Skocz do zawartości

M8 Howitzer GMC Tamiya + Verlinden 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Udało mi się skończyć kolejny modelik. Jako baza posłużył M8 Howitzer Gun Motor Carriage od Tamiyi. Dodatkowo użyłem zestawu wnętrza od Verlindena i "burdelu na pakę" również tego producenta. Sama eMósemka sklejała się miło, wypieków na twarzy przyprawiło dopasowanie podłogi żywicznej (dolna podstawa nierównoległa do górnej = masa szlifowania) i tylnej ściany. W gruncie rzeczy fajnie, że nie kupiłem zestawu silnika, bo wówczas musiałbym doprowadzić do ładu tylną powierzchnię ściany ogniowej, która podobnie jak podłoga była nierównoległa do przedniej. Tragedią są gąsienice. Po pierwsze są nierealnie uproszczone, tzn. elementy łączące ogniwa nie łączą ogniw, a są po prostu (jakby to powiedzieć) przesunięte w fazie o pół pozycji Układają się ładnie, ale co z tego jak są o ogniwo za długie i trzeba ciąć. Ogólnie żałuję, że nie zawalczyłem o ogniwka AFV Clubu albo choć ichnie taśmy.

Sam dorobiłem kosiarkę do żywopłotów Culina.

Acha - kalki to porażka i proszę się z nich nie śmiać :( Spłatały mi psikusa...

Warsztaciwo: viewtopic.php?t=14656

W skrócie, takitam:

DSC_3526.jpg

DSC_3528.jpg

DSC_3529.jpg

DSC_3530.jpg

DSC_3532.jpg

DSC_3534.jpg

DSC_3538.jpg

DSC_3541.jpg

DSC_3544.jpg

DSC_3547.jpg

DSC_3548.jpg

DSC_3549.jpg

DSC_3553.jpg

DSC_3555.jpg

DSC_3558.jpg

DSC_3560.jpg

DSC_3562.jpg

DSC_3564.jpg

DSC_3565.jpg

DSC_3566.jpg

DSC_3568.jpg

DSC_3570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Reggy model na 5, wnętrze na wypasie. Ohhh chciałbym robić takie modele. Czekam na następny projekt

 

Jedynie sama M8 to istna pokraka sama w sobie konstrukcja.
<- coś w tym jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - kalki to porażka i proszę się z nich nie śmiać :( Spłatały mi psikusa...

 

znaczy co ? , że widać film ? eeee.... zaprawdę powiadam większe porażki już widziałem,

żeby nie daleko szukać, ot choćby u mnie na półce,

a model bardzo mi się podoba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model piękny ale mam tylko zastrzeżenie do "burdelu" wszystkie elementy imitujące przedmioty wykonane z materiału powinny jeszcze zostać machnięte suchym pędzlem - jeżeli już zostały przetarte to słabo to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Podoba mi się. Gasienice z zestawu to klęska. Ja założyłem gumisie od AFVClub. Zreszta podziwiałeś mojego M8 jakiś czas temu.

viewtopic.php?t=14575

Kapitalne wnętrze (śledziłem warsztat). Fajnie zmalowany. A kalki??? Nic nie widać.....

 

 

 

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=15104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sznurki wyglądają sztucznie,słabo napięte

Heh, robiłem je z rozplątanej liny holowniczej od Tigera, przy mocniejszym napięciu wieża zaczynała haczyć i musiałem tak zostawić... Sztuka kompromisu...

 

Serdecznie dziękuję ze wszystkie komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.