Skocz do zawartości

F-14B "Santa Cat" 1:48 HOBBYBOSS


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ponownie, dzisiaj dalszy ciąg odsłony US Navy Model Hobbyboss. Dodatki: działko Master, Alfa probe Master, Small tractor deck i pokład od SkunkModel, RBF - Eduard + dodatki własne. Model wbrew obiegowej opini składał sie jak klocki lego, duużo przyjemniej niz Hasegawa. Model z założenia miał byc prosto z pudła z małym uzupełnieniem.

Szczególne podziękowania dla grupowych chłopaków którzy dzielnie wytykali moje kolejne babole (nie wszystkie poprawiłem), ale to tajemnica

 

DSCF6482.jpg

 

DSCF6480.jpg

 

DSCF6484.jpg

 

DSCF6483.jpg

 

DSCF6478.jpg

 

DSCF6481.jpg

 

DSCF6485.jpg

 

DSCF6486.jpg

 

DSCF6487.jpg

 

DSCF6488.jpg

 

DSCF6489.jpg

 

DSCF6491.jpg

 

DSCF6492.jpg

 

DSCF6493.jpg

 

Kokpit

 

DSCF6498.jpg

 

DSCF6499.jpg

 

M61

 

DSCF6500.jpg

 

DSCF6501.jpg

 

Luk silnika

 

DSCF6502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Trzeba przyznac że każdy kolejny kocurek jest coraz lepszy. Ten mi się naprawde podoba. Czysto, poprawnie i delikatnie. Jedynie brakuje mi do pełni szczęścia delikatnego zapuszczenia lini podziału ciemno szarą farbą aby trochę uwydatnić linie podziału. Przynajmniej te od dołu. Bo górne powierzchnie są w miare dobrze uwidocznione. Ogólnie u mnie masz 5-

 

Gratuluje pięknego Tomcat-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie odmiana jakaś Miałem napisać że co kocur to lepiej, ale zostałem uprzedzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku podziwiam Twoje zamiłowanie do F 14.

Nie da się ukryć że jest to kolejny bardzo udany Twój model. Na dodatek tak bardzo na czasie ....klimatyczny.

Ciekawie zrobione przebarwienia farby. Szkoda że tak mało widać dołu. Nie wiem czy tak powinno być, ale dysza moim zdaniem mogła by być, choć trochę przepalona, wtedy, wyglądała by bardziej realistycznie. Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem modeli "brudasów", ale tutaj troszeczkę bym podcieniował okolice działka, wnęki przy stopniach pod kabiną, może jeszcze parę drobiazgów.

Ale model ogląda się z przyjemnością. Gratuluję jeszcze raz udanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze, malowane pół/pół modelmaster gold/pactra gunmetal. Niektórzy sie rzeczywiscie dopatrzą złego koloru, gdyz dysze sa z tytanu i przy bliskim kontakcie sa koloru srebra, ale masa zdjęc ukazuje odbicia światła słonecznego, które nadaje im odcień złota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiego koloru widać na zdjęciach, może od przepalenia się takiego koloru nabiera a i taki sam kolor występuje w F-16. Jeszcze raz wyśmienicie Ci wyszedł Kocur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja! Możesz wrzucić taką fotkę ze wszystkimi swoimi Jolly Rogersami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Tomcat, ładnie wyszło cieniowanie. Chciałbym żeby moje Tomcaty tak wyszły.

Jakie było spasowanie wlotów powietrza do kadłuba? (na ARC nie wygląda to najlepiej, może wstawisz jakieś fotki) a czekają dwa z tej firmy w kolejce.

 

Pozdrawiam.

GIUSEPPE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pasowanie całego modelu, są to klocki lego ;)

 

porównanie wlotów, nie duza róznica ale jest, u mnie modelu ona nie dyskfalifikuje.

 

HB

 

DSCF6519-1.jpg

 

HAS

 

DSCF6518-1.jpg

 

Dla mnie jak najbardziej akceptowalne ;), wg mnie na Arcu przesadzaja, ja nie poprawiłem nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Dziękuję, dziękuję

W planach cała szafa jak czasu starczy, a nie mam go teraz za wiele. Coś tam dłubię, ale jest to puki co "wiatrak". Po nim będzie F-14 w wersji D w malowaniu Bounty Hunters VF-2 , kusi mnie ten upaćkany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.