Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam sugestię - wymaluj go na ruska.

Wiem że ma być afrykański ale nie zaszkodziło spróbować

Z wyglądu to tak samo brzydki, ale nie wiem czy doczekały współpracy miedzy Amerykańcami a Ruskimi. Chyba już Shermany weszły do służby.

 

Gąsienice wymalowane. Jakoś tam wyszły. Trochę tez próbowałem gumę postarzeć. Pewnie będzie trochę lepiej jak dojdzie kurzenie. Oczywiście jak by co to jeszcze można coś poprawić. Jest też pytanie. W których miejscach powinienem przetrzec metalizerem? Wydaje mi się że tylko miejsca styku gąsienicy z kołem napędowym, koło napędowe, ale tylko po wewnętrznej stronie zębów. Koło napinające wydaje mi się że nie powinno być zdarte bo cyba wewnętrzna powierzchnia gąsienicy to tez były gumowe płytki. No trzeba niestety chłopaki coś pomóc. A tu kilka zdjęć:

 

PICT0151.JPG

 

Pict0152.jpg

 

Pict0153.jpg

 

Pict0154.jpg

 

Zdjęcia robiłem w czymś takim, zwanym namiotem bezcieniowym (tak mi się zdaje). Czy lampy mam rozmieszczone właściwie? Bo jakoś ciemnawo jest w środku i zdjęcia musiałem rozjaśniać w Picasie.

 

PICT0155.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego zrobione są te ramki boczne Krzysiek?

Może za mało światła przepuszczają?

 

Granty były używane przez armię radziecką.W ramach Lend-Lease ZSRR otrzymało 1386 szt M3

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły sprzęt masz.Ten namiot to ciekawa sprawa.

Jak postarzałeś gąski?

 

Z wyglądu to tak samo brzydki, ale nie wiem czy doczekały współpracy miedzy Amerykańcami a Ruskimi. Chyba już Shermany weszły do służby.

 

Widziałem fotkę M3 (lee) w ruskim kamo. Granty podobno też były w użyciu przez Rosjan.

 

Jak maskowałeś wnętrze? Na fotkach niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze te scianki to jakiś materiał i dość sztywny. Kupiłem to na e..y. Ale chyba to jakoś tak ma być.

Jak postarzałeś gąski?

Jak maskowałeś wnętrze?

Dawałem suchy pedzel z mieszanki szarej, brązowej i białej.

Taśmą maskującą Tamiya. Najpierw pozaklejałem od środka wszystkie małe otwory a na sam koniec zrobiłem od wewnątrz pierścien wokół otworu na wieżę i na to naklejałem od góry paski aby go cały zasłonić. I tak w kilku miejscach nie do końca się trzyma, ale cóz zrobić - może nie będzie tak źle.

 

A co z gęsiami? Są ok czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki są 50W halogeny, a aparat ma na ręcznym nastawie przysłony (ustawienie 8.0). Jest to jednak stara Minolta Z1 i może to jest ten ból. Wczesniej robiłem z lampą ustawioną za aparatem. To dopiero moje pierwsze zdjęcia i trzeba sie jeszcze pobawić. Dla porównania przed obróbką i po:

 

Pict0156.jpg

 

Pict0152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest kawał warsztatu gratuluje i podziwiam ! na brytolach sie totalnie nie znam ale przez ciebie zapragnąłem też takiego mieć, tylko w 48 nie robią ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że brak uwag krytycznych zęby gąsienic i koła napędowe przetarte metalizerem. Nie wiem tylko co zrobić z kołem napinającym. Wolałbym go po złożeniu nie poprawiać. Możecie coś podpowiedzieć? Miało ono szansę wedrzeć się do metalu czy raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kolo napinajace powinno byc tez przetarte metalizerem.Gesi i kolo bylo metalowe-tylko nakladki byly gumowe-w sumie moze troche pozno ale mozna byloby pokusic sie o uszkodzenie tychze nakladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił tka tez wygląda dobrze może ewentualnie cienkim pędzlem bym pomalował walki od strony styku z gąskami tym samy kolorem co gąski by się to nie wyróżniało za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kolo napinajace powinno byc tez przetarte metalizerem. Gęsi i kolo bylo metalowe-tylko nakladki byly gumowe-w sumie moze troche pozno ale mozna byloby pokusic sie o uszkodzenie tychze nakladek.
Czyli wewnętrzna strona gąsienicy to były metalowe płytki? Myślałem o zniszczeniu ich trochę, ale jeszcze chyba nie czuję się na siłach i obawiam się że nie wyszło by mi to za ładnie, a wolałbym nie zniszczyć tych gąsienic.
ja bym zostawił tka tez wygląda dobrze może ewentualnie cienkim pędzlem bym pomalował walki od strony styku z gąskami tym samy kolorem co gąski by się to nie wyróżniało za bardzo
Masz na mysli te górne rolki podtrzymujące gąsienicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak szkoda rozklejać fajna prace. Jednak co do meteorytyki niech wypowiedzą się specjalista od szermanow cz te rolki byly powlekane guma cz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foty Wojtas - dużo wyjaśniają. Tak wiec zdecydowałem co następuje: koła i rolki podtrzymujące zostają w kolorach jak są - nic nie bede zmieniać bo chyba nie ma potrzeby.

 

A teraz pytanie do chłopaków z UK. Czy ktoś wybrałby się na tą wystawę w Bolton?

 

http://www.boltonipms.com/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=37

 

Jakby ktoś był zainteresowany to piszcie na priva. Chciałem uzyskać jakieś informacje od nich o zabraniu swoich modeli, ale nikt nie odpisuje na maile. Pewnie wezmę do bagażnika KV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Mam nadzieję, że to ostatni raz szukałem swojego tematu gdzieś po forum

 

Agnieszka Chylińska śpiewała kiedyś "Kiedy powiem sobie dość..." i dziś włśnie sobie to powiedziałem. Model skończony - no prawie (zostały detale które przykleję po malowaniu), poszpachlowany i rozpocząłem maskowanie zawieszenia do malowania. Nie m chyba miejsca którego by nie dotknęła szpachala, a niektóre części to poprostu przyprawiały o ból głowy - powykręcane, z wypychaczami w najbardziej widocznych miejscach. Oki dość narzekania. Macie chwilę na wniesienie swoich uwag przed nanoszeniem podkładu który to mam w planie zrobic jutro. Ale kto wie. A propos podkładu. Mam Surfacera 1000 Gunze i jakiś ich Thinner. Jak mam to rozrabiać aby było dobre do aero? No bez odpowiedzina to pytanie to ani rusz, więc

 

PICT0159.JPG

 

PICT0160.JPG

 

PICT0161.JPG

 

PICT0162.JPG

 

PICT0163.JPG

 

PICT0164.JPG

 

PICT0165.JPG

 

PICT0166.JPG

 

PICT0167.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach widzę,że inwestycja opłaciła się - model na nich wygląda jeszcze piękniej niż zwykle (a to już chyba nie możliwe). Czekam na kamo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze zauważyłem, że na drzwiach bocznych które będą otwarte muszę dorobić jeszcze osłony wizjerów, bo nic tam nie ma i głupio wygląda, oraz jakiś rygiel na włazie na górze pancerza. Sorki za rozczarowanie, ale jak już tyle umodziłem to chciałbym tego tak nie zostawiać. Także proszę o cierpliwość - jeszcze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.