Skocz do zawartości

Kraz 255 Wywrotka 1:25


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazałem in box modelu, to teraz czas na gotowy model. Model został przerobiony z wersji skrzyniowej(wojskowej) na wywrotkę(cywilną) sam kiper pochodzi z modelu Italeri Freightliner Heavy Dumper Truck. Rama została skrócona dodany został zbiornik na hydraulikę. Całość została pomalowana farbami Pactra, opony Gunze(137), brudzenie to zestaw pigmentów AK Interaktive HEAVY MUDDY SET, farby dla plastyków.

Piasek na podstawce i ładunek to mąka, benzyna ekstrakcyjna zmieszana z farbami dla plastyków i farbami AK Interaktive

W dziale "Warsztat" przedstawie relacje z budowy Kraz-a

Fotki

11_zps49e3e720.jpg

12_zpsbfa93bdb.jpg

18_zps3d7db16a.jpg

13_zpse3edefc4.jpg

20_zps4bb73523.jpg

16_zps36511b42.jpg

15_zpsd3bdc84f.jpg

17_zps10e8cf25.jpg

19_zps2652e8f6.jpg

24_zps8ffb66c0.jpg

22_zps64ad951d.jpg

23_zpsaf4a8a3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiasz auto które służy do ciężkiej i brudnej pracy.

Bardzo podoba mi się "uwalenie" podwozia. Błoto na moście napędowym oraz na chlapaczach wygląda jak po przejechaniu się po prawdziwej budowie. Kurz po źle zgarniających wycieraczkach też ci fajnie wyszedł.

Dodatkowo podobają mi się poszarpane chlapacze z tyłu, poprzecierane napisy i strzałki na przednim zderzaku no i szacun za lekko zdewastowany zbiornik.

Czekam na opis warsztatu bo jestem ciekawy niektórych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten Kraz. To jest jedna z moich ulubionych ciezarowek z czasow dziecinstwa - moj sasiad mial takiego tylko, ze zielonego. Zawsze slyszalem jego V8 kiedy wyjezdzal. Czy ten Kraz to nie przypadkiem odlew zywiczny z Minimanfactory z Wegier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć gustuje w modelach tak zwanych na wysoki połysk czy w autach show truck to musze powiedzie ....WOW!!!!świetny cos pięknego ,pamiętam jak byłem w wojsku i mogłem tej że ciężarówce przyjrzeć się z bliska ,zawsze na mnie robi wrażenie-masywna Ukraińska ciężarówka....brawo.

Na tle jakieś budowy by wyglądała prześwietnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota!!!

 

świetny model, świetne wykonanie i świetne malowanie/brudzenie !!!

 

Świetne foty!!!

 

Kciuki w górę i czekam na 'relację/warsztat'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd super ,pamiętam z dzieciństwa jak mój ojciec był kierownikiem budowy w "Gazobudowie"( budowali jakiś gazociąg od Ruskich) to tam jeździły takie Krazy tylko w wojskowym zielonym kolorze (jako pasażer jechałem czymś takim),Jedynie czego mi brakuje to tablice rejestracyjne i nazwa firmy na drzwiach za komuny malowana obowiązkowo.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, chyba jednej z najpiękniejszych ciężarówek kiedykolwiek wyprodukowanych.

 

Wykonanie, jak to u Ciebie Piotrze, na najwyższym poziomie.Ślady eksploatacji na poziomie mistrzowskim, to całe błoto i kurz, wyglądają jak prawdziwie.Myślę, ze jakbyś wziął go na sesje zdjęciową na żwirownie nikt z forum by się nie zorientował, że to model.

 

Klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.