Skocz do zawartości

F-16C block 50 Red Flag Nevada 1/48 Tamiya


Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

Witam.

 

Zimą mi nie poszło, ale jest szansa, że teraz będzie lepiej ;)

 

Model jakim chcę wystartować to F-16C block 50. Będzie to samolot z ćwiczeń Red Flag 15-3, które odbyły się w lipcu 2015 w Nevadzie.

 

5534817_orig.jpg

 

Nevada każdy myślę wie jak wygląda, robi się gorąco od samego patrzenia ;)

 

nevada-desert.jpg

 

Model, który chcę zrobić będzie jednak trochę europejski, bo to F-16 na co dzień stacjonujący w niemieckiej bazie Spangdahlem.

 

f7VBRKv.jpg

 

Będzie to pewne wyzwanie dla mnie. Po pierwsze ze względu na zastosowaną na tych maszynach metaliczną powłokę Have Glass, a po drugie ze względu na to, jak ta farba pięknie się brudzi

 

2GOeIKx.jpg

 

Szczególnie to zdjęcie z Red Flag 15-3 jest inspirujące i do niego najczęściej będę się odnosił malując model

 

Ej6XmbX.jpg

 

Wiem, wiem, było suwakowane w fotoszopie. Ale na jakiej podstawie mam robić model, jak nie zdjęć ;) W przypadku tego modelu efektowność będzie wygrywała z realizmem!

 

Przechodząc do modelu:

 

I0hPwAD.jpg

JirUpS8.jpg

 

Do malowania z Red Flag nie mam kalkomanii. Duże elementy będę chciał namalować od masek, stencile to będą wet transfery od HGW. Wykorzystanie tradycyjnych kalkomanii będę chciał ograniczyć do minimum.

3r9AKll.jpg

 

Uzbrojenie będzie w wariancie SEAD, czyli AIM-120C, AIM-9M, AGM-88 HARM, zbiorniki, ALQ-131. A pod wlotem powietrza Sniper i AN/ASQ-213 współpracujący z rakietami HARM.

 

Większość podwieszeń z pudła oprócz Snipera od Wolfpacka i ALQ-131 od Hobby Bossa, którym poratował mnie kolega.

5Z4mmTc.jpg

 

Całości dopełnią hamulce Eduarda

2372_rn.jpg

 

Pitot z aoa Mastera

3149_rn.jpg

 

I maski Montexu

2654_rn.jpg

 

Tyle tytułem przydługiego wstępu. Następny pyrzstanek to przygotowanie elementów do podkładu i malowania.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Także widzę tu potencjał i życzę sukcesów w konkursie. F-16 w skali 1:32 czeka a jest świetną bazą doi wykonania Polskiej sztuki lub Aggressora.

Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na postępy życząc jak najwięcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Tamki wybrałeś sobie jak z bajki, sam się składa praktycznie, choć uważaj na wszelkie takie niby oczywiste elementy, bo po sklejeniu potrafią one nieco odstawać od powierzchni.

Przykładem mogą być elementy poszycia - trzeba dokładnie to dopasować.

Malowanie wybrałeś arcyciekawe, ale też i niebezpieczne i to podwójnie.

Raz że nie wiadomo jak dobrze Ci to wyjdzie, a dwa czy da się te wszystkie subtelności pokazać na zdjęciach, a jak wiadomo czego nie ma na zdjęciach tego nie ma w ogóle.

Tak czy inaczej super że startujesz z tą maszyną i będę starał się Cię dopingować, abyś model skończył na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka marki Tamiya. Statecznik pionowy można zamocować bez użyciu kleju i jest to na prawdę dobrze spasowane, szczeliny pratycznie brak

mwMoE4h.jpg

T2HkQfT.jpg

 

Sniper XR od Wolfpacka.

atxzRow.jpg

 

Nie wygląda najgorzej, ale spasowanie żywicznego oszklenia trzeba traktować bardziej w kategoriach żartu

JgrOmND.jpg

mZCLk1c.jpg

 

Do żywicznych dodatków dołączyła jedna sztuka rakiety AIM-9 od Eduarda.

cDAWI8r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Sniperem to mnie zaskoczyłeś. No a ja mam kilka takich od Wolfpacka...

Cóż, pójdą do kosza, a przynajmniej może pylony od nich się przydadzą. Od tego miesiąca można kupować Snipera Eduarda, w ciemno obstawiam że 17 razy lepszego do żywic WP.

Co do statecznika, to moim zdaniem na zdjęciu gołym okiem widać lekką szparę, której nie powinno być w prawdziwym samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem puzzli, więc statecznik na pewno przykleję ;)

 

Ten Wolfpack da się jakoś wyprowadzić, ale Edek na pewno będzie lepszy. Też już go zamówiłem.

 

Pylon Wolfpacka to żywiczna kopia pylonu Tamki z dodaną wąską "przejściówką" na Snipera. Będę malował, to pokażę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jego jedyna zaleta w tej sytuacji, bo akurat tego pylona do Snipera w zestawie nie ma, o ile pamiętam.

Moja dodatkowa porada: zrób te mieniące się soczewki w środku Snipera, fajnie to wygląda na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to, bo pierwszy raz będę obserwował tworzenie takiego malowania.

A ja będę pierwszy raz tworzył ;) Zobaczymy, jeszcze dokładnie nie wiem, będę musiał porobić próby na boku. Muszę też zobaczyć co się dzieje z tym malowaniem po lakierach. Ale koncepcja, od której wyjdę, to domieszanie Super Stainless do dedykowanych kolorów dla kamo F-16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza zestawowa nie jest jakaś zła, ale jeśli model ma stać u mnie na półce, to będzie mnie potem wkurzał brak faktury wnętrza dyszy. Żeby oszczędzić sobie związanego z tym stresu, zamówiłem Airesa. Żywicę będzie też się znacznie łatwiej malowało, niż plastik, ze względu na lepszy podział technologiczny.

1737_rn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.