Skocz do zawartości

Oeffag D.III 253, Eduard WE, 1/48


Wachmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pozwólcie zaprezentować moją najnowszą pracę:

Oeffag D.III 253 w barwach 7 eskadry im. T. Kościuszki w 1920 r. Pilot Merian C. Cooper. Jest to jedna z dwóch maszyn tego pilota, jak widać na poniższym zestawieniu:

d887a4c1ffed4a47.jpg

Próbowałem wykonać wersję z białym szewronem, mam nadzieję, że to jest ta późniejsza, z 1920 r. z okresu wyprawy kijowskiej, co tłumaczyłoby nieco ślady zużycia, jakie starałem się wykonać.

 

Model to Albatros D.III Oeffag 253 WE Eduarda, 1/48. Wykonany niemal OOB, z wykorzystaniem niektórych blaszek do Albatrosa D.III ale niemieckiego (takie błędnie zamówiłem). Kalkomanie Print Scale. Niektóre co delikatniejsze części tradycyjnie zastąpiłem metalowymi, choć w tym modelu nie było wielkiego manewru ze względu na specyficzny kształt goleni podwozia czy zastrzałów. Malowanie akrylami Revella, werniks sprejami Gunze i Vallejo. Budowa ciągnęła się przez pół roku, po drodze była przeprowadzka i narodziny dziecka, czyli wydarzenia pozytywne, choć absorbujące . Ostatnie etapy budowy odbywały się zatem nocami. No nic, niech przemówią obrazy:

3dd6d72aa73c78a8.jpg

6bc580cae2653435.jpg

873adab3f8656f6d.jpg

34b1806b113868ae.jpg

0c20f93cf98c41a1.jpg

feb37dc1c2673756.jpg

 

I mała zabawa w fotografię historyczną

b3ded0e6e8ac6865.jpg

Edytowane przez Wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba!!! Drukowane płótno jest piękne samo w sobie ;) Strasznie fajnie wyszło Ci zużycie farby na drewnianym (sklejkowym) poszyciu kadłuba. Utytłany tak jak lubię i śmigło fajne! No Panie jak dla mnie elegancja

Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się podoba, świetny spód i kadłub i chyba malowane szachownice. Bardzo duża praca włożona w model dała piękny efekt

Trochę tylko za duże wydają się pętle do mocowania naciągów i ciut za długie rzymskie śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że model się podoba, Dziękuję za komentarze.

Bardzo się podoba, świetny spód i kadłub i chyba malowane szachownice. Bardzo duża praca włożona w model dała piękny efekt

Trochę tylko za duże wydają się pętle do mocowania naciągów i ciut za długie rzymskie śruby.

Szachownice to kalkomanie Print Scale. Co do śrub, to spędziłem tygodnie, nim wypracowalem własny sposób na nie. Muszę jeszcze poćwiczyć.

 

Ja mam "dwójkę" Ty masz "piątkę", więc możemy ruszać na front

Gratuluje!

K

Jeszcze ktoś niech zrobi "jedynkę" Fauntleroya i lecimy na Budionnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.