Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Cypis napisał:

Coś takiego ?

 

Jeśli masz na myśli wlot nad silnikiem z rysunku, to jest wlot powietrza do gaźnika dodatkowo wyposażony w filtr. Chłodnice oleju zamontowane były z boków gondoli silnikowych od strony kadłuba. W A-20K były mocniejsze silniki, ale nie wiem czy chłodnice, a zarazem ich obudowy zmieniono. W A-20G chłodnice były takie jak we wcześniejszych wersjach:

213.JPG.bd5914b4d6eebbd175287a1b70df52b8.JPG

 

416.thumb.jpg.c7ab9a110adac9b881e8f0f5ad74c489.jpg

 

A-20A-Nacelle-Detail-002.thumb.jpg.4c677cb2aca4990bdcaad7828acbc75c.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2024 o 09:11, em napisał:

Dzięki, ale nie to . Wlot do chłodnic od strony wewnętrznej , w lewym silniku , prawa strona gondoli silnikowej na wysokości wnęki MLG

może łatwiej byłoby Tobie pomóc , gdybyś wkleił jakiś ogólny rysunek samolotu z zaznaczonym miejscem , gdzie toto się znajduje ? Bo na razie chyba nie tylko ja mam zagadkę o jaki element chodzi i gdzie on się znajduje .

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: czy DH Chipmunk latał tylko w lotnictwie wojskowym czy też były jakieś w cywilnym np. w jakichś aeroklubach. Bardzo mi się podoba ten samolocik ale mam już dość kokard, krzyży czy gwiazd na skrzydłach czy kadłubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kopernik napisał:

W SP z 83r opublikowano taką barwną sylwetkę Jak 7W. Prawdziwe, czy lipa ?

Jak dla mnie lipa. Najpewniejsze jest to:

342.jpg.937a8dde007bf585488e06c3ff9957cc.jpg

Zdjęcie z zasobów MLP

Edytowane przez barszczo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji na temat mocowania anten do masztu oraz statecznika pionowego. Konkretnie próbuję dowiedzieć się jak to wyglądało w lotnictwie radzieckim w czasie drugiej wojny światowej. Czy przeciągali je przez jakieś metalowe "uszy", czy były tam jakieś naciągi albo izolatory?

wszelkie wskazówki mile widziane.

 

pozdrawiam wszystkich gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 22:17, barszczo napisał:

Jak dla mnie lipa. Najpewniejsze jest to:

342.jpg.937a8dde007bf585488e06c3ff9957cc.jpg

Zdjęcie z zasobów MLP

Czy to takie najpewniejsze?

Jak dla mnie te szachownice wyglądają bardzo nienaturalnie, jak naklejone. Zwłaszcza na stateczniku pionowym. Przerwa na ster kierunku wygląda jak zalepiona powojenna cenzurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

Czy to takie najpewniejsze?

Jak dla mnie te szachownice wyglądają bardzo nienaturalnie, jak naklejone. Zwłaszcza na stateczniku pionowym. Przerwa na ster kierunku wygląda jak zalepiona powojenna cenzurą.

 

Szachownice świeżo naniesione na zamalowanych ruskich gwiazdach i może dlatego taki efekt. Poniżej drugie zdjęcie gdzie po prawej stronie widać tył tegoż Jaczka:

341.jpg.e3c26a25be17900a607cb7db0f0c994b.jpg

Zdjęcie z zasobów MLP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.