Skocz do zawartości

Wyngiel przywieźli! Zima lata 40. Zis-5 1:35 Ark Models


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Znowu obejrzałem "Misia" i mnie naszło, zwłaszcza jak tę scenę obejrzałem:

 

Wprawdzie lata trochę inne i wozu z brudną kobyłą nie będzie. Zis to z natury wojskowa ciężarówka, ale Administracja zgodziła się, by umieścić go w tym dziale. Pozbawiony będzie, jak to ładnie się nazywa, cech bojowych (co chyba tylko do koloru się sprowadza).

 

In box.

Pudełko bardzo ładne, zamykane z boku:

PA140001_zpstr5pmlgq.jpg

 

W środku wszystko zafoliowane, oprócz jednej ramki. Zapomnieli, czy co?

PA140003_zpsxkdtm28z.jpg

PA140006_zps2yxumhbq.jpg

PA160009_zpsgx6qloye.jpg

 

W ramce po prawej jedna część była wyłamana i połamana - burta. To właśnie ta ramka była luzem, coś w rodzaju erraty. Przyjrzyjmy się bliżej:

PA160011_zpsw5l4lar4.jpg

 

Instrukcja - trochę jak ksero:

PA140005_zpsqk9ljjk4.jpg

 

Wyngiel:

PA160008_zps9eq4uhos.jpg

 

Kubełko tyż byndzie ino późnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żech sie ni spodziewoł że sie tukej godka ślónsko pokoże. Dyć Marcin ze Szczecina, a tam gorole mieszkajom.

A na poważnie to fajnie będzie Twój warsztat zobaczyć. Alan do czołówki nie należy, ale ty na pewno coś fajnego z niego wykrzesześ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zis to z natury wojskowa ciężarówka, ale Administracja zgodziła się, by umieścić go w tym dziale.

 

Stwierdzenie raczej nad wyrost. To, że był stworzony i używany przez armię, nie zmienia faktu, że duża liczba była użytkowania w cywilu. A dlaczego? Bo w Rosji stanowił jeden z podstawowych typów ciężarówek w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już zrobiłem Zisa na prezent i zapomniało mi się, ile roboty było ze szlifowaniem części i dopasowywaniem wszystkiego. Masa nadlewek, wiele części nadłamanych - zwłaszcza części felg. Nadal to Alan, w ładnym opakowaniu.

 

Części przygotowane do podkładu (szary motip):

PA230012_zps30mmaa2l.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako że Zmarznięty Kurczak oczekuje już tylko na galerię, wracam do prac nad Zisem, bo to juz tylko miesiąc do końca konkursu.

Psiknąłem całość podkładem Motipa, preshading czarną pactrą:

PB110043_zpsoicbhas1.jpg

 

Baza - na skrzyni ładunkowej A33. Potem rozjaśnienia, biała z dodatkiem bazowego w proporcjach "na oko", żeby wyszedł jasny pastelowy:

PB150044_zpsail49b0c.jpg

PB150045_zps6kfpksay.jpg

 

Baza - na kabinie i nadkolach mieszanka w równych częściach A51 rust, A107 pzgrau, A33 light green. Rozjaśnię ewentualnie na końcu, pigmentami. Maska i chłodnica przyłożone na sucho:

PB150046_zpsd8nnelt3.jpg

PB150048_zpslicbd2ck.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak trochę śladów użytkowania, ale mam nadzieje że będzie brud z węgla

A dom budujemy od dachu zaczynając? Cierpliwości.

 

No, no, wreszcie nabiera kolorków

 

Ano! Nie chciałem, żeby był cały zielony. Buda niechaj bardziej cywilną się zdaje.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model planuję umieścić na podstawce przedstawiającej kawałek jakiegoś placu brukowanego, zawianego drobnym śniegiem, bez jakichś spektakularnych zasp. Ot wyngiel przywieźli i zaczęło śnieżyc i wiać.

W moim ulubionym sklepie "za 5" kupiłem ramkę z tandetnym obrazkiem, przyciąłem ją i wypełniłem gipsem:

PB190050_zpsw1k6dpqh.jpg

 

Do wykonania kocich łbów wykorzystałem odbłyśnik z lampy halogenowej:

PB190049_zpshczdu5hj.jpg

 

Ciekaw jestem Waszej opinii. Wyszło bardzo delikatnie, mam nadzieję, że w trakcie dalszych zabiegów odciski nie zanikną, a choć trochę da rade je uwydatnić:

PB190052_zpszklyb5z0.jpg

PB190058_zpsbwam489v.jpg

PB190054_zpsyurk38fr.jpg

PB190053_zpsue3j9l39.jpg

 

Optymalną sprawą byłoby trafienie gdzieś maty w taki wzór, ew. kupię parę takich odbłysników i dosztukuję.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za wszystkie opinie.

Trochę podziałałem nad podstawką. Podkład szary motipa, jako baza rdzawo-brązowo-szare pactry, potem wash z brązowego talensa. Na koniec szary i czarny suchy pędzel (humbrol):

PB220059_zpsbyvshhrh.jpg

PB220060_zps6n3hyicn.jpg

PB220061_zps3t91ijm5.jpg

 

I z zisem, miejsca niedociśnięte łbami, będą przysypane węglem, zawiane śniegiem itp.:

PB220063_zpsjmmwrwtl.jpg

PB220064_zpsnrowfkq9.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie do końca konkursu, warto więc kończyć i spokojnie pooglądać zmagania innych Kolegów.

Wszystko połączyłem w całość, podmalowałem gdzie trzeba, w opony wkleiłem sztyfciki, żeby łatwiejszy był końcowy montaż:

PB290114_zpsiqhwoeco.jpg

 

I gotowy do dalszych zabiegów...:

PB290110_zpsp6ajqmhg.jpg

 

...ale powiedzcie, dawać taką reklamę na burtę, czy zostawić pustą?:

PB290110tw_zpsnw79jrhw.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to numer rej malowany z pędzla na tylnej klapie to nawet wskazany.

Klapa opuszczona - na stałe. Od wewnętrznej strony chyba niepotrzebny?

 

Co on taki, jakby prosto z fabryki?

Spokojnie, to dopiero baza, fakt, kabiny nie odbarwiałem, ale spoko wodza, nie będzie taki elegancik.

 

Ja bym sobie darował.

O, dzięki za opinię.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co jest nie tak, ale kabina wciąż wygląda jak goły plastik...

Ja, choroba, też nie wiem, pamiętam przeca żech ją malował:

PB300124_zpsowiojfpc.jpg

PB300125_zpsfj3jroii.jpg

PB300126_zpsm1xedytw.jpg

PB300127_zpsmnbefm9s.jpg

Jeśli i to nie pomogło (zmieniłem trochę ustawienia), trudno - wierzcie na słowo. Powierzchni kabiny nie rozjaśniałem tak jak burt skrzyni. Będę działał dalej.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, przecież to dopiero początek brudzenia, jeszcze suche pędzle dojdą (drewno trzeba przebarwić), pomyśleć już trzeba nad ładunkiem... Pakę od środka trochę będzie widać i będzie odpowiednio brudna, zapewniam wszystkich!

 

Tak obserwując od lat samochody, które nam wyngl przywoziły ;)

Kurczę, u mnie to już weszło w jakiś nawyk. Co jakiś samochód skrzyniowy na betoniarnię przyjeżdża, od razu myk! na pakę, pooglądać obicia. I powiem Wam, ile samochodów, tyle możliwości. Dlatego niczemu się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.