Skocz do zawartości

ME-163B Komet Acacemy 1/72


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pragnę zaprezentować moje najnowsze dzieło. Tym razem jest to Messerschmitt Me163 B-0 V41. Kilka słów o modelu. Modelik z zestawu Academy w skali 1:72, wzbogacony o zestaw Eduarda SS136 oraz własną inwencję. Zestaw bardzo przyjemny w składaniu, nie wymagający zbyt wielkiego nakładu pracy. Troszkę szpachli poszło na dopasowanie skrzydeł oraz drobne korekty . Kalki z zestawu Hellera (Dziękuję za ich ofiarodawcy koledze WUWUMASTER). Po za tym wszystko OK. Malowanie farbami Humbrol RLM 23(60) oraz całość pokryta matowym MR.Hobby 182. To tyle o modelu.(warsztat znajdziesz tutaj viewtopic.php?f=86&t=35134 )

Zapraszam do oglądania i komentowania galerii.

 

DSC03577.JPG

DSC03579.JPG

DSC03580.JPG

DSC03609.JPG

DSC03610.JPG

DSC03611.JPG

DSC03612.JPG

DSC03613.JPG

DSC03615.JPG

DSC03617.JPG

DSC03622.JPG

DSC03624.JPG

DSC03627.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, świetnie wzbogacony, a malowanie ram oszklenia w dwóch kolorach pokazuje podejście, jakie miałeś do modelu

Gratuluję i podziwiam, bo patrząc na swojego Kometa widzę skalę miniaturyzacji niektórych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie nie podoba.

Po pierwsze dlatego, ze zbyt daleko poszedles w detale czego ja nie potrafie.

Po drugie dlatego, ze zrobiles ten model a ja go tylko mam w szafie.

Po trzecie dlatego, ze nie miales rozterek czy byl taki czerwony czy nie byl i go pomalowales w sposob nie budzacy zastrzezen

Po czwarte dlatego, ze zrobiles fajna relacje i doszedles do finalu - umiesciles ladne fotki w galerii.

Po prostu nie podoba mi sie, ze jestes lepszy (i to duzo) ode mnie.

Nie podoba mi sie takze to, ze chcac nie chcac, musze w tym miejscu zwyczajnie Ci

...do....

po...gratulowac!

gratuluje (cedze przez zacisniete z zawisci usta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni patrzę i podziwiam wyniki pracy.

Nie wiem co napisać, cokolwiek naskrobię to i tak nie odda tego co czuję.

Bardzo ładny model z pieczołowiecie zrobionymi detalami w dodatku pięknie wymalowany.

Myślę, że gdyby zrobić mu sesję w odpowiedniej scenerii i zdjęcia wystylizować zgodnie z duchem epoki to niejeden obserwator dałby się nabrać i uznałby model za prawdziwą maszynę.

Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznię dziekuję wszystkim,którzy wpadli na chwilkę do majej galerii i wyrazili swoją opinię na temat mojej pracy.W najbliższym czasie zapraszam do nowego warsztatu-przedmiotem zmagań będzie Bell P-39 F Airacobra.

Pozdrawiam Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Komecik wyszedł Ci całkiem schludnie, zwłaszcza teraz widać że z pozoru kłopotliwa swastyka siadła zupełnie przyzwoicie, gratuluję zakończonego projektu !

z moich drobnych uwag to jedynie mogę żałować że jednak go złoszowałeś (bardzo mi się podobał z samym cieniowaniem, a co do potencjalnych ubrudzeń to piałem w warsztacie), do tego finalny lakier matowy zrobił trochę z niego kartonówkę, Heller podaje do niego kolor błyszczący, jakkolwiek może to być nienajlepsze to imho satyna mogła by wyglądać sporo lepiej (od jakiegoś czasu wykańczam modele satyną, na moje oko wychodzą mniej "płaskie" - bardziej żywe niż przy typowym macie), ale jeżeli takiego efektu oczekiwałeś to oczywiście odbierz to jedynie jako moje marudzenie

Na koniec mogę poprosić jedynie abyś powiedział jeszcze 2 słowa na temat amunicji w zasobnikach.

 

Gratuluję raz jeszcze, pozdrawiam!

 

p.s. antena wystająca z masztu za kabiną powinna być srebrna, i na pewno nie tak leżąca (pisałem w warsztacie), na plus za klamry do osłony amunicji oraz że nie zapomniałeś o antenie pod skrzydłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wuwumaster,końcówka anteny została już poprawiona na srebrny -kliknę zdjęcie i wrzucę na fora.Co do łosza to taki efekt dają chyba zdjęcia,bo w rzeczywistości jest on naprawdę bardzo delikatny o prawie niewidoczny.Bez niego wszystkie panele gołym okiem były niewidoczne-mimo pre-shadingu.Amunicja to czeski wybrób Exstratechu EX 72015.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.