Skocz do zawartości

Rafale M (F.2) // Revell // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj bo potem nie będzie...

 

Skończyłem w 100% wszystkie podwieszenia, włącznie z pylonami: malowanie, washowanie i brudzenie.

Teraz gotowe będzie czekać sobie na finałowy montaż.

Z pylonu do Exoceta może nie jestem dumny, ale... jestem zadowolony.

 

109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie to wygląda z jednym małym "ale". O ile pionowe i i te skierowane w tył zacieki na zbiornikach są oczywiste, to nie mogę ogarnąć jak mogły powstać te skierowane w kierunku lotu.

 

A gdzie widzisz te skierowane do przodu, bo ja nie mogę ich dostrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna powolutku zmierza w kierunku finału.

Rozleniwiłem się mocno i jakoś tak z doskoku robię to i owo.

Na razie Rafale dostał podkład, który pokazał jak niewiele poprawek musiałem poczynić, co bardzo mnie ucieszyło.

Na razie model czeka na kąpiel, a potem preshading.

Na próbę pomalowałem kolorem bazowym "uszy" myśliwca - tak to mniej więcej będzie wyglądało od strony kolorystycznej.

 

116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znacznie więcej niż marmurek.

Planuję przede wszystkim bardzo mocno pokolorować (różne kolory i odcienie szarości) poszczególne panele i klapy inspekcyjne etc., do tego trochę smużenia na skrzydłach, do tego marmurek (wielokolorowy) na dużych powierzchniach, do tego brązy na spodzie w okolicach silników, etc. Ufff..

Robię to wzorując się na pewnym warsztacie F-16, z którego staram się czerpać pomysły i inspiracje.

Nie wiem co z tego wyjdzie, ale chcę aby ten preshading był jak najsolidniejszą bazą różnicującą powierzchnię.

Jeśli wyjdzie mi to co myślę że wyjdzie, to samo malowanie powinno być już prosta robotą z górki.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pomysł na następny model dla Waszmości

oczywiście jeśli byłbyś łaskaw mej sugestyji wysłuchać

 

saab37viggen5.jpg

 

oczywiście w jedynym słusznym malowaniu

Od zawsze kocham pasjami tę maszynę... a po twoim Drakenie byłby ładny komplet

 

Skądinąd wiem, że farby już sie robią bo sam juz zamówiłem do KV-107 szwedzkiego

Kawasaki_Vertol_KV_107.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także bym taki chciał sobie sprawić ale niestety nie znalazłem w 1:32 i w tej sytuacji powracam na wschód ale Solo jak najbardziej w 1:48 coś takiego odnajdzie o ile w czeluściach pudełek już nie stacjonuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - mam ten model na celowniku, ale nie jest on taki prosty do zrobienia, jak podpowiadają recenzje, choć to udana produkcja.

No ale jeśli nawet kiedyś, to nie w tym kamo - nie jest to na moje nerwy jak na razie.

 

W każdym razie decyzja została już podjęta jakiś czas temu, teraz będzie Hornet na szybko - bez zbędnych waloryzacji i masy dodatków:

a12b0ba2bed716fe21f364a069e59610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty, czyli pierwszy etap malowania.

Na razie po prostu położyłem bazę, być może (miejscami) jest zbyt cienka, ale to ocenię w świetle dziennym.

Na razie Rafale bardzo mi się podoba.

Teraz czas na lekkie rozjaśnienia paneli, a potem sól.

 

124.jpg

125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.