Skocz do zawartości

Commando Car Italeri 1:35


K_Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu odważyłem sie wstawić warsztat a "na nim ląduje" Jeep commando car od italerki. Oczywiście chiałbym abyście mi pomogli bo ja niemam zbyt dużego doświadzcenia, więcej wiem w teorii niż w praktyce Wszelkie zdjęcia i informacje miło widziane Postaram się popoprawiać co nieco w tym modelu. Jak na razie tylko jedna fotka:

Sklejone podwozie jak widać trzeba je jeszcze trochę dopieścić.

IMG_1164.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To willys od italeri? Ładnie sklecone podwozie.Usuń tylko linie podziału z amortyzatorów piórowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piotrze dzięki za linka napewno sie przyda, Grzegorzu jest to ten zestaw http://www.mojehobby.pl/products/Commando-Car.html

 

no to tak, z kleiłem nadwozie( fotele i ten zbiornik paliwa z tyłu narazie an sucho)

IMG_1204.JPG

IMG_1200.JPG

IMG_1198.JPG

IMG_1197.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Pobawiłem sie jeszce troche z podwoziem i tak to wyszło:

IMG_1208.JPG

IMG_1206.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

i poprawiłem grilla.

IMG_1211.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Jak widać czeka mnie jeszcze trochę szlifowania i szpachlowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszystko kleisz cyjanoakrylem?(stanowczo za dużo go dajesz)

Jeśli nie masz Debondera do jego zmywania ciężko będzie Ci to później usunąć(nadmiar kleju)

Do klejenia plastyku polecam Ci ten klej;

http://www.exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87038-Klej-Extra-Thin/2449

A cyjanoakryl zostaw sobie do blaszek itp.

Jeśli go już używasz to np polecam Ci taki sposób jak sam stosuję;

-wypuszczam sobie kropelkę na jakiś kawałek poliestru i stamtąd nakładam go na wybrane części igłą lekarską z zagiętą końcówką.

-igłę zaginam na końcowym odcinku na jakieś 2 mm.

Oczywiście najpierw przykładam daną część do miejsca klejenia i wtedy zapuszczam klej igłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem ze za dużo leje to jest moja zmora a klej od tamiy'i znam z tego co wiem to długo schnie. A debonder gdzie moge kupic i za ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya to jeden z lepszych klei na rynku.

Wcale za długo nie schnie.Świetnie się go aplikuje pędzelkiem,który jest w nakrętce i z racji swojej konsystencji(niezwykle rzadki)wnika we wszystkie szpary.

Przykładasz daną część do modelu i zapuszczasz klej.

A Debonder możesz dostać w większości sklepów modelarskich;

http://www.exito.sklep.pl/pl/searchquery/debonder/1/full/5?url=debonder

http://www.ww-model.pl/index.php?p8249,wamod-rozklejacz-do-cyjanoakryli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pankotem13 w całej rozciagłości też kleję Tamiyą i jest super. A do dużych powierzchni używam Mr. cement z Gunze.Co do debondera to nie używałem bo blaszki kleję w identyczny sposób jak pankot13.ozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadzam się z Piotrkiem, że CA powinno się używać tylko do blaszek. Ja do klejenia elementów plastikowych używam http://www.mojehobby.pl/products/Klej-z-pedzelkiem-28ml.html. Jest to odpowiednik Tamiy Extra Thin, ale jest dużo tańszy. Gdy chcę kleić większe elementy to stosuję kleju wolno schnącego http://www.mojehobby.pl/products/Tamiya-Cement-40-ml.html, bo spokojnie mogę sobie nałożyć klej na wszystkie powierzchnie i dobrze spasować dwa elementy. CA ma u mnie zastosowanie w blaszkach ( używam superglue, ale ostatnio zastanawiam się czy nie zamienić go na jakiś inny klej ) oraz przy wzmacnianiu niektórych połączeń klejonych zwykłym klejem do plastiku.

Sorry za OT, ale też chciałem się wypowiedzieć na ten temat.

 

K_Mazur będziesz Jeepa malował aero czy pędzlem ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrkiem, że CA powinno się używać tylko do blaszek.

to nie jest mądra opinia.

No nie jest.

Ja 85 % modelu kleję CA, zwykły klej używam tylko wtedy gdy potrzeba, przeważnie wtedy gdy spoina jest długa, np. kadłub czołgu + górna płyta.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wamodu nie nalezy polecać. kiepsko daje radę..

 

Ale jednak jest jakąś alternatywą dla debondera legato, którego już chyba nie produkują. Znasz jakieś inne rozklejacze do CA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piekielny84 pisze leje więcej tej kropelki by weszła we wszystkie spoiny

Pawle dzięki za info co do narzędzi to je zostawię, miaałem zamiar w kleić jeden zbiornik ale skoro piszesz że za duże to dam jakieś graty zamiast tego a co do chłodnicy mam takie zdjęcie z dwoma żeberkami

JeepSASduxfordEJ1.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

muszę jeszcze dorobić jeszcze tą rzecz przy grillu nie wiem jak to sie nazywa.

Wojtku będe malował aerografem. I żeby nie było że nic nie robię to pod szlifowałem,dałem podkład i wyszło pare nie dociągnięć jutro postaram sie wrzucić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdjęcia miały być wczoraj ale nie zdążyłem sorki. A więc tak model wyszlifowałem położyłem podkład potem preszajding (farba strasznie prószyła), pomalowałem wstępnie koła karabiny i inne zestawowe bamtele?? dorobie jeszcze własne, kupiłem też zestaw kanistrów od Tamki i pomalowałem jeden halogen.

IMG_1213.JPG

IMG_1214.JPG

IMG_1216.JPG

IMG_1220.JPG

IMG_1222.JPG

IMG_1235.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Próbowałem zrobić z blaszki dywaniki czy jak to sie zwie

IMG_1225.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Mi tam to sie średnio podoba :(A tak to wygląda na modelu.

IMG_1233.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz Jeepa S.A.S. z Afryki z tymi z Europy a to zupełnie inna bajka już widzę że wychodzi hybryda która nigdy nie istniała.

A dokładnie co jest nie tak i czy będzie błędem jeżeli popsiukam go olive drab???

 

Dywaniki? :o

Boże nie wiem jak to sie nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może postaram podsunąć Ci rozwiązanie zagadki dywaników

Chodzi o to, iż równie dobrym pomysłem jak te dywaniki jest opcja zawieszania choinki zapachowej :P

Wyjmij dywaniki i zachowaj na jakiś cywilny i współczesny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie co jest nie tak i czy będzie błędem jeżeli popsiukam go olive drab???

Te pręty przed chłodnicą wycinano w warunkach pustynnych aby polepszyć chłodzenie. Poza tym ten zbiornik z przodu to skraplacz (czy jakoś tak) do oszczędzania wody z chłodnicy. Ty robisz wersję pustynną a nie europejską. Nie znam się za bardzo na tym więc niech ktoś inny się wypowie czy nie trzeba by jeszcze czegoś zmienić aby zrobić poprawny model afrykańczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd dzięki już wszystko jasne a model poprostu wymiata gratuluje i ta czacha ;D mam jeszcze pytanko o farbe jaka by była najlepsza mam pactre 123 nada sie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem troche przy jeepie.Najpierw modle dostał kolor rdzy na to sido/lakier do włosów/olive drab o tamki/baza rozjaśniona żółcią potem próbowałem obić pędzelkiem i średnio wyszły.Dorobiłem też żaluzje w grillu i zdjąłem narzędzia.

IMG_1239.JPG

IMG_1243.JPG

IMG_1249.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Pomalowałem też fotele i drobnice, nad fotelami będę musiał jeszcze troche popracować

IMG_1251.JPG

IMG_1253.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

i obecnie pracuje nad podstawką.

IMG_1254.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.