Skocz do zawartości

M113 w/T50 dual tex Australia 82


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

opieranie się o same tylko zdjęcia

Tak się robi, gdy tworzymy wyjątkowy pojazd. rtoipmodest robi australijskiego M113. Ty podałeś schemat malowania od M113A1 bodajże Revella, który nijak się ma do tego pojazdu. Także plany owszem, ale dostosowane pod model, i niech to będą plany, a nie schematy malowań z innych modeli. Autora wątku przepraszam za ten śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie dopiero dziś (25.12) zanotowałem tą dyskusję n/t bluprints.

Na początku nie kumałem o co chodzi a potem dostrzegłem m113 z za niskim falochronem.

 

Oto postępy - prętowa osłona wieży. Wykonałem to z drutu stalowego 0,3mm. Wyszło nie w 100% tak jak chciałem ..., ale nowej już nie będzie:

14.jpg

15.jpg

13.jpg

 

Jakby ktoś zapragnął robić wóz nowozelandzki to nieco się różni:

T-50turretupsidedown.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest schowek na gaśnicę tylko osłona "wajchy". W Abramku jest to nad osłonami bocznymi. Prześlę foty na maila.

Co do szukania to zwykle jest to w kolorze czerwonym - w tym przypadku zamalowane kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lufki? Doklejasz na końcu dopiero?

 

No pięknie się prezentuje, chociaż sam pojazd jest raczej piękny inaczej przez tą myckę z wieży. Szczyt designu to to nie jest. Sama robota modelarska za to - mniam mniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - pręty w wersji NZ, Australijczycy mieli z boku jak u mnie.

 

Uzbrojenia nie będzie. W oryginale po lewej .50 po prawej .30 z dziwnym lejkiem na końcu. Na fotce pixelozy nie ma luf. Dziura po 0,5 cala ma prezerwatywę. Ale mi sie to nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach śwętowania podłoże.

Dziś rano:

P1045285.jpg

P1045292.jpg

Potem poszukałem fotek ziemi z Holsworthy (NSW, Australia). Nie powiem, by kolorek przypadł mi do gustu:

Holsworthy_Barracks_NSW_Australia_20070223a.jpg

1405482.jpg

tank.jpg

A wyszło z tego coś takiego (na fotach guza widać ):

P1065304.jpg

P1065312.jpg

P1065313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ja taką ziemisto-zbryloną fakturę wykonuję w taki sposób: robię sobie bryłkę z gipsu, kruszę ją na grubszy "żwir" i sypię na wikol. Co odpadnie to zsypuję, co zostaje traktuję różnymi kolorami z aero, tensocromami i pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wprowadź troche ciemniejszych tonów do ziemi - tak jak na zdjęciu z czołgiem. tak jakoś blado to wygląda przynajmniej na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, chętnie podglądam Twoje prace, chociaż to nie moja skala, i bardzo mi się podoba to co widzę. Podziwiam drobiazgowość w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Tak z ciekawości to jak przechowujesz swoje modele? Widzę, że do każdego dorabiasz porządne podstawki, jak wygląda Twoja kolekcja? Może jakieś fotki?

 

No i może kiedyś wrócisz do tematu "Humvee" - miałeś kilka fajnych tematów z "DS" zaczętych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolorek był dupowaty. Znaczy nie podobał mi sie wcale.

Jeszcze raz badałem stronkę:

http://www.thelivingmoon.com/45jack_files/03files/ARMY_Holsworthy_Barracks_Australia.html

I dodałem jeszcze: suche błoto (Talen), europejski pył (MIG) i ciemną ziemię (CMK). Kamlotki w kolorach szarym i trochę białych. I tak zostje.

Zdjęcia nieszczególne, ale dają jakiś pogląd:

P1085340.jpg

P1085331.jpg

 

Kuba - kolega bedzie robił mi grill na maskę do Humvee. Może ten z MP z granatnikiem i białymi szewronami. Modele przechowuję w kartonach. W tych kartonach jadą na wystwy. Kartony w szafie/komodzie. Zaleta tego jest podwójna. Nie widzę ich na codzień i mi sie nie nudzą, no i się nie kurzą.

 

Andrzeju - jesteś usatysfakcjonowany?

 

Rafale - ubawiłem sie czytając Twoje rady. Robię dokładnie tak samo i nie wiem, czy nie ja sprzedawałem Ci ten patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka propozycja co do malowania

nie byloby prosciej przelakierowac kawalki starej kalkomani na potrzebne kolory, nastepnie wycinac potrzebne segmenty?

Chyba mniej roboty niz ewewntualne oklejanie, malowanie

 

Twymi pomyslami robisz mi "smaki" na wykonczenie moich M113

Naprawde fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanko rozpoczęte. Pierwej czarny Valleyo Air - mój pierwszy raz i odczucia raczej mieszane:

P1125371.jpg

Dziś przyszły 0,75 i 1,25mm:

P1125373.jpg

No i początek maskowania - czatne plamki:

P1125377.jpg

P1125379.jpg

Wiem, że wygląda nietęgo. W oryginale naniesiono je pędzlem i też nie były za proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.