Skocz do zawartości

GAZ-69M z 6PDPD 1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz należałoby rozpocząć offtop na temat różnic w sprzączkach w opinaczach dla skoczków i dla zajęcy. A także to, na którą dziurkę owe opinacze powinny być zapięte...

 

Kolejny temat na doktorat.

 

Pozdrawiam

Eryk

 

"Falowo" podchodząc do sprawy to była jeszcze kwestia sznurowania butów i odginania klamerek opinaczy. No i "stare" wojsko mogło nosić niezbędnik za guzikami bluzy a "młode" nie. Można by jeszcze dać figurantom wystającą z kieszeni "cieniznę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to teraz należałoby rozpocząć offtop na temat różnic w sprzączkach w opinaczach dla skoczków i dla zajęcy. A także to, na którą dziurkę owe opinacze powinny być zapięte...

 

Kolejny temat na doktorat.

 

Pozdrawiam

Eryk

 

"Falowo" podchodząc do sprawy to była jeszcze kwestia sznurowania butów i odginania klamerek opinaczy. No i "stare" wojsko mogło nosić niezbędnik za guzikami bluzy a "młode" nie. Można by jeszcze dać figurantom wystającą z kieszeni "cieniznę".

I pas na ''jajach''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zauważyć że w desancie "szwejostwa" nie uprawiano. Sami żołnierze tego pilnowali. "Dziadki" do ostatniego dnia podociągani, tępili zającowskie zwyczaje. Ilość skoków była wyznacznikiem miejsca w szyku, więc rozczaruję Panów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co do opinaczy to mialy po prostu zmieniana klamre na paskach na podwojne takie srebne wsuwki- z tego co pamietam jak służylem w 18 BPD w Bielsku -Białej to na etacie był szewc który przerabiał te klamry na miejscu, chodziło o to żeby podczas skoku linka od spadochronu nie mogła sie przez przypadek zaczepić o klamrę

6187_m.jpg

a opinacze do ostatniego dnia byl dopiete ma maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

Mogę się dowiedzieć z jakiego zestawu wytrzasnąłeś te karabinki AKMS?

 

to bardzo przydatny w takich sytuacjach zestaw: Dragon 3802 AK-47/74 Family.

 

Model praktycznie gotowy:

 

malutkieimage10.jpg

 

malutkieimage9.jpg

 

malutkieimage1.jpg

 

malutkieimage3.jpg

 

malutkieimage4.jpg

 

nie wykluczam oczywiście dodania "czegoś jeszcze". Teraz pora na jakąś podstawkę.

 

malpodstawka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opinacze do ostatniego dnia byl dopiete ma maxa.

Święta racja, tak było,

- gazik piękny na US Army mógł by się pofatygować.

ps, cosik mi ta lufa za długa , jeśli to jest B10 to długość całego działa w pozycji marszowej to 1910mm.

sory, zapomniałem o B11 , rzeczywiście -może być

 

Chciałem jeszcze dodać odnośnie mundurów polowych, otóż przez pewien czas używano kombinezonu jednoczęściowego dla skoczków , ale chyba się nie przyjął ponieważ tylko raz zetknąłem się z nim na poligonie w Jaworzu, potem go już nigdzie nie widziałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Możesz powiedzieć co to za listki?

To zestaw ABER'a nr 35D-29 "Maple Leaves" (jak drużyna hokejowa z Toronto).

 

Podstawka wyszła tak:

 

malpodstwaka3.jpg

 

Żadnego polotu, żadnego planu, nic się nie dzieje...całkowita zaćma. Oto przepis jak nie powinno się budować dioram.

 

Teraz połączenie obu elementów:

 

gaz696pdpdmalutkif1.jpg

 

gaz696pdpdfimage9.jpg

 

To w zasadzie wszystko, zanim jednak zdecyduję się na Galerię, coś musi drgnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.