mniej , środków bojowych także ] więc po kiego diabła podwieszać 100 -250 , jak rolę egzaminatora dla Pilota , czy nauki w szkoleniu spełniała doskonale P-50. 100 może podwiesili parę razy , 250 raz czy dwa i to w celu sprawdzenia działania wózków-podnosników do podwieszania bomb .I to wszystko .Na poligon na pewno nie latały z 250 , a nawet na pokazach , ładniej wyglądały belki wielozamkowe , a "krowy "leżały obok . Samo życie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.