Skocz do zawartości

Polski Sherman "WOLA" - Tamiya - 1/48


Nugget

Rekomendowane odpowiedzi

No powiem że model "zacny", a co do tamki to racja "samosklejalna". Podstaweczka uboga ale żeby miał na czym postać to idealna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano podstaweczka taka właśnie uboga jakaś droga krzaczek takie dopełnienie samego modelu. Bardzo cieszę się, że sie podoba. Trochę go robiłem, chyba z 3 i poł miesiąca leżał w stanie warsztatowym. Ale nie miałem czasu-przygotowania przed egzaminem gimnazjalnym. Ale zrozumiałem dzięki temu, że pośpiech jest zły zwłaszcza przy modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny!

Krytycznie tylko o workach na przedniej płycie- wyglądają nienaturalnie- jak zaschnięte worki cementu.

Reflektory chyba za mocno "przefiltrowane"- nie widać w nich żadnego światła...

i gąsienice unoszą się nad ślizgaczami i kółkami powrotnymi wózków...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę swoje. Model bardzo tajnie pomalowany i pobrudzony. Bardzo mi się podoba podstawka, nie jest tam za dużo obiektów, ale są fajnie skomponowane.

Jedna mała uwaga, na trzecim zdjęciu chyba widać niedoszlifowane koło (środkowy wózek).

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz! A nie mówiłem, że jak zbierzesz się w sobie, to wyjdzie Ci naprawdę fajne modelisko ?

 

Jestem naprawdę zadowolony zarówno z Ciebie jak i z tego projektu. Robisz naprawdę ogromne postępy zarówno w kwestiach technicznych jak i w pracy nad sobą. Z pewną dozą cierpliwości i Twoim talentem możesz naprawdę wiele zdziałać.

 

Moje uwagi odnośnie modelu już znasz. Tak naprawdę najbardziej (choć lepiej chyba powiedzieć jedynie) przeszkadzają mi nie do końca dobrze położone napisy "WOLA". Niestety nie udało nam się ich w 100% dobrze ułożyć, ale najważniejsze, że udało się je jakoś uratować, po rozerwaniu kalkomanii. Również brezent na pancerzu mógłby być nieco lepiej pokryty i matowy.

 

Na plus stanowczo mogę Ci zaliczyć:

 

1. Color modulation: Może tego tutaj tak bardzo nie widać, ale podczas prac malarskich modulacja wyszła koledze naprawdę przednio

 

2. Przebarwienia i zacieki: Świetnie nadają Twojemu modelowi efekt ciężkości

 

3. Delikatne i subtelnie wykonane obicia

 

4. Pomimo, że do samych worków można mieć pewne uwagi, to i tak chwali Ci się, że podjąłeś się ich wykonania. Poćwiczysz jeszcze trochę i będzie dobrze

 

5. To, że lubisz kombinować z roślinnością, bardzo Ci się chwali. Wygląda to coraz ciekawiej i już chyba wiem, kto mi będzie pomagał w robieniu maków do scenki z Monte Cassino

 

Do pełni radochy brakuje mi na Twojej podstawce jakiejś ciekawej tabliczki z opisem modelu, podobnej do tych jakie wykonuje kolega Andrzej_LK. Moim zdaniem byłoby to fajne uzupełnienie.

 

Jeszcze raz szczerze Ci gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w jedynie słusznych barwach prezentuje się ciekawie. Delikatnie zastosowane techniki dużo dodają modelowi. Cieniowanie plandeki wyszło trochę nienaturalnie - za nocne.

Podstawkę wygląda trochę księżycowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.