Skocz do zawartości

W-3WA Sokół 1:72


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem pasy na fotelach. Numery na belce wykonałem za pomocą szablonów.

 

023.jpg

 

024.jpg

 

Wirnik gotowy do zabudowy.

 

026.jpg

 

027.jpg

 

Belki na uzbrojenie muszę jeszcze dopieścić (lampki na końcach itp)

 

028.jpg

 

Godło na drzwiach namalowane odręcznie.

 

029.jpg

 

Odpylacze i osłona działka w trakcie prac.

 

030.jpg

 

Na tej fotce poza grosikiem jest jeszcze coś !!?

 

031.jpg

 

Osłony silników wykonane od podstaw gotowe do montażu.

 

032.jpg

 

Wciągarka także zakończona.

 

033.jpg

 

A na zakończenie coś co przysłał mi kolega (także modelarz) z najlepszymi życzeniami dla wszystkich modelarzy.

 

image001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj Darku,

Pięknie zdetalizowana REPLIKA. Celowo wyjustowałem to słowo, ponieważ z zwykłym modelem redukcyjnym ma to już niewiele współnego. Prawdziwe dzieło sztuki no i w mojej ulubionej skali.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ma się ku końcowi. Mam nadzieję, że kolejna sesja będzie już w dziale "Galerie".

 

056.jpg

 

055.jpg

 

054.jpg

 

053.jpg

 

052.jpg

 

051.jpg

 

050.jpg

 

A na koniec fotka orginału w podobnej konfiguracji tj. otwarte co się da.

Fotka przedstawia śmigłowiec W-3WA Sokół nr fabryczny 360903 po awaryjnym lądowaniu w Iraku w dniu 25.09.2004 r.

Jak widać brakuje jeszcze mojemu Sokołowi kilku anten i wyrzutni p. niekierowanych ale to już kosmetyka.

 

0903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Co do uwag dotyczących kalek to są uzasadnione. Opis mojego śmigłowca to zbieranka różnych technik i półśrodków z prostej przyczyny, nie posiadam żadnych kalek do W-3WA. Godło na drzwiach jest malowane ręcznie co w przy tej skali uważam za mały sukces, numery na belce ogonowej malowałem za pomocą szablonów natomiast strzałki ostregawcze na belce ogonowej to to co znalazłem w pozostałościach kalek z innych samolotów i śmigłowców. Godło PZL wykracza poza moje możliwości malowania ręcznego a kupowanie śmigłowca plastikowego tylko dla kalek uważam za przesadne.

 

Model został zakończony i w wolnej chwili wstawię kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model AJM to plastyk

z mydelniczek.

 

dzieki nim mamy pzrynajmnie model

chciał bym mieć tyle optymizmu.

 

W każdym razie kolega Darek 1614 poprzeczkę postawił wysoko bez względu jaki zestaw się wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to lubię, każdy ma jakieś priorytety.

Ten model podoba mi się bardzo, praca poświęcona jemu jest ogromna.

SUPER a czy coś o 0,001 w prawo i w lewo to mnie nie interesuje,

Zazdroszczę wolnego czasu i chęci, może kiedyś i moje sztuki doczekają się realizacji.

Adam czy nie lepiej zrobić jeden unisex poprawionego A-J do standardu sklejalności co by Tobie było łatwiej produkować wszystkie Sokoły, po co za każdym razem Tobie ta Droga Przez Mękę. Taki serwis pack.

Tylko może się okazać że powstanie cały model. Ale warto popróbować

Ceny modeli są pojęciem względnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ukończony model !!!

 

111.jpg

 

112.jpg

 

113.jpg

 

114.jpg

 

115.jpg

 

117.jpg

 

118.jpg

 

119.jpg

 

120.jpg

 

121.jpg

 

122.jpg

 

116.jpg

 

i tak oto dołączył kolejny śmigłowiec do kolekcji, a w kolekcji są między innymi:

Mi-2RM

 

201.jpg

 

205.jpg

 

206.jpg

 

204.jpg

 

203.jpg

 

202.jpg

 

oraz Mi-24D

 

310.jpg

 

311.jpg

 

308.jpg

 

307.jpg

 

306.jpg

 

305.jpg

 

304.jpg

 

303.jpg

 

302.jpg

 

301.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że upchałeś wszystkie w jednym wątku. Modele są wyśmienite i zasługują na coś więcej niż prezentacja ryczałtem pt. "W3-WA Sokół".

Poszukujący napradę dobrych modeli Mi-2 czy Mi-24 będą mieli utrudnione zadanie.

Sam "Sokół" oczywiście wspaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

272 klasa. Naprawdę klasa. Przy tak swietnej detalizacji może szkoda, że kilka elementów nieco zbyt zgrubnie potraktowałeś, ale to takie marudzenie bez potrzeby.

 

W skali szkolnej siedem. Bomba. Podwyższysz ciśnienie kilku chłopakom, którzy właśnie pieszczą "hokeja" ze Zvezdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne modele Kolega, może by przybliżył nam proces produkcji mi-2?

 

Mi-2 to oczywiście INTECH wzbogacony o dwie blaszki Parta S72-112 i S72-113. Natomiast proces produkcyjny we wszystkich modelach jest podobny, na początku odcinam całą górę do kosza po czym rozpoczyna się żmudne dorabianie silników, przekładni itp. Niestety nie robiłem zdjęć podczas sklejania tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.