Skocz do zawartości

Panzer IV ausf. D DAK - Gorące dni, zimne noce = Afryka


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

 

Za namową kolegów postanowiłem dołączyć do konkursu, o ile szanowne jury i moderatorzy dopuszczą mój szczątkowo zaczęty model (taki już odkupiłem).

Sporym utrudnieniem będzie hardcore'owy ubytek wolnego czasu i szalejąca żona, która gdy widzi, że zamiast lulać małego to mam czas na klejenie (synek ma 3 miesiące). Znalazłem jednak trochę wolnego by zrobić in-boxa porządnego itp.

 

A zatem tematem jest Panzer IV z Afryki. Wersja D zatem dość popularna na forach.

 

DSC05091_zpspqqwhxup.jpg

 

Obecny stan przed rozpoczęciem prac wygląda tak (nawet koła jezdne jeszcze nie wycięte):

DSC05093_zpsqyyu1kyq.jpg

 

A tak wygląda plac boju, czyli swoista patologia modelarska niestety... kiedyś to był dumny warsztat dziś... no cuż. Cała chemia itp. znalazła się u teścia a ja z doskoku tylko składam modele, cały proces malowania itp. poza domem.

 

DSC05092_zpsljq3drm8.jpg

 

Teraz czas na in-box.

 

DSC05094_zpsyp62smio.jpg

DSC05096_zpsvp8mkfa5.jpg

DSC05095_zpsjotr2uvx.jpg

DSC05097_zpsd73thktn.jpg

DSC05098_zpsf2js1ipb.jpg

DSC05099_zpsdharuxd9.jpg

DSC05099_zpsdharuxd9.jpg

DSC05100_zpsshlehkwc.jpg

DSC05101_zpsacxns8iw.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wreszcie coś poszło do przodu...

Walczyłem o każdą sekundę którą można przeznaczyć na budowę modelu...

 

Dorzuciłem blaszane elementy przy wentylacji z tyłu i listwę nad przednim głównym wizjerem.

 

DSC05102_zpsmzfhvfbk.jpg

DSC05104_zps1onjuxfw.jpg

DSC05106_zpsamkqfymq.jpg

DSC05107_zpsdsdzwmqt.jpg

 

Mozolnie, ale do celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen, to by była fikcja. Musiałaby być puszka, bo w plastikach to oni raczej piwa nie mają, a w szkle to u nich chyba nic nie ma. Pamiętaj o lodówce turystycznej dla dodania realizmu. :-) Sorry za offtop

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten Panzer IV mógł jeździć w upalną zimę w Afryce. Przecież tam nie było śniegu, a cały rok walczyli.

 

Popatrzcie na te wentylatory... klima w środku jak w lodówce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prócz zamontowanych błotników doszło kilka elementów.

DSC05114_zpscrysss1n.jpg

DSC05108_zpsnonio6md.jpg

 

wykorzystałem blaszki Eduarda i zamieniłem zestawową skrzyneczkę na blaszkową. Oto efekt:

DSC05109_zpsxd8fhla4.jpg

 

Z tychże czeskich blaszek wykonałem oba tylne błotniki, z czego jeden po przejściach. Co więcej, wykorzystałem stare Dragonowskie blachy przy klapach od wentylacji, bo obecnie w nowych Panzer IV te blaszki są o połowe uboższe, a kiedyś był to standard.

 

DSC05111_zpst6fkrw5j.jpg

DSC05110_zps8u549qje.jpg

DSC05113_zpsinw0xgip.jpg

DSC05115_zpssp2locl9.jpg

 

Teraz jeszcze robota z wydechem i narzędziami, a następnie wezmę się za wieżę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz już w klejone dolne blachy pod żaluzjami. U mnie chyba będę musiał najpierw je pomalować bo mam w każdym otworze dodatkowy pręt i ograniczy to na pewno dopływ farby.

Będziesz narzędzia przyklejał przed malowaniem czy po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o taki układ żaluzji jak na zdjęciu poniżej, to jak malowałem, nie było większego problemu z tym.

 

Efekt poniżej.

 

DSC04450_zps90eeab88.jpg

 

Narzędzia będę przyklejał przed malowaniem a następnie malował po kolei pędzlem.

Ostatnio wyszło tak:

DSC04483_zps536e8dbe.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów to były używane AK Olivegrun, Rottbraun i Dunkelgelb (modulacja bazy).

 

Moje żaluzje będą zamknięte, bo nie ma zabardzo czego pokazywać.

Jedynie włazy będą na wieży pootwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zacząłem przeglądać co się dzieje w innych działach konkursu. Otóż patrze i nie dowierzam, że zdarzył się taki ,,przypadek'' - 3 września przystąpiłem do konkursu z wręcz prawie tą samą nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, że w Afryce są cholernie zimne noce a za dnia mega upał (to wie każdy).

 

Dlatego żeby jakoś uzasadnić budowę tropikalnego pełzacza poszedłem w tę stronę. Dziś pewnie nazwałbym wątek po prostu "Zima w Afryce" i po temacie.

 

Zresztą grunt, to chyba dobra zabawa przy podglądaniu prac kolegów, więc jeśli wątek się podoba to super. Ja zaglądałem nawet do działu Sci-fi który stanowi dla mnie zawsze zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.