Skocz do zawartości

F-4J Phantom II "Jolly Rogers" jako "Wilk Morski"Tamiya 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy pielęgnuję w sobie wizję na modele w wersji nie co wysłużonej. Tematem który szczególnie mnie ciągnie są samoloty pokładowe i ukazanie ich w wersji „Wilków morskich” a więc długa broda nie pierwszej świeżości odzież itd.

Odwiedzając kilka wystaw i konkursów modelarskich zauważyłem że jednym ze współczesnych samolotów bojowych bez których nie byłoby wystaw - jest F-4 Phantom II.

Nie dziwi mnie to ponieważ samolot ma wyjątkowo ponad czasową sylwetkę i prezentuje się pięknie w każdej skali i w każdym kamuflażu.

 

Na wystawach model ten często prezentowany jest w odsłonie "Jolly Rogers"

W zeszłym roku na wystawie modeli lotniczych w Holandii doliczyłem się 11 Phantomów w różnych skalach w tym konkretnym malowaniu.

 

Zwykle a nawet w większości przypadków model przedstawia nie zbyt zniszczoną wersję i zawsze brakowało mi F-4J "Jolly Rogers" w wersji prezentującej prawdziwego „Wilka morskiego” który mnie osobiście kojarzy się w tym wypadku z mocno wysłużoną maszyną.

 

Taką wersje postanowiłem zrobić jako podstawa posłużył moim zdaniem jeden z najlepszych modeli w skali 1:32 F-4J Tamki.

Model jest spasowany doskonale i sklejanie go to czysta niczym nie zmącona przyjemność.

Nie licząc uzbrojenia i goleni podwozia model nie wymaga grama szpachli - oczywiście o ile przyłożymy się do czystego i poprawnego sklejenia.

Jedyną częścią modelu która absolutnie odstaje od reszty są kalki - można je opisać krótko - LIPA.

 

Nie jestem pewny czy Phantom w takiej odsłonie przypadnie wam do gustu ale w końcu to samolot pokładowy więc utyranie go wydaje się być właściwe.

 

IMGP6920_zpsgajhr4pc.jpgIMGP6924_zps9nttloag.jpgIMGP6913_zpsigw6wlv2.jpgIMGP6899_zpsiilfypdc.jpgIMGP6895_zpstvqrx60m.jpgIMGP6890_zps0uzghi3k.jpgIMGP6886_zpsnywnjcuf.jpgIMGP6882_zpsem9t5v4k.jpg

 

Kilka fotek dla odmiany na czarnym tle.

 

IMGP6851_zpsnyfjrfqk.jpgIMGP6846_zpswfzu1sls.jpgIMGP6828_zps7t1blnd9.jpgIMGP6816_zpsrpozersn.jpgIMGP6815_zpsyn8u13je.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam zwykle są bardzo mocne brązowo zielone wycieki - miałem okazję widzieć to na żywo i tak właśnie starałem się zrobić - choć przyznam że miałem trudność z doborem koloru tym bardziej że dobierałem na tzw. pamięciówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, nawet ładnie pobrudzony, jednak nie podoba mi się brudzenie w miejscach złamania skrzydeł - nie wygląda to naturalnie. Szczególnie na gwieździe to sięrzuca w oczy.

Ale poza tym bardzo ładne brudzenie i ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantomik niczego sobie, dobrze że wybrałeś Jolly Rogers, dla mnie to taki nie wiem czemu symbol malowań zimnej wojny.

Ja również odnoszę wrażenie że to brudzenie w mielcu składania skrzydeł może i pojawiało się w rzeczywistości, ale twoje wygląda nienaturalnie, a jak coś tak wygląda to moim zdaniem lepiej zrezygnować z tego. Poza tym F-4 tamki to jedyny obecnie dostępny model tej maszyny w 1:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym F-4 tamki to jedyny obecnie dostępny model tej maszyny w 1:32

 

 

Jest jeszcze całkiem przyzwoity o ile nie najlepszy aktualnie dostępny w skali 1:32 model współczesnego samolotu bojowego od Revell'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję, staram się czynić postępy i z każdym modelem odkrywać kolejne tajniki modelarstwa.

Cieszę się że model podoba się forumowiczom i mam nadzieję że kolejne modele będę równie udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze ostatnio skala32 nie rzadka, aż korci żeby tez coś ulepić tej wielkości - ładnie podobają mi się ślady eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj tak, byłoby sporo maskowania a i ten cały BluTack musiałbym kupić na wagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Solo napisał nie podoba mi się brudzenie w miejscu łamania skrzydeł. Chyba najpiękniej wyszlo brudzenie zadka. Piękny jest. Ale:

brudzenie skrzydeł

dziwnie przybrudzona gwiazda na skrzydle

poza tym jak pisałem. Bajka

 

A tak w ogole to nie wiem czy wiecie ale samoloty pokładowe były myte i to nawet często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie cieszę się że ogólny odbiór jest pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.