Skocz do zawartości

PZL 37 Łoś - monografia


gulus

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna oczekiwane wydawnictwo. Jednak przyznam się, że cena mnie zaskoczyła.

 

http://www.jadarhobby.waw.pl/press-ml100-ksiazka-p-12713.html

Widze że jadar sobie troche doliczył podobno gdzie indziej monografia kosztuje 189 zł!!!A wedłóg mnie pownni rozłożyc to na trzy tomy nie każdego stać na taki zakup przynajmniej ja tak myśle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie proponuje bojkot tej książki, przecież to przeczy zdrowemu rozsądkowi na mnie niech nie liczą ,dziwi mnie samozachwyt wydawcy-cena dla frajerów są przecież jakieś granice choroby zwanej modelarstwem a ta cena je przekroczyła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mają szczęścia modelarze do poloników. Łoś w 1:48 jaki jest to najlepiej wiedzą ci, którzy go sklejali, podobnie P-11c. Karaś pobił wszystko na głowę, a teraz cena monografii.....Wydawnictwo jak zwykle w takich wypadkach odpisze, że to w trosce o klienta zgromadziło wszystko w jednej książce. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie brać kredyt albo kupować na raty. Na dzień dzisiejszy niestety nie będę szczęśliwym posiadaczem monografii - nie ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie sledze rynek modelarski i dochodze do wniosku że to co polskiego modelarza zainteresuje to zaraz nasi rodzimi sprzedawcy chcieli by sprzedać za krocie, sprzedać 3 modele i kupić mercedesa, producenci zresztą nie lepsi, to chyba takie nasze polskie piekielko lub zaklęte koło nie ilością sprzedanych modeli a ceną dorobimy sie na frajerach modelarzach, każdy kto kocha modelarstwo to wie że nie zjem obiadu a kupie oczekiwany latami model i to tez wiedzą rodzimi sprzedawcy i producenci Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mam całą ścianę rozmaitych książek o samolotach.

Lubię książki.Ale tej nie kupie.To jakiś absurd.Na prawdę nie wiem o co tu chodzi.Ksiązka tej wielkości powinna kosztować 60-80 pln.A tu 200 !!!

OLEWAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

rozumiem Wasze oburzenie, ale jak zwykle w takich wypadkach wytlumaczenie jest tylko jedno: wolny rynek.

Ponadto, cena np. monografii B-17 to 49Zl, przy 120 stronach. Los to 4 razy tyle papieru, a wiec... . Rachunek prosty. Poza tym, temat, nostalgia, modelarze , milosnicy itp. itd.

Wszystko to... gra rynkowa.

Porownajcie tez np. taka dosyc glupawa ksiazka jak "Harry Potter i cos tam" kosztuje tu 25- 30 Euro. Dla mnie to czysta paranoja, ale jak widac paranoikow nie brak, bo autorka to najbogatsza kobieta swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena jest w tym przypadku żle dobrana.Jestem przedstawicielem klasy średniej.Nie narzekam na brak kasy.Interesuje sie lotnictwem.I chetnie kupiłbym taką książkę.Ale jej nie kupie bo jest za droga.Jak zobacze w sklepie kartofle po 30 pln za kilo też nie kupie,chociaż stać mnie.Goście strzelili sobie samobuja .

Koszt przygotowania takiej ksiązki jest chyba najważniejszy.Paier jest tani,

Farba też.jesli książka kosztowała by 60 pln prawdopodobnie kupiłoby ją 10x wiecej osób, czyli mieli by 3x wiecej kasy, potrącając kase za papier powiedzmy 2x wiecej.Ale sa pazernymi frajerami!!!!!!

Ja nie kupię!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, rzeczywiscie, 189,-PLN to w przeliczeniu ok 49,00 EUR. Jest to "dumna" cena równiez na warunki europejskie, ale biorac pod uwage, iz ksiega ma prawie 500 stron i wazy 2,6 kg, to jest ona nadal tansza od podobnych pozycji wydanych w Anglii, Francji czy USA. Dla porównania, ksiazki "Schiffera" osiagaja cene 70-80 Euro, a drukowane sa tez w Chinach czy Malezji - coz, globalizacja sie klania...

 

Pozdrawiam

 

Diego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalizacja swoją drogą,ale to jest ksiązka dla Polaków, o polskim samolocie napisani i wydana w polsce.Bedą musieli jąprzecenić, żeby ograniczyć straty. Na to czekam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście strzelili sobie samobuja .

I tym zdaniem najlepiej opisałeś ostatni rok działalności AJ-Press. W bieżacym roku wydali pierwszą część monografi UH-1, dwie Modelmanie z FW 190 i P-38 i ogólnie to wszystko w temacie lotnicze. Zamiast komentaża można porównać ile pozycji wydali w 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalizacja swoją drogą,ale to jest ksiązka dla Polaków, o polskim samolocie napisani i wydana w polsce.Bedą musieli jąprzecenić, żeby ograniczyć straty. Na to czekam :-)

Widać nawet tej książki w ręku nie miałeś. Cena jest spora ale masz monografię w jednym kawałku. Jakbyś chciał kupić monografię 109-tki z AJ-Presu która ukazała się w 6 tomach po około 30 zł to ile wyjdzie co??

Po drugie w tej książce jest praca całego zespołu ludzi (również z zagranicy) którym trzeba wypłacić honoraria za kilkuletnią pracę.

Ja swoją kupiłem za 160 z wysyłką. Allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tę publikację. Zapłaciłem za nią ponad 170 zł i uważam,że warto było.

Oprócz fachowej monografii naszej najlepszej międzywojennej konstrukcji lotniczej, mamy również bardzo ciekawe opisy udziału Łosi w kampanii wrześniowej 1939 roku. To wszystko zebrane w jedną, solidną (choć nie zbyt solidnie zszytą) publikację za cenę i tak niższą od przeciętnych cen podobnych publikacji zachodnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie miałem, ale potrafię sobie wyobrazić jak może wyglądać monografia.Mam książeczkę J.B.Cynka o "łosiu" i myślę,że gdyby wzbogacić ją o kilka plansz barwnych, i trochę rysunków, była by wystarczająca.Mam wrażenie(nie widząc ksiązki)że autorzy wepchnęli w nią wszystkie materiały jakie wpadły im w ręce.Nie wiem czy jest to mądre.David Irving Pisząc książke o "powstanie i upadek luftwaffe" kożystał z 50 000 stron notatek Milcha, a książka ma 500. Czy gdyby po prostu wydał notatki, ktoś by kupił taką ksiązkę???Dla mnie monografie w 4-6 tomach po40-50 pln za sztuke, to całkowita pomyłka.Nie wierze,że nie można zrobić selekcji materiału,żeby wydać dobre wydawnictwo, na 100,150 stronach formatu A4 i zmieścić się 30-50- pln.

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam, ciągle czekając na moment ,w którym kupię "łosia"w taniej ksiązce za 60 pln :-)))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam wrażenie(nie widząc ksiązki)że autorzy wepchnęli w nią wszystkie materiały jakie wpadły im w ręce...

No czyli na dobrą sprawę nie wiesz co siedzi w środku. Mam również książkę Cynka i wierz mi dołożenie paru rysunków oraz barwnych plansz by nie wystarczyło. Sam materiał odnośnie walk w `39 jest bogatszy, nie mówiąc o zdjęciach i opisie technicznym. Prawdę mówiąc czytając Cynka miałem pewien niedosyt. Ale to tylko moje odczucie. Dodatkowo powtórzę raz jeszcze żaden z współautorów nie pisał za darmo.

 

P.S. A na zimę szykuje się kolejna kontrowersyjna (w odniesieniu do ceny) książka. Mowa oczywiście o Polskich Konstrukcjach Lotniczych Tom 2. Pewnie ze 120-130 trzeba będzie uszykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 16 years later...

właśnie przypadkowo znalazłem ten wątek sprzed lat, w którym wszyscy płaczą nad ceną monografii Łosia z AJ Press w granicach 200 zł. Obecnie ta monografia to biały kruk, ceny egzemplarzy z drugiej ręki zaczynają się od około 500 zł i dochodzą nawet do 800 zł. Także jeśli ktoś kupił za 200 to zrobił jedną z najlepszych inwestycji modelarskich. Sam posiadam dwa egzemplarze, od razu wiedziałem że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tom_tom_bb napisał:

Także jeśli ktoś kupił za 200 to zrobił jedną z najlepszych inwestycji modelarskich.

Porównujesz 200zł z 2006 roku i 500zł z 2024?

Nie żartuj...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Grzes said:

Porównujesz 200zł z 2006 roku i 500zł z 2024?

Nie żartuj...

bez przesady, w 2006 200 zł to nie był jakiś mega majątek.  Porównywalna wartość jak dzisiaj 500-600 zł. Ta monografia jest warta dużo więcej, drugiej takiej nie ma i pewnie dłuuugo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mnie bardziej nurtuje pytanie w jakim stanie ona jest.

Bardzo nie lubię ścioranych egzemplarzy książek, zwłaszcza takich za pół tysiaka 😄

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.