Skocz do zawartości

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim nowym temacie a jest nim budowa modelu TRANS AM'a w skali 1:8. Prace zacząłem od silnika, ponieważ brakowało w zestawie prawego kolektora wydechowego to musiałem se go dorobić. Obecnie silnik jest już pomalowany i jak narazie bez instalacji elektrycznej.

 

oryginał:

687e53c39f2364cf.jpg

 

pudło:

159e7b0c2ed7690f.jpg

 

a teraz fotki silnika:

 

ecf4a9c2559a35f4.jpg

8024ca127be04db6.jpg

5feaac43e249a3b3.jpg

4cba9b823612d4a0.jpg

22ca9c228be24323.jpg

11a9f13e693a3a98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie za Wasze opinie

 

pierwsze wrażenie odniosłem takie że on jest takiej wielkości jak mój Sturer Emil

 

Nie wiem jak duzy jest Emil ale silnik ma 19 cm dł. 8 wysokości i w najszerszym miejscu 10 cm.

 

6c3f4ca2a2e5837f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Dzięki Panowie za Wasze opinie

 

pierwsze wrażenie odniosłem takie że on jest takiej wielkości jak mój Sturer Emil

 

Nie wiem jak duzy jest Emil ale silnik ma 19 cm dł. 8 wysokości i w najszerszym miejscu 10 cm.

 

6c3f4ca2a2e5837f.jpg

No piękny i ten rozmiar.

To jaki on będzie długi, (samochód) ok 50cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR ukończonya więc wracamy do Trans Am'a Doszedłem do wniosku, że trzeba rozebrać przednie zawieszenie (model kupiłem z przyklejoną zawiechą), jak zamierzyłem tak uczyniłem. Z samego rana zabrałem się za demontaż i czyszczenie elementów z kleju, co trzeba było poszpachlowałem i wyszlifowałem:

 

cb59da41b1c46013m.jpg3d33c4a8a5444350m.jpg

 

Obecnie podwozie jest już pomalowane i częściowo złożone, niektóre elementy jeszecze dosychają:

 

b12ea95b31ce274dm.jpgabf887769b2017abm.jpg7653873a3c148426m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado!! przez ciebie boli mnie głowa, podpierałem ręką głowę i jak zobaczyłem silnik to mi głowa spadała na biurko i teraz boli!! Silnik wygląda jak wyję ty z Trans Sama ? A będzie auto gadać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy jak wasze opinie

 

Silnik bomba. Posiadasz może fotę, jak doprowadzone są spaliny na wlot do turbiny. Zawsze mnie to zastanawiało, jak z dwóch kolektorów przy V8 na gaźniku jest to rozwiązane.

 

Nie wiem czy te zdjęcie i schemat pomogą Ci bo nie mam fotki wyciągnietego silnika. W każdym razie wyglada to tak, że oba kolektory wydechowe połaczone są pod silnikiem rurą i dopiero z jednego z nich idzie następna do turbiny, a z tamtąd juz do wydechu.

 

31516c4092796b61.jpg

a9a2a90a653c5c35.jpg

 

Dzisiaj pobawiłem się z felgami (opon jeszcze nie pomalowałem) myślę, że przypominają choć trochę oryginały

 

378e3d6129ed0260.jpg

9a72ec6a0c1aa86c.jpg

 

Zamontowałem tylny most i w podwoziu pomalowałem wszystkie łby śrub, a także zabrałem się za hamulce:

 

acb935a21c15f775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakosił tylko kupił w sklepie torni nie złodziej i kasę ma.... A tak poza tym to Idze ci całkiem nieźle.

No t ja dam trochę historii autka:

 

Pontiac Trans Am był samochodem produkowanym przez firmę Pontiac, będącą częścią koncernu General Motors. Bardzo podobny do niego był Pontiac Firebird. Pojazd powstawał w czterech generacjach - w latach 1967 - 2002.

 

Pierwsza generacja była dostępna tylko w roku 1969. Druga generacja była produkowana od roku 1970 do roku 1981. W roku 1977 Pontiac Trans Am był wykorzystany w filmie "Mistrz kierownicy ucieka" (Smokey and the Bandit). Samochody trzeciej generacji powstawały w latach 1982 - 1992. Również KITT, samochód głównego bohatera serialu "Nieustraszony", był to przerobiony Pontiac Trans Am. Czwarta, ostatnia generacja Trans Am'ów, była produkowana w latach 1993 - 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 ja to tylko tak napisałem, a ty sugerujesz odrazu, że ja mówię, że torni jest złodziejem. Więc żebyś poczuł się lepiej: Fele wyglądają jakbyś gdzieś takie kupił i pomniejszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uczepił

 

Andrzej ty chyba faktycznie niedługo będziesz musiał poszukać sobie jakiegoś domku A może wypożycz sobie jedno pięterko zamku Książ (w końcu to rzut beretem, a miejsca powinno wystarczyć) i tam modeluj i trzymaj modele

 

Pięknie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

może to tak na zdjęciu wygląda ale jak bym mial rację to popraw śruby na bardziej stalowy, moim zdaniem jakby co, a tak poza tym to spoko

 

Śruby mają kolor stalowy ale odbija się w nich tarcza koła i dlatego tak wyglądają.

 

Andrzej ty chyba faktycznie niedługo będziesz musiał poszukać sobie jakiegoś domku A może wypożycz sobie jedno pięterko zamku Książ (w końcu to rzut beretem, a miejsca powinno wystarczyć) i tam modeluj i trzymaj modele

 

Nie jest tak źle Narazie żonka mnie nie wygania z domu a i modele mam gdzie kleić i ustawiać Gorzej jest z żaglowcami, co do nich to przeliczyłem się z ich gabarytami i dla nich akurat nie mam miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.