Skocz do zawartości

Sowiecki Howitzer Trumpeter 1:35


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

O co Ci chodzi?

 

Pewnie o to, że Twój komentarz był subtelny jak nalot dywanowy i trąci mało eleganckim seksizmem. Co w tym dziwnego, że dziewczyny kleją modele?

 

Fajna haubica Agnieszko, przydałoby się jednak trochę ośnieżyć gąsienice i podwozie, bo teraz wygląda jakby ją krasnoarmiejcy pod pachą przynieśli. No i trochę otarć na podestach, pokrętłach i elementach mających kontakt z pociskami - teraz całość wygląda na nówkę sztukę z fabryki (no chyba, że tak miało być).

 

W całym szeregu modeli, które chodzą mi po głowie jako: "właśnie to bym sobie skleił, gdybym miał więcej czasu" (a jest tego, lekko licząc, ze dwie dychy) haubica B-4 jest w ścisłej czołówce. Czekam z utęsknieniem aż Trumpek wypuści w końcu ciągnik "Woroszyłowiec", te dwa modele są wręcz dla siebie stworzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elrogalo właściwie napisał już wszystko, mnie także brakuje ośnieżenia na maszynie. Po za tym za ładne wykonanie.

Kobiety są rzadkością wśród modelarzy - tym bardziej wyrażam podziw za solidną prace włożoną w zbudowanie tej haubicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak twój komentarz nie był na miejscu. co w tym dziwnego, że kobiety robią modele? a poza tym sam model bardzo fajnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dopatrzenie się odrobiny żartu w tym co napisał Czak, jakoby był zaskoczony faktem, że przedstawicielka pci pięknej trudzi się modelarstwem, nie było trudne. Zaś wywód nt. seksizmu nie wskazuje na jakiś znaczny polot...

 

Agnieszka, jakich kolorów użyłaś do płaszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie konstruktywne uwagi. Płaszcze zostały pomalowane Humbrolem nr 119, a co do śniegu, macie rację, naniosę go troszeczkę na gąsienice. Model tak czysto wygląda tylko na zdjęciach, w rzeczywistości ma naniesione ślady eksploatacyjne: otarcia i zacieki. Postaram się zrobić bardziej wyraźne zdjęcia i wrzucić na wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś wywód nt. seksizmu nie wskazuje na jakiś znaczny polot...

 

Tukidyndas wypraszam sobie wycieczki ad personam. Zauważ proszę, że nie oceniałem Czarka, tylko jego wypowiedź. Mnie takie "niewinne" żarciki nie śmieszą i dałem temu wyraz. Agnieszka pokazywała już na tym forum modele więc "rzekome zaskoczenie" też chyba nie było na miejscu.

Natomiast jeśli jej takie żarty nie przeszkadzają, to dla mnie jest koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga a robiłaś wash, bo ja go nie widzę? Bardzo ładna dioramka.

Chciałbym aby Trumpeter wypuścił ten model w 1/72.

Nie znam rosyjskiego, a zatem możesz rozszyfrować ten napis na lufie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojewaja podruga to po prostu bojowa (wojenna) przyjaciółka. w napisie moim zdaniem jest błąd ortograficzny ale to oczywiście przytyk do producenta a nie Agnieszki. dla niej załączam wielkie ukłony - tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj was zaskoczę, bo moja dziewczyna również zaczęła przygodę ze sklejaniem (samoloty), a dziewczyna Timiego ma już nawet na koncie pewne osiągnięcia w sklejaniu cywili (nagrody). O ile dobrze pamiętam, to autorem pięknych, figurkowych dioramek "Dziki Gon" i "40 do 1" jest również przedstawicielka płci pięknej

 

Agnieszko miło powitać Cię wśród nas, szczególnie z tak fajnie wykonanym modelem. Poza wymienionymi przez kolegów kwestiami, Twoje działko prezentuje się świetnie. Radziecka artyleria to zupełnie nie moja działka,ale estetycznie jest bez zarzutu.

 

Co następnego masz w planach ? Może zarzucisz nam jakiś warsztat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mogę się pochwalić, że moja narzeczona też wzięła się za modele. wzięła się konie, które ostro przerabia. sama mi czasem pomaga w malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za uznanie, ale ta pancerka to nie jest mój debiut

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do mojej galerii na stronie IPMS Silesia http://www.ipmssilesia.one.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecane zdjęcia. Na gąsienicach dodałam troszeczkę śniegu. W założeniach model nie jest dioramą, więc nie chcę też przesadzić z dodatkami. Co do planów na przyszłość to, właśnie kończę figurkę Mumaka: viewtopic.php?t=20494 a w szafie, zamiast butów, czeka jeszcze około 100 modeli

 

th_IMGP4357.jpg th_IMGP4359.jpg th_IMGP4360.jpg th_IMGP4365.jpg th_IMGP4366.jpg th_IMGP4369.jpg th_IMGP4376.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, dorobek całkiem konkretny i podejście profesjonalne. To, że bierzesz nasze komentarze pod uwagę i dokonujesz po nich interwencji, bardzo Ci się chwali. Muszę namówić moją Lubą, aby również wrzuciła coś swojego.

 

Powodzenia przy następnych projektach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.