Jump to content

net_sailor

Members
 • Posts

  998
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by net_sailor

 1. O ile mi wiadomo wzmocnieniu tych miejsc, żeby farba się mniej odłupywała na krawędziach często otwieranych paneli.
 2. W końcu ładne zdjęcie lecących obok siebie F-35 w nowym jednolitym i starym (z wyodrębnionymi panelami) malowaniu. Producent utrzymuje, że nowa technologia malowania pozwoliła porzucić malowanie jasnoszarych linii wokół paneli dostępowych. Przez to zmniejszyła się pracochłonność (129 roboczogodzin mniej) i cena samolotu (o 16000 dolarów). A Wy ile czasu i pieniędzy poświęcacie na maskowanie tych paneli do malowania? ?
 3. Toteż nie sugeruję wypłowień a imitację brudu. Nie tylko od rąk mechaników, ale zdarzają się całkiem solidne wypływki olejów na spodzie a dolna powierzchnia usterzenia poziomego potraf być bardzo mocno okopcona spalinami.
 4. Byłem ostatnio w Dęblinie i Bieliki (a dali nam 4 do obejrzenia) są już zauważalnie brudnawe. Jeszcze nie jest to poziom naszych F-16, ale zdecydowanie ślady zużycia już się pojawiły.
 5. A kto powiedział, że Polacy na nim latają? To próby fabryczne w Czechach przed dostawą. To chyba normalne, że w międzyczasie jakieś znaki samolot nosić musi.
 6. A uzbrojenie francuskie i brytyjskie do powojennych odrzutowców? Znajdzie się coś? Wezmę wszystko jak leci!
 7. Wśród gadżetów NBP odnalazłem okolicznościowy bilon o wysokim nominale (5zł). Tak że pod tym względem naprawdę nie można narzekać! #OpłaciłoSię
 8. Zwijanie tej lufy z zestawowej blachy to męczarnia. Otwory perforacji rozciągają się każdy inaczej. Ja postanowiłem oszukać system i zakupiłem sobie toczone lufy Mastera. Jest taki zestaw Master AM-72-123 przeznaczonego dla samolotu Curtiss P-40 B/C Tomahawk II (koniecznie wersji brytyjskiej, bo wariant amerykański ma inny typ perforacji luf). Podebrałem stamtąd właśnie perforowane lufy i okrągły słupek celownika z muszką.
 9. Link do wspomnianego przez Marudka filmiku.
 10. A mógłbyś z grubsza wymienić co jest nie tak? Chodzi o ratownika czy szaraka?
 11. Polecam kontakt z https://modelwork.pl/profile/497-tytus/ Udało mi się zakupić sprawnie i za rozsądną cenę.
 12. Oczywiście zrobisz jak uważasz.
 13. Zastanów się dobrze czy ich potrzebujesz. Obecnie produkowane F-35 nie mają tych ekstra wyraźnych paneli RAM. Teraz są koloru reszty i prawie ich nie widać.
 14. Szkoda, że nie ma ujęć z drugiej strony, bo bym się pokusił o taki model na pohybel weatheringowi! Drugie zdjęcie ukazujące zaawansowane techniki malarskie pt. "Kupimy szpraja i będziemy malować!"
 15. Gumy i gąsienice na zielono! Pomaluj tak model to Cię współmodelarze żywcem zjedzą bez gotowania i przypraw!
 16. Chyba, że sam kupisz całość, a model 1/72 opchniesz. Myślę, że w granicach 180-190 zł znalazłbyś chętnego, skoro w sklepie producenta kosztuje 155 zł netto nie licząc przesyłki.
 17. Niestety pakowany tylko w pudełku wraz z modelem 1/72. Cena za taki komplecik dość wygórowana - 240 zł w Martoli.
 18. Jakie wersje tego P-38 będą dostępne? Fotorozpoznawcze też?
 19. No ja bym poczekał i wybrał mniejsze zło ?
 20. Zvezda to przepak 25-letniego Dragona: http://www.kitreviewsonline.de/mig-17-fresco-in-172-von-zvezda-7318/
 21. Mnie ostatnio wzięło na Hindusa po tym jak zobaczyłem fotę z rajdu na Balakot z izraelską bombą Spice 2000 i dwiema rosyjskimi rakietami R-73.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.