Skocz do zawartości

7TP plot 2x20 mm "Wanda"


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad pół roku pracy, prawie 20 000 wyświetleń i 500 odpowiedzi w wątku warsztatowym to bilans prac nad budzącym ciekawość i kontrowersje modelem polskiego czołgu 7TP w wersji przeciwlotniczej z dwoma działkami FK-A.

Mimo, że to wersja S-F to wóz kosztował mnie sporo pracy i był chyba najkosztowniejszym modelem w mojej dotychczasowej karierze, koszt jego wykonania licząc wszystkie zakupy przekroczył 700zł.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc, cierpliwość oraz fachowe porady Widdowi, Jarkkowi, skali72, kaziowi, jarusgoal`'owi, MCzarnowiczowi, Złośliwemu, Cieciwie, dwelerowi, Rafałowi Jankowskiemu, Sotiemu, Andrzejowi LK, peter`owi i wszystkim nie wymienionym. Bardzo Wam dziękuję chłopaki i sorry za tą litanię

Osobne podziękowania dla mojej kochanej Lubej, za przymykanie oka na moje modelarskie posiedzenia i sprzeniewierzanie pieniędzy na farby, a nie na kwiaty. Dziękuję

 

A oto "Wanda" (co nie chciała Niemca):

 

IMG_6560.jpg

IMG_6562.jpg

IMG_6535.jpg

IMG_6545.jpg

IMG_6557.jpg

IMG_6558.jpg

IMG_6547.jpg

IMG_6526.jpg

IMG_6528.jpg

IMG_6543.jpg

IMG_6559.jpg

 

Dwie rzeczy nie zostały jeszcze rozwiązane:

- co z plandeką wieży, tj gdzie ma być złożona i czy w ogóle ?

- gdzie nanieść nazwę wozu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bardzo zacny dziwak Co do plandeki to ja bym dawał, jako że wóz ma otwartą wieże, to na gorszą pogode/postój, by się przydało czyms to zakryc. Co do mocowania to bok wieży pod jedną z tych klap, a nazwa na przedzie pod jednym z otworów obs. Jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zadnie znasz,super maszyna i ogromny wklad z twojej strony.swietnie prezentuje sie z przodu,naprawde sieje postrach.bardzo fajnie wyszlo rowniez wnetrze.ale za zdjecia nazlezy si sie ochrzan,chyba sie strsznie spieszyles.jakies rece w kadrze i inne nieporzdane obiekty,co to ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia biorę na siebie - tak spieszę się (jadę oglądać 7TP, cała noc w pociągu), poza tym w czasie fotografowania dwa razy tak padało w Poznaniu że się niebo zasnuło aż strach - światło kiepskie. Obiecuję lepsze fotki już z załogą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacny model, świetna robota. Efekt naprawdę super, a kolory miodzio . Ale rzeczywiście popraw później zdjęcia bo model traci na tym.

Aż bierze ochota na jakieś jeździdło ale dziura budżetowa jaka powstała po ostatnim zamówieniu uniemożliwi chyba przez pół roku na kupno czegokolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass - jesteś wielki . Nie lubię rodziny Vickersów i pochodnych (w szczególności miliona kółek jezdnych do malowania), ale Twoje nietuzinkowe, śmiałe podejście do tematu naszej rodzimej myśli technicznej spowodowało, że śledziłem tą "never ending relację" do szczęśliwego finału . Bardzo dobrze, że czołgutek jest obuty we Friule i ma ruchome wózki, aż się prosi o jakąś dioramkę (np. z prób poligonowych - jazdy w trudnym terenie etc.). Co do miejsca, gdzie mógłbyś umieścić nazwę własną wozu - najlepsze będą chyba boczne pancerze na wysokości przedziału silnikowego, zaraz za skrzynką (to tak przez analogię do innych pojazdów - raczej "Wanda" na wieży odpada). Wśród mnóstwa pięknych detali widzę tylko jeden babol - nienaturalnie wyglądające błotnikowe reflektorki. Mogłeś je wyfrezować i zalać np. SW. Niby nic, a jednak mąci odbiór całości (a kabelki porobiłeś...) . Co do malowania - może tylko jakieś kurzenie w obrębie układu jezdnego by mu się przydało, reszta OK.

 

Gratulacje za przetarcie szlaku .

 

P.S. Spawy dość masywne są... Opancerzenie wieży byłoby zapewne wykonane z płyty 10-tki lub nie wiele grubszej, więc spawy winny być subtelniejsze...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakończenia projektu.

Wreszcie można podziwiać jego wygląd.

Pomimo małych "usterek" warsztatowych model prezentuje się imponująco. Model jest bardzo pootwierany i zastanawiam się czy dodanie mu na stałe załogi, szczególnie w wieży, nie zepsuje ogólnego wyglądu modelu. Robiłem testy załadowania nawet części załogi do TKS-D i nie wyglądało to dobrze. Gdybym zdecydował uzupełnić go o załogą to byłbym za zamknięciem klapy silnikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie wpadł do głowy inny patent, załoga poza wozem, siedzi/stoi obok lub na pancerzu, a jeden z nich trzyma kawałek postrzelanej 20mm pociskami zielonej blachy z czerwoną gwiazdą, albo krzyżem Luftwaffe

 

Tak na poważnie to model wyląduje i tak pewnie na dioramie z rajdu testowego, ale może wcześniej coś zrobię mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 jestem jak najbardziej ZA Twoją wizją z załogą chwalącą się jakiemuś oficerowi kawałkiem swojej zdobyczy (najlepiej zielonej z czerwonym...)

 

Słów na opisanie mojego zachwytu nad Wandą -> brak

 

Ps.

Jak ktoś znajdzie w tym temacie moją szczękę to proszę jej nie używać jako elementu modelu/dioramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pomysł z postrzelanym statecznikiem pionowym też sie podoba.

 

PS. Czy nie zapomniałeć o p... astelach (p...iasku) na gąskach?

 

Regulaminowa gaśnica powinna być srebrna.

 

Polecam do testowania moje rozwiązanie reflektorów:

- reflektor rozwierciłem i pomalowałem na srebrno środek,

- dodałem małą imitacją żarówki,

- środek zalałem klejem do klejenia kabin firmy MR Hobby,

- klej fajnie zasycha i nie ma efektu kurczenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swoisty hołd dla inż. J. Napiórkowskiego, inż. A. Fabrykowskiego i kpt. R. Gundlacha.

 

Plandekę umieściłbym albo na którejś z burt, nazwę umieściłbym na lewej burcie patrząc od przodu.

 

P.S.

Niespecjalnie pomogłem, raczej "dogadywałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest z w tym modelu z hołdu ale nie robił bym wokół tego takiej atmosfery. Nasi fachmani z PZINż na pewno zrobili by to lepiej Ważne że model jest, może ktoś się kiedyś będzie na nim wzorował, poprawi moje błędy i zrobi swoją wersję.

Cieciwa - nie smuć się, zły policjant zawsze jest potrzebny ;)

Jarekk - no dobra poprawie te lampy no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki podziw i szacunek za kawał ogromnej roboty

Nie będę nic wytykał, bo wszystko wymienili moi poprzednicy, poza tym ogrom pracy jaki wykonałeś umniejsza wszelkie i tak niezby duże babole ;-)

Nie mogę się doczekac kolejnych Twoich polskich produkcji. Będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Jendrass , lubię i doceniam modelarzy , którzy potrafią wyjść poza ramy plastikowej składanki i stworzyć coś swojego ,dodać od siebie , własnymi rękoma . Nadawać kształt swojemu modelowi własnoręcznie wykonanymi częściami , detalami . Może za jakiś czas , będziesz budował już tylko samodzielnie , czego serdecznie czy życzę .

 

A jak widzisz można ...

 

Mam nadzieję i licze na Twoje uczestnictwo w moim wątku , który zawita tu nie bawem . We wrześniowym projekcie jasna sprawa . Trwają przygotowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Nic tak nie wykańcza człowieka jak ostatnie elementy przed zakończeniem modelu. Coś o tym wiem. Każdy tu ma swoje uwagi i każdy coś tam by poprawił albo zmienił pod siebie, ale ogólny wydźwięk jest na duży plus. Szczególnie, że odbyła się merytoryczna dyskusja nad wyglądem wieży, która SF przecież nie była. Jak dla mnie duże piwo stawiam z okacji zakończenia projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jendrass w końcu finito warto było czekać i znowu przetarłeś szlak i wyznaczyłeś nowe horyzonty nie ma jak mieć plan i go zrealizować z takim efektem. Szczere gratulację za ukończenie tej konstrukcji. Jakie to wrażenie być pierwszym.....??? Prawie jak Kolumb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyśmienity. Sama bryła tego pojazdu bardzo mi się podoba. Cały czas podpatrywałem warsztat no i nie jestem zaskoczony, bo od początku model zapowiadał się wyśmienicie.

Aż sam nabrałem chęci na jakiś model polskiego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.