Jump to content

net_sailor

Members
 • Content Count

  996
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by net_sailor

 1. Toteż nie sugeruję wypłowień a imitację brudu. Nie tylko od rąk mechaników, ale zdarzają się całkiem solidne wypływki olejów na spodzie a dolna powierzchnia usterzenia poziomego potraf być bardzo mocno okopcona spalinami.
 2. Byłem ostatnio w Dęblinie i Bieliki (a dali nam 4 do obejrzenia) są już zauważalnie brudnawe. Jeszcze nie jest to poziom naszych F-16, ale zdecydowanie ślady zużycia już się pojawiły.
 3. A kto powiedział, że Polacy na nim latają? To próby fabryczne w Czechach przed dostawą. To chyba normalne, że w międzyczasie jakieś znaki samolot nosić musi.
 4. No to mi się nie przyda. Szukam 1:48 😞
 5. A uzbrojenie francuskie i brytyjskie do powojennych odrzutowców? Znajdzie się coś? Wezmę wszystko jak leci!
 6. Wśród gadżetów NBP odnalazłem okolicznościowy bilon o wysokim nominale (5zł). Tak że pod tym względem naprawdę nie można narzekać! #OpłaciłoSię
 7. Zwijanie tej lufy z zestawowej blachy to męczarnia. Otwory perforacji rozciągają się każdy inaczej. Ja postanowiłem oszukać system i zakupiłem sobie toczone lufy Mastera. Jest taki zestaw Master AM-72-123 przeznaczonego dla samolotu Curtiss P-40 B/C Tomahawk II (koniecznie wersji brytyjskiej, bo wariant amerykański ma inny typ perforacji luf). Podebrałem stamtąd właśnie perforowane lufy i okrągły słupek celownika z muszką.
 8. Link do wspomnianego przez Marudka filmiku.
 9. A mógłbyś z grubsza wymienić co jest nie tak? Chodzi o ratownika czy szaraka?
 10. Polecam kontakt z https://modelwork.pl/profile/497-tytus/ Udało mi się zakupić sprawnie i za rozsądną cenę.
 11. Oczywiście zrobisz jak uważasz.
 12. Zastanów się dobrze czy ich potrzebujesz. Obecnie produkowane F-35 nie mają tych ekstra wyraźnych paneli RAM. Teraz są koloru reszty i prawie ich nie widać.
 13. Szkoda, że nie ma ujęć z drugiej strony, bo bym się pokusił o taki model na pohybel weatheringowi! Drugie zdjęcie ukazujące zaawansowane techniki malarskie pt. "Kupimy szpraja i będziemy malować!"
 14. Gumy i gąsienice na zielono! Pomaluj tak model to Cię współmodelarze żywcem zjedzą bez gotowania i przypraw!
 15. Chyba, że sam kupisz całość, a model 1/72 opchniesz. Myślę, że w granicach 180-190 zł znalazłbyś chętnego, skoro w sklepie producenta kosztuje 155 zł netto nie licząc przesyłki.
 16. Niestety pakowany tylko w pudełku wraz z modelem 1/72. Cena za taki komplecik dość wygórowana - 240 zł w Martoli.
 17. Jakie wersje tego P-38 będą dostępne? Fotorozpoznawcze też?
 18. No ja bym poczekał i wybrał mniejsze zło 😉
 19. Zvezda to przepak 25-letniego Dragona: http://www.kitreviewsonline.de/mig-17-fresco-in-172-von-zvezda-7318/
 20. Mnie ostatnio wzięło na Hindusa po tym jak zobaczyłem fotę z rajdu na Balakot z izraelską bombą Spice 2000 i dwiema rosyjskimi rakietami R-73.
 21. Taka ciekawostka. Obecnie produkowane seryjnie F-35 nie mają już wyraźnie odcinających się kolorystycznie pasów na krawędziach paneli dostępowych. Tutaj pionowzlot wersji B, ale dotyczy to wszystkich wersji. Zatem uważajcie którą maszynę będziecie odwzorowywać, bo można namaskować się bez sensu przy malowaniu, np. polskiego what-if-a. No chyba, że ktoś zakłada scenariusz, że przejmiemy jakieś niepełnowartościowe, używane strucle 😉
 22. Wciąż jest na chodzie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.