Skocz do zawartości

Fairey Gannet AS. 4, Trumpeter 1/72


Erolek

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł koniec prac nad kolejną skrzydlatą pokraką.

 

Dla zainteresowanych przebiegiem nierównej walki z plastikiem - warsztat do prześledzenia TUTAJ.

 

W założeniach miało powstać coś takiego:

DSC_0279.jpg

 

Samolot w formie, w jakiej widziałem go podczas odwiedzin Luftwaffenmuseum w Berlin-Gatow w 2009. Od tego czasu samolot został wyremontowany, odmalowany i stoi w tej chwili z rozłożonymi skrzydłami i zamkniętą komorą bombową.

 

Zestaw użyty to Trumpeter. Mechanizm składania skrzydeł, to wkład własny, komora bombowa - żywica FAA Models, Cywile z zestawu cywili Preisera, pies i gołębie z zestawu "Farm Animals" Pegasusa.

 

Zdecydowanie muszę się przerzucić na skalę 1:48, bo malowanie flecktarnu w 1:72 wykończyło mnie nerwowo.

 

Tyle gadania, oto obrazki:

 

G-1s.jpg

 

G-2s.jpg

 

G-3s.jpg

 

G-4s.jpg

 

G-5s.jpg

 

G-6s.jpg

 

G-7s.jpg

 

G-8s.jpg

 

G-9s.jpg

 

G-10s.jpg

 

G-11s.jpg

 

G-12s.jpg

 

G-13s.jpg

 

G-14s.jpg

 

G-15s.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o stwierdzenie, że to jeden z najciekawszych i najładniej wykonanych samolotów ostatnich miesięcy na tym forum. Na pewno jest to jak do tej pory Twój najładniejszy (pomimo, że sam samolot urodą nie grzeszy ) i najsolidniej wykonany projekt. Skrzydła chociażby wyglądają bajecznie i są moim zdaniem największym atutem tego Ganneta.

Wykonanie scenki z motywem "muzealno-podchmurkowym" było bardzo dobrym i oryginalnym pomysłem.

 

Jak dla mnie rewelacja i czysta przyjemność oglądania

 

Moje najszczersze gratulacje kolego Erolek!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przepiękny zaiste w swojej brzydocie! Wspaniałe wykonanie, gratulacje!!!

 

Jedyny zarzut, to patrząc na oryginał widać, że jest czystszy i bardziej kontrastowy. Zacieki na modelu wyglądają naprawdę przekonywująco, tylko że na zdjęciu prawdziwego samolotu ich nie ma, a przynajmniej są sporo słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo. Jestem łasy na pochwały, więc nabieram chęci do kolejnego projektu.

 

Co do zacieków, to zależy od pogody i zdjęcia. To, które wrzuciłem na początku robione było przy silnym słońcu. Odrobina wilgoci, albo inne ujęcie i całośc wygląda tak:

 

a.jpg

 

b.jpg

 

Zgadzam się, że lekko przeholowałe z zaciekami, ale to troche dla wzmocnienia efektu. Linie papilarne jak zauważył Artoor_K są, błędów i słabych momentów jest znacznei więcej. Częśc wynikła z niecierpliwości, część z braków warsztatowych. Jestem ich świadom i staram się poprawiać w następnych modelach.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.