Skocz do zawartości

Boeing 747-200 - Revell - 1:390


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie mogę powiedzieć, że model jest ukończony. A zatem w niniejszej galerii mam zaszczyt przedstawić Wam model Boeing 747-133 C-FTOC linii lotniczych Air Canada (budowany z zestawu Revell Boeing 747-200) w skali 1:390.

Model był robiony dla mojej Narzeczonej, zgodnie z tym, co napisałem w wątku warsztatowym, który znajduje się tutaj.

 

Zdjęcia ogólne, widok z góry (na czwartym zdjęciu moneta 1 euro dla porównania skali):

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg

Widok od przodu:

06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg

Widok od prawego boku:

11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg

Widok od lewego boku:

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Widok od ogona:

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

Brzuch i podwozie:

25.jpg

Różne ciekawe ujęcia i zbliżenia:

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit! Nareeeeeszcie galeria mam nadzieję, że wróciłeś do zdrowia Model dobry chociaż:

- na pierwszej fotce w "widoku od przodu" widać, że kółka podwozia są nierówno

- na skrzydłach widać 'schodek' od warstwy farb (no chyba że to przez fotkę)

- ostatnia fotka w "widoku z prawej" - krawędź natarcia

takie mocne 4 ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że wróciłeś do zdrowia
Niestety, jeszcze nie całkiem. Ale czuję się już o tyle lepiej, że mogę galerię robić. ;)
kółka podwozia są nierówno
Ogólnie model mi się podoba. Tak jak wspomniał jachud3 podwozie troszkę się rozjeżdża' date=' ale to taki mały minusik.[/quote']To rozjeżdżanie się podwozia podskrzydłowego to efekt uboczny ustawiania odpowiednich kątów skrzydeł...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę niedociągnięć, ale ogólnie bardzo fajny samolocik.
Następny B747 w tej skali będzie lepszy... Naumiałem się nowych technik i trza będzie je zastosować.

Są dwie rzeczy na plus tego modelu:

- jest to jeden z tych, które najbardziej mi się podobają (tych gorszych to nawet nie pokazuję na forum - wstydu bym sobie narobił i tyle);

- podoba się mojej Pannie, a to znaczy chyba jeszcze więcej, niż pierwszy plus;

I o to w tym wszystkim chyba między innymi chodzi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No GRATULACJE!!!! Lakier ładnie położony, i jak na tą skale całkiem ładnie Ci poszło. No fakt jak koledzy zauważyli skaza z podwoziem. I ja jedno dodam skrzydła są oklapniete:/. Ale ogólnie bardzo ładny modelik.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą w temacie nie jestem ,ale jak dla mnie 747 prezentuje się znakomicie Bardzo ładny model

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za krytykę i za dobre słowa.

skrzydła są oklapniete
To znaczy co? Miały być pod jeszcze większym wzniosem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wyglądają na oklapnięte na zdjęciach z boku bo np. od tyłu już nie.

Może to karton sie ugiął pod modelem, przynajmniej tak to wygląda.

 

A tak to bardzo przyjemny modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeoczyłem, ale nie napisałeś chyba, czy ten model podlega ocenie czy nie?
Nie przeoczyłeś. Na razie nie podejmuję decyzji, gdyż robię jeszcze jeden model. Jeśli ukończę ten drugi i wypadnie lepiej od tego, to Boeing nie będzie poddawany ocenie. W przeciwnym przypadku odpowiednia adnotacja (jeśli będzie potrzebna, bo jeśli będę miał tylko jedną galerię, to jest to wiadome samo przez się) jeszcze się pojawi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

-kółeczka, ale to już koledzy pisali.

-ewidentnie za mały wznios skrzydeł.

-na przedostatnim zdjęciu widać chyba niedoszlifowanie

 

Plusy:

-dla Kobiety

-fajnie położony metalizer

-dobrze położone kalki

-respekt za położenie białej farby. Mnie spędza ona sem z powiek.

 

Ogólnie model robi dobre wrażenie. Mam nadzieję, że następny będzie lepszy!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ewidentnie podoba. Fajnie wyszedł. Narzeczona powinna być z Ciebie dumna, Kermit

-ewidentnie za mały wznios skrzydeł.
Gdzieś w wątku warsztatowym Kermit przedstawiał zdjęcie Boeinga 747 widzianego od tyłu i tam wtedy widać było, że skrzydła są niemalże róznoległe do podłoża. Więc wznios chyba jest dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w wątku warsztatowym Kermit przedstawiał zdjęcie Boeinga 747 widzianego od tyłu i tam wtedy widać było, że skrzydła są niemalże róznoległe do podłoża. Więc wznios chyba jest dobry.

 

Nie sugerujcie się zdjęciem "widzianym od tyłu" bo te zdjęcie nie pokazuje wzniosu i jest lekko z góry zrobione a to właśnie daje inna perspektywę na cały profil skrzydła. Moim skromnym zdaniem ma za mały skos, widać na przykładzie silników bo są w jednej linii, a zewnętrzny powinien być wyżej. A zdjęcie z boku zrób na płaskim blacie bo te zdjęcia są tak jakby w dołku, widać podwinięty karton. Ale mimo to gratulacje z uporaniem się białą farbą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższych fotkach dobrze widać jaki jest wznios. Tak czy owak model podoba mi się - gratuluję wykonania

 

89009ff6ed87a1e7m.jpg1021f58f1f53ea7em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado jak można się sugerować takimi zdjęciami?? Bez obrazy oczywiscie

th_1476005.jpg

 

th_1475736.jpg

 

Tutaj widać wznios, przypatrz sie, że końcówka płatowca kończy się na wysokości okienek.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado jak można siś sugerować takimi zdjęciami?? Bez obrazy oczywiscie

th_1476005.jpg

 

th_1475736.jpg

 

Tutaj widać wznios, przypatrz sie, że końcówka płatowca kończy się na wysokości okienek.

Pozdrawiam!!

Nie mam czego się obrażać ale to właśnie zdjecia z profila mogą wprowadzać w błąd - wystarczy aby fotograf ustawił aparat nieco niżej i końcówka skrzydła będzie ponad kadłubem, natomist gdy ustawi aparat nieco wyżej końcówka skrzydła bedzie pod kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado Jasne o tym wiem doskonale. Dlatego dałem zdjęcie Corsair które jest praktycznie "prawie" równe. I widać ewidentnie jaki jest skos, a u aszego kolegi Kermita niestety jest oklapniety płatowiec, ale myśle że się z tym upora.

 

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u aszego kolegi Kermita niestety jest oklapniety płatowiec, ale myśle że się z tym upora.
U mnie jest niewielki wznios, mierzyłem suwmiarką na równym podłożu. Poniżej przedstawiam zdjęcie na tle drzwi z równoległą linią:

127.jpg

Generalnie chyba już nie odważę się na poprawkę, aby znów czegoś nie zepsuć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit Teraz tak patrząc to te skrzydła mają konkretny defekt, są proste jak decha Revell spaprał tutaj sprawę, to już nie Twoja wina.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model podoba mi się. No może te skrzydła trochę proste, ale nic się na to nie poradzi skoro to wina modelu, a nie sklejającego. Ogólnie model prezentuje się super. Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.