Skocz do zawartości

F-16I Sufa Kinetic 1:48 The Bat Squadron, 2007


smialus

Rekomendowane odpowiedzi

Model zrobiony prosto z pudła plus fotele Airesa. Malowany: Humbrolami, Model Masterami, Revelami, Pactrami. Owiewka pryśnięta Tamiya "Smoke". Kleił się bardzo przyjemnie praktycznie znikoma ilość szpachli. A i taka mała dygresja nie używajcie kleju Hellera w białej butelce z igłą - klej tragedia!! Postanowiłem zrobić go bez CFT, bo jakoś mi się nie widział. Podwieszenie jakie postanowiłem podczepić:

 

GBU-24

GBU-31

AIM-120B

AIM-120A

 

Zbiorniki paliwa:

 

2x 370 gal

300 gal

 

AN/AAQ-13

AN/AAQ-14

 

Zapraszam do galerii. W najbliższych dniach postaram się uzupełnić galerię o fotki ze światłem dziennym:

 

th_IMG_8585.jpg th_IMG_8595.jpg th_IMG_8594.jpg th_IMG_8593.jpg th_IMG_8589.jpg th_IMG_8600.jpg th_IMG_8599.jpg th_IMG_8598.jpg th_IMG_8604.jpg th_IMG_8603.jpg th_IMG_8602.jpg th_IMG_8611.jpg th_IMG_8606.jpg th_IMG_8605.jpg

 

warsztatowe:

 

th_IMG_8479.jpg th_IMG_8481.jpg th_IMG_8290.jpg

 

Proszę o krytykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na fotki dzienne bo zieleń na tych fotkach jest jakaś szara. A model wygląda "czadowo". I jeszcze od czego w ten sposób pobrudził się zbiornik pod kadłubowy. To tyle jeśli chodzi o uwagi w stadium wstępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zrobił na mnie wrażenie piorunujące, nie wiem czy jakiekolwiek F-16 są tak umorusane (współczesne latadła nie są moją domeną), ale samo wykonanie jest niesamowite - chętnie zobaczyłbym "warsztat" z opisem jak to robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą sufę holowano jakieś 500km zimą po naszych drogach, że ona tak usyfiona? Brakuje tylko napisu brudas wysmarowanego palcem na jakimś elemencie kadłuba. NIGDY nie widziałem tak brudnego samolotu w rzeczywistości. Rozumiem, że kolega ma jakieś zdjęcia, na podstawie których brudził tego tira.... eee, samolot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi rzeczywiście niesamowite wrażenie pierwszym skojarzeniem było "wojownik przestworzy". Może tak by wyglądał, gdyby brał udział w np. BofB, ale efekt wizualny jaki osiągnąłeś, jeszcze raz podkreślę niesamowity.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naprawdę pięknie się prezentuje. Tym bardziej w tym ładnym malowaniu. Lecz według mnie HUD powinien mieć troszkę inny kolor zbliżony do złotego blasku , a w twoim modelu widac jakby miał kolor seledynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze tylko rdzawych zacieków jak na kluzie kotwicznej i śladów po rykoszetach pocisków p-panc ;) Gdyby to brudzenie było z 30% mniejsze to było by super... a tak to tyko dobrze ... No i te kolory kamuflażu jakieś dziwne ale może to tylko wina oświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już wszystko wyjaśniam. Jeśli chodzi o ślady eksploatacji to wyszło jak wyszło, ale niestety to wina tła i oświetlenia no i oczywiście przesadziłem z PS. W rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Dzisiaj posiliłem się po ciężkim dniu dorobić galerię podświetloną światłem dziennym. Na tych zdjęciach jest moim zdaniem lepiej i oddaje w przybliżeniu prawdziwą barwę.

 

th_IMG_8661.jpg th_IMG_8662.jpg th_IMG_8663.jpg th_IMG_8664.jpg th_IMG_8669.jpg th_IMG_8670.jpg th_IMG_8653.jpg th_IMG_8655.jpg th_IMG_8658.jpg th_IMG_8659.jpg th_IMG_8660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście uważam Sufę za jedną z ładniejszych "Efszesnastek" dlatego też ucieszyła mnie Twoja galeria. Moja wiedza o maszynach IAF jest jeszcze zbyt mała (choć z dnia na dzień się powiększa ) by rzetelnie ocenić model pod względem merytorycznym, ale samo wykonanie wygląda nieźle.

 

Ślady eksploatacji (które sam osobiście lubię wykonywać w oparciu o odpowiednią dokumentację) są jednak trochę zbyt mocne. Może i tworzą pewien kontrast z dość kolorowym malowaniem całości, ale jednak zmniejszają realizm i schludność. Niestety ucierpiała przez nie również kalkomania nietoperza na ogonie, która złapała brud w sposób,w który nie powinna i przez to stała się widoczna jej błonka

 

Bardzo podoba mi się samo malowanie i wykonanie uzbrojenia i dyszy silnika.

 

Gratuluję ciekawego modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, model wyszedł zacnie. Będąc osobą która po części zostanie wrzucona do wora "Frajdolarzy" (nie wiem czemu kojarzy mi sie to z frajerami modelarskimi) powiem tak:

Brudzenie jest świetne

Kamuflaz bardzo mi sie podoba

Za temat

To tyle bo ktos pomyśli że chcę cie upoić

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, model wyszedł zacnie. Będąc osobą która po części zostanie wrzucona do wora "Frajdolarzy" (nie wiem czemu kojarzy mi sie to z frajerami modelarskimi)

 

TO może załóż jakiś klub/stowarzyszenie, bo to teraz modne.

Będą pierwszym członkiem bo widzę że podobnie rozumujemy.

 

Wracając do Sufy, mi się brudzenie podoba, spód nie oszczędzony.

Nie jest nudny ten model, tyko coś się tam na nim dzieje.

Szkoda jedynie że kalki ucierpiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz według mnie HUD powinien mieć troszkę inny kolor zbliżony do złotego blasku , a w twoim modelu widac jakby miał kolor seledynowy.

 

No tutaj bym się troszkę uparł. Przewertowałem sporo zdjęć i na większości był właśnie taki kolor HUD'a.

 

th_0517434.jpg

 

Jeśli chodzi o kalki fakt z lewej strony nietoper złapał troszkę brudu, ale z tą kalką miałem nie lada problem. Okropnie się srebrzyła. Mimo nakładania Micro Set'a i zielonego Gunze wciąż się srebrzyła. Lecz znalazłem sposób żeby tego się pozbyć i co za tym poszło trochę złapała syfu no ale coś za coś. Dziękuje za miłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufa jest moją ulubioną szesnastką i leżakuje u mnie w szafie na swoją kolej...więc przyznam że zajeło mi trochę zbierania dokumentacji zanim rusze z projektem...aczkolwiek prezentuje sie ciekawie to musze niestety dołączyć się do grona kolegów którzy postawili "pod ścianą" brudzenie...Sufa w rzeczywistości posiada bardzo słabe elementy brudzenia w rzeczywistości tylko punktowo w niektórych miejscach...reszta kadłuba wygląda naprawdę czysto więc jesli model ma byc wzorowany na oryginale to...niestety brudzenie troszkę zaszalało na niekorzyść..jesli chodzi o technikę...ja sam wciaż ją udoskonalam...i myślę że będe starał się uzyskac brudzenie bardziej subtelne...całość podoba mi się ...moge podpattrzeć jak wygląda gotowa Sufa...co za tym idzie kolejne potwierdzenie na to że jest to trafny wybór na model...zwłaszcza uzbrojona po zęby jak w Twoim przypadku...robi wrażenie

 

dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zdjęciu, które autor umieścił jako poparcie koloru HUD-a, widać, że nie jest to model brudnego samolotu, ale jest to brudny model. Na załączonym zdjęciu samolot jest czyściutki, pewnie w miarę nowy.Poza tym skąd takie ślady eksploatacji na bombach, które raczej nie są " towarem " wielorazowego użytku.Górne powierzchnie są delikatniej umazane, więc jeszcze mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare moich:

 

Nowki, malo smigane - zbiorniki brudne.

f15ac8c3375a58d8.jpg

8e27bcafe7b4eab6.jpg

 

Rok 2009 - juz jest mniej rozowo... np. na garbie ladnie widac syfek w miejsach laczenia poszycia. Z CFT tez bym juz raczej nie jadl.

4f2c94a2be369bd4.jpg

6c71cc9329511bd3.jpg

 

Mialem na dysku foto jeszcze brudniejszej Sufy z czasow ktoregos bombardowania Palestyny, az sie dziwilem ze puscili do obiegu takie foto. Niestety mam problem ze znalezieniem.

 

Co to by sie dzialo gdyby zrobic model takiego Koreanczyka. Ladnie wygrzane ma blachy w okolicach wylotu dzialka...

4d20d22bbd1fdcc0.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie Panowie, że te zdjęcie które dałem jako przykład HUD jest zdjęciem które zrobiono parę minut po lądowaniu nówki sztuki, tak jak Leszku dałeś te pierwsze zdjęcie z oznaczeniem USAF. Gdzieś miałem w swoich zasobach zdjęcie owej 16 w takim stanie, ale po formacie dysku mi wywiało. Bardzo ciekawym uzupełnieniem jest publikacja Isradecal. Zauważcie, że jest bardzo mało zdjęć Izraelskich Efów i dokumentację dostać jest naprawdę ciężko. PKD4GA właśnie o te jedno zdjęcie mi chodziło .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.