Teraz jest So wrz 22 2018, 23:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sd.Kfz. 234/2 - Dragon 1:35... i dalej
PostNapisane: Pt maja 25 2018, 23:34 

Witam wszystkich

Po zakończeniu Jagdpantery, zbudowaniu w domu szafek na modele :) i drobnym remoncie kilku starych modeli postanowiłem iść dalej.
To "dalej" to ambitna chęć zrobienia czegoś na kształt małej (ok. 30x20cm) podstawko-dioramki dotyczącej pojazdu, który od zawsze mi się podobał, tj. Sd.Kfz. 234/2 Puma.
Po miesiącu oczekiwania w końcu dotarł do mnie prosto z Szanghaju główny element projektu czyli Puma w wykonaniu Dragona. (Dlaczego z Chin? - Ponieważ model nie jest już dostępny w Polsce a z Chin nawet z przesyłką jest w tej samej cenie, jak nie taniej).

Ogólny zamysł "scenki" to załoga tankująca Pumę, coś tam przy niej "grzebiąca" (ale nie planuje jakiejś scenki "remontowej" z rozgrzebanym silnikiem itp) a oprócz tego dowódca oglądający mapę przywiezioną przez oficera, który przed chwilą przyjechał ze sztabu małą Simcą :)
Komplet modeli i figurek (planuje wybrać tylko 5 z całego stadka) na razie wygląda tak:
Obrazek
Do tego jeszcze metalowa lufa i blaszki z drzwiczkami do bocznych schowków do Pumy.

Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Na razie lekko mi zrzedła mina jak otworzyłem pudło z Pumą i zobaczyłem podwozie - zejdzie na nie z miesiąc :)
Cały projekt może uda się zrealizować do końca roku :D - ciekawy jestem, na ile ten wątek warsztatowy mi pomoże....

Ostatnio edytowano N maja 27 2018, 14:09 przez persyMG, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Sd.Kfz. 234/2 - Dragon 1:/35... i dalej
PostNapisane: Pt maja 25 2018, 23:56 

Qrcze, ta Puma też za mną chodzi. Jakiś czas temu była tutaj dostępna na forum, ale odpuściłem zakup. Teraz żałuję. Jestem ciekaw końcowego efektu. Zamysł fajny.

Przyszła pora na zmiany...

PostNapisane: So maja 26 2018, 1:03 

Heh, mam tak samo i też mi szkoda że nie skorzystałem z tamtej oferty na forum. Jakiś czas temu znalazłem klimatyczne zdjęcie Pumy w akcji i bezustannie kusi mnie by poszukać jej w sklepie. Aż wróciłem do WarThundera by dla relaksu pograć sobie 234kami =P

PostNapisane: So maja 26 2018, 8:00 

persyMG napisał(a):
... ciekawy jestem, na ile ten wątek warsztatowy mi pomoże....

To będzie zależało od twojego podejścia i nastawienia. Mi osobiście forum chłopaki dużo pomogli, i jak sobie czytałem ostatnio moje pierwsze warsztaty to całkiem inny świat.

Co do modelu to mnie akurat pojazdy kołowe nie ciągną. Natomiast na co chciałbym zwrócić twoja uwagę to instrukcja Dragona. Skleiłem kilka ich modeli i chyba ki się jeszcze nie zdążyło żeby w instrukcji błędów nie było. Zarówno co do numerów części jak i ich miejsca. W dodatku Dragon często daje kilka opcji w przypadku kilku części i trzeba sobie dobrze przemyśleć których użyć żeby misz masz nie wyszedł. No i trzy razy pomyśl, dwa razy przymierz zanim przykleisz

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: Pz.kpwf.III ausf.N DAK,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: So maja 26 2018, 9:25 

Kiedyś go popełniłem.Dodałem blachy Voyagera i lufy metalowe.Warsztat gdzieś chyba jest w "czeluściach forum".Niestety bez fotek.Tak mi wyszła:
Obrazek

PostNapisane: So maja 26 2018, 18:20 

bazylms napisał(a):
Co do modelu to mnie akurat pojazdy kołowe nie ciągną. Natomiast na co chciałbym zwrócić twoja uwagę to instrukcja Dragona. [...]

Kołowe też mnie jakoś nie bawią... ale akurat Puma po porostu mi się podoba.
Instrukcję już dokładnie przeglądałem i zauważyłem wiele miejsc gdzie trzeba będzie bardzo mocno uważać i posiłkować się materiałami historycznymi, żeby czegoś nie skopać. Generalnie instrukcja cierpi na chorobę "pokażmy 50 kroków na jednym obrazku" :) Co co modelu (wyprasek) to wygląda na prawdę dokładny i dość przemyślanie zaprojektowany... z wyjątkiem jednej niedużej wypraski z antena gwiazdową, która wygląda jak z modelu za 10% ceny Dragona. Przy czym, i tak oprócz niej jest wersja fototrawiona.

Tytuł: Re: Sd.Kfz. 234/2 - Dragon 1:35... i dalej
PostNapisane: N maja 27 2018, 21:08 

To wspaniały model!
Lepiłem go jakiś czas temu. Tu masz link http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=51399&p=747261#p747261.
To jedyny mój model co stał na głównej stronie przez około tydzień.

Sam zestaw lepi się ciężko. nie chodzi o spasowanie i takie tam, ale o detal. Strasznie trzeba uważać i pilnować instrukcji montażu. Klej według rozpiski, a się nie wy..walisz...

i tyle.../

PostNapisane: Wt maja 29 2018, 23:04 

Prace rozpoczęte
Obrazek

PostNapisane: N cze 03 2018, 22:53 

Podwozie generalnie gotowe
Obrazek
Do tego wszystkie wizjery i sporo drobnicy wewnętrznej - część zamontowana, reszta gotowa do malowania.

Pojawiły się jednak pierwsze wątpliwości:
1 - wizjery,
zrobiłem według instrukcji, nawet są ruchome... ale jak one wyglądały na prawdę? Ma ktoś może zdjęcie z bliska takiego mechanizmu. Nie koniecznie z Pumy, może jakiś inny pojazd miał podobnie otwierane. Nie mogę znaleźć szczegółowego zdjęcia, zwłaszcza w pozycji otwartej. Tam było szkło? Zdjęcia wydają się sugerować, że był "goły" otwór.

2 - element nr W5 z instrukcji:
Obrazek
Co to było w rzeczywistości? Element jest przezroczysty więc sugeruje, że to coś było szklane, ale nie jest wizjerem. Oświetlenie kabiny?

3 - radiostacja
Na wypraskach są elementy radiostacji - mniej więcej takiej: http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum27/8ffd2de24c3c3814191879993b722620b680f85d.jpg
ale są oznaczone jako nieużywane w modelu. Trochę dziwne... Puma nie miała takiej radiostacji? A jeśli miała - to gdzie była zainstalowana?

4 - czy ktoś ma zdjęcia wnętrza kadłuba SdKfz234 w jakiejkolwiek wersji? (pomijam działo w 234/4 itp. - chodzi mi tylko o sam "zasadniczy" kadłub)

PostNapisane: Pn cze 04 2018, 0:42 
Administrator

W5 to przesłona dla kierowcy ( podobna była w Skdfz 251, w razie deszczu mocowana w wizjerze kierowcy, miała też wycieraczki) co do wizjerów, zaopatrzone były w szkło warstwowe i mocowane z możliwością wymiany w razie trafienia, w pozycji otwartej unosił się razem z wkładką szklaną i tutaj jest jak najbardziej ok (część W2)
Ad W 5 instrukcja Aber z 251
http://www.aber.net.pl/upload/pdf/aae215de17d2df34220c6d7ac00ecd70.pdf strona 2 część 76

PostNapisane: Pn cze 04 2018, 7:45 

Dzięki!

PostNapisane: Pn cze 04 2018, 22:01 

persyMG napisał(a):
... zdjęcia wnętrza kadłuba SdKfz234 ... - chodzi mi tylko o sam "zasadniczy" kadłub)

"Sam zasadniczy" kadłub - proszę bardzo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof

PostNapisane: Pn cze 04 2018, 22:18 

Kierowca musiał mieć odwagę.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: Pz.kpwf.III ausf.N DAK,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: N cze 10 2018, 20:47 

Wnętrze +/- zrobione.

Obrazek
Obrazek

Ponieważ po "zamknięciu" i tak nie będzie prawie nic z wnętrza widać to przy niektórych drobiazgach nie "cisnąłem" nadmiernie. Bardziej potraktowałem robienie wnętrza jako próbę / przećwiczenie paru rzeczy.
Obrazek

Z problemów i spostrzeżeń bieżących
- był / będzie drobny kłopot z dopasowaniem połówek kadłuba. Nie mogłem wkleić przegrody silnika bo po wklejeniu nie dało by się jej pomalować pod zbiornikiem paliwa. Z kolei jej wklejenie po malowaniu okazało się bardzo trudne, do tego jest ona chyba o ułamek mm za wysoka... ale jakoś to dopasowałem.
- radio... nigdzie nie mogę znaleźć gdzie było umiejscowione radio. Tzn. część była z tyłu przedziału, przy radiooparatorze.... ale był jeszcze jeden moduł. Po długim, poszlakowym śledztwie doszedłem do wniosku, że ono mogło być w wieży (np. w 234/1 było między fotelem dowódcy i strzelca w wieży)
- w planach miałem zrobienie otwartych niektórych schowków w nadkolach... niestety, blaszki od Abera okazały się mieć złe wymiary :( są za duże o jakieś 1 mm w każdą stronę. Nie wiem co z tym zrobić.
- znalazłem książkę w googlach
https://books.google.pl/books?id=2-YIAwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false
Wprawdzie duża część jej niedostępna, ale nawet w tym co jest jest bardzo dużo dobrej jakości zdjęć różnych niemieckich pojazdów rozpoznawczych. Może komuś się przyda.

PostNapisane: Pn cze 11 2018, 0:25 
Administrator

Aber był dedykowany do Italki więc będzie kłopot z Dragonem ( oczywiście jeśli masz jeden z wczesnych zestawów Abera) Jak zawsze pojazd jeden a co producent to inne wymiary ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

REGULAMIN FORUM