Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Koledzy za podpowiedzi. I tak nic nie ruszę dopóki nie dorwę tego wydawnictwa.

A i kalki z Techmodu zakupić ale to pikuś.

A później na matę i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie, czy mógłby ktos napisac jakie farby do naszych mig29 w nowym malowaniu? Z tego co widzialem to sa hataki (slyszalem ze sa srednie) i gunze ale one sa dostepne w satynie i nie wiem czy bedzie to dobry wybor (szukalem kolorow fs36270 i fs36375) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Czy z F-4E Menga w 1/48 można bez większych przeróbek wykonać greckiego Phantoma? Z tego co chyba wiem, to przeszły one modernizację w wyniku której, pojawiły się na nich podłużne anteny🤔 na wlotach powietrza, ale czy konstrukcyjnie reszta się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2024 o 12:15, arhtus napisał:

Hej 

Czy z F-4E Menga w 1/48 można bez większych przeróbek wykonać greckiego Phantoma? Z tego co chyba wiem, to przeszły one modernizację w wyniku której, pojawiły się na nich podłużne anteny🤔 na wlotach powietrza, ale czy konstrukcyjnie reszta się zgadza?

 

Krótko mówiąc...nie. Bez przeróbek się nie obejdzie. Jest żywiczny zestaw do konwersji F-4E AUP tylko dedykowany do modelu ZM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Dodam jeszcze tylko, że mi nie chodzi o jakieś anteny, drobne wichajstry itp..

Czy ogólnie konstrukcyjnie to ten sam samolot? Ogólna bryła, dysze, skrzydłami się chyba różniły Phantomy między sobą itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, mirage3 napisał:

 

Krótko mówiąc...nie. Bez przeróbek się nie obejdzie. Jest żywiczny zestaw do konwersji F-4E AUP tylko dedykowany do modelu ZM.

 

Trochę się przyjrzałem tej konwersji i wychodzi mi na to, że najwięcej wnosi ona do skrzydeł modelu ZM, bo to wersja wczesna Phantoma, ale jak patrzę na model Menga, to ma on już skrzydła późniejsze (ze slotami), chyba takie właśnie jak wersja grecka, a więc pozostają tylko antenki i wnętrze do przeróbki 🤔

 

PS

Soris naświetlił temat, dzięki 😀

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już kiedyś było vale nie potrafię znaleźć.

Potrzebna jest jakaś monografia do RWD-8.

Było coś takiego? Bo jakoś nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 Dobra, za wcześnie narobiłem rabanu. 

Znalazłem z wydawnictwa Stratus, z serii 100 lat lotnictwa polskiego nr 70, Wielki Leksykon Uzbrojenia nr 23,  ScalePlans nr 71 no o nieśmiertelne TBiU nr 72. 

A może jeszcze coś jest?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Kiedyś nabyłem ten zestaw :

https://www.mojehobby.pl/products/Polikarpov-I-16-UTI-4-Interior-Conversion-Set-for-Eduard-kits.html

aby zrobić model z biało-czerwoną szachownicą.

Proszę o pomoc w doborze modelu. Bo widzę że jest kilka typów I-16  i nie bardzo wiem jaki wybrać.

Z góry dziękuję .
Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za samolotypolskie.pl:

"Na bazie samolotu I-16 typu 5 powstał nieuzbrojony samolot szkolno-treningowy UTI-4 czyli I-16 typ 15. Początkowo na UTI-4 instalowano silnik M-25A a później M-25W."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jaki kolor wybrac na poklad hangarowy lotniskowca US Navy (konkretnie Nimitz z poczatku lat 80)? Malowali tam tez jakies pasy? Kotwy 5-cio ramienne? Nie pogardze tez zdjeciami z kocurow w hangarowym. Mam DACO i PKL, ale tam niewiele znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, slee napisał:

Podpowiedzcie jaki kolor wybrac na poklad hangarowy lotniskowca US Navy (konkretnie Nimitz z poczatku lat 80)? Malowali tam tez jakies pasy? Kotwy 5-cio ramienne? Nie pogardze tez zdjeciami z kocurow w hangarowym. Mam DACO i PKL, ale tam niewiele znalazlem.

Dwa zdjęcia z Nimitza (aa,aaa), trzecie z Kennediego (a) . Wygląda na to , że podłoga szara , ściany kremowo-białe , pasy żółte.

aa.jpg

aaa.jpg

a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2024 o 17:36, jmx62 napisał:

 Dobra, za wcześnie narobiłem rabanu. 

Znalazłem z wydawnictwa Stratus, z serii 100 lat lotnictwa polskiego nr 70, Wielki Leksykon Uzbrojenia nr 23,  ScalePlans nr 71 no o nieśmiertelne TBiU nr 72. 

A może jeszcze coś jest?

 

Screenshot 2024-07-20 at 19-07-32 Aero technika lotnicza 3_1991 RWD-8 (16070350082) Czasopismo Allegro.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tamiya to prawie zawsze zrobi lepszy zestaw. Są jednak minusy cena i brak komór uzbrojenia ( co ciekawe w bardziej skomplikowanym F-35B już komora jest). W modelu Academy cena niższa komora jest, ale ogólnie też jakoś niższa. Ciężki wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie proste pytanie, możliwe, że temat się przewijał... jaki model polecacie dla 8latka na start? Taki naprawdę prosty, żeby nie zajechać małego adhd-owca. Taki między 20 a 30 cześci? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kozborn napisał:

Słuchajcie proste pytanie, możliwe, że temat się przewijał... jaki model polecacie dla 8latka na start? Taki naprawdę prosty, żeby nie zajechać małego adhd-owca. Taki między 20 a 30 cześci? :D

 

Wszystko z tych serii :) 

Panzerkampfwagen VI Tiger I - egg (Tiger Model).jpg

Me109_toon-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ze stajni HobbyBossa w 1/72

Tanie, mało części, zachowanie geometrii skrzydło-kadłub najczęściej wymuszone podziałem technologicznym, często dużo kolorowych nalepków 😁  Pozostaje doklejenie kilku elementów.

Te zestawy poniżej 50zł...

 

https://www.mojehobby.pl/catalog/Samoloty.html?search_producer=989616&search_attr_1=1%3A72

 

 

 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byłoby fajnie, jakbym mógł wejść do sklepu i wybrać sobie dany model. Niestety aż tak dobrze nie ma, zwłaszcza jeśli chodzi o Lim-y. Ujmę to tak - jakikolwiek Lim uwarunkowany doskonałym spasowaniem, jeśli konieczne są żywiczne konwersje, to byłoby dobrze, gdyby możnaby je bez problemu kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lord_karton napisał:

Tamiya to prawie zawsze zrobi lepszy zestaw. Są jednak minusy cena i brak komór uzbrojenia ( co ciekawe w bardziej skomplikowanym F-35B już komora jest). W modelu Academy cena niższa komora jest, ale ogólnie też jakoś niższa. Ciężki wybór. 

 W czym konkretnie się ta niższa jakość przejawia? Academy potrafiła skopać sylwetkę, choć raczej w dawniejszych czasach, vide choćby ichni P-40M/N w 1:72. Model ma być na prezent, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.