Skocz do zawartości

7TP plot 2x20 mm "Wanda"


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

koszt jego wykonania licząc wszystkie zakupy przekroczył 700zł.

A co Cie w nim tyle kosztowało??? Troszkę mnie ta suma zdziwiła i sobie na szybkiego starałem policzyć, ale choćby jak, to nie osiągnąłem takiej kwoty... Nie kwestionuję jej bynajmniej - po prostu mnie zaciekawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ARMO do ciągnika C7P (wnętrze) 90 zł

Części zamówione u Choroszego również ok 90 zł

Lufy do nkm (aber) ok 40 zł

Polistyren (w dużej ilości i różnych grubości, kupiony na znaczny zapas) ok 70zł

Gąsienice metalowe 115zł

Model 7TP 30zł

Blaszki do 7TP (częściowo wybrakowane) 32zł

Farby, pigmenty, kleje, szpachlówki w płynie, pędzle, pierdoły ok 170zł

Monografia 7TP vol II+"Do broni" nt 7TP 65 zł

 

To już wychodzi około 700 zł, nie wliczam kosztów przesyłek ok 70 zł oraz kosztów kilkakrotnych wyjazdów do miejsca rekonstrukcji wozu (ok 300zł). Spotkań omawiających szczegóły wozu z Widdem nie liczę bo nie pamiętam ilości flaszek ;)

Czy to Cię Jakubie satysfakcjonuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Cię Jakubie satysfakcjonuje ?

Dzięki, liczyłem troszkę inaczej. Po prostu nie wliczam nigdy takich rzeczy jak przesyłki, chemia, dokumentacja, polistyren, bo to oczywiste. Dlatego nasze wyliczenia były rozbieżne, ale wszystko już jasne.

 

Co do samego modelu, to już mówiłem duży plus, że się podjąłeś. Mój ostatni post na warsztacie podtrzymuje. Popraw warsztat, czyli kwestia czystego sklejania, czyszczenia, bo sam zamysł konstrukcyjny fajny, a wykonanie mogłoby być czyściejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też przesyłek nie liczyłem, a jeśli kupuję farby specjalnie pod ten model to liczę ;) nie ważne czy to 600 czy 700 czy 500 zł, to i tak nadal dużo, zważywszy że baza kosztuje 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czy to kupa kasy czy nie, wolę jednego który robi model za 1000 zł i go kończy, niż takiego który na półce ma modeli za 5000 zł i nawet ich nie zaczyna. Ja się kompletnie nie znam na konstrukcjach pojazdów to się nie wypowiem w tym zakresie. Warstwa wizualna jest ciekawa, podstawowe zastrzeżenie to białe wnętrze. Myślę że odbiór był by jeszcze lepszy gdybyś pomalował środek na zielono. Serdeczne gratulacje za walkę z materią bo wybrzydać to sobie można. Ja nie potrafił bym dokonać takiej przeróbki a tobie się to udało i powstał ciekawy pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa wizualna jest ciekawa, podstawowe zastrzeżenie to białe wnętrze. Myślę że odbiór był by jeszcze lepszy gdybyś pomalował środek na zielono.

Wnętrze nie jest białe.

Wnętrze wozu jest ciemno szare, wieży szaro-piaskowe, tak jak w kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego może jakieś oznaczenia zwycięstw na lufach albo burcie?

fajny pomysł, np. 5 samolotów i 4 transportery. Stawiam na burtę.

 

Wspaniały model!

Też tak uważam, model jest rewelacyjny.

No i co z napisem Wandzia lub Wanda (imie np. siostry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis "Wanda" myślę z przodu wozu na wieży, co do zestrzeleń itp to umieszczanie ich na burtach jest bezcelowe, bo nie będzie ich widać :( Zatem gdzie ?

Może koło Wandzi gdzieś?

AG35240.jpg Alanger ma fajną figurkę fotografa, Ty już masz w przeróbkach wprawę wiec łatwo byś go przerobił na jakiegoś polskiego korespondenta ;) może by załogantów z tym trofiejnym kawałkiem zestrzelonego samolotu ustawić na tle swego wozu do "zdjęcia" które robił by ów pan na pierwszym planie

Może jest jakaś lepsza figura w żywicy, w kazym razie podsuwam sam pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, wyjedzie człowiek z Polski a tu od razu takie rzeczy w galerii.... oryginalny nie będę - bardzo ciekawy model, szkoda, że takich nie mieliśmy w realu wkład pracy i inwencji ogromny, konsekwentnie pokazujesz ciekawostki przedwojnia. warsztatowo tez model lepszy od poprzedniego. słowem szacunek! strach pomysleć co będzie następne... czyżby już mostowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały wszystkim jeszcze raz.

Andrzej_LK - co następne ? Nie wiem do końca, na razie jest najbardziej realny pług-spych dla C7P, który jest w projekcie wrześniowym, potem 75 starachowicka i PZInż 202 lub mostowiec właśnie. Jeśli mostowiec to na jedno czy dwu wieżowej siódemce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.