Skocz do zawartości

M3 Grant 8 Armia Afryka - 1/35 Academy


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za wsparcie. Kurcze mam nadziej że malowaniem was nie zawiodę. Strasznego mam pietra, bo to pierwsze malowanie z kamo (nie licze Tygrysa). Czuję się presję otoczenia. Dobra, ostatnie zmiany dokonane. Osłony dorobiłem z blachy (nie wyszły rewelacyjnie), a uchwyt znalazłem w częciach z Churchilla.

 

PICT0168.JPG

 

PICT0169.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 560
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pokrywałeś je czymś? Wygląda tak jak byś dał na nie lakier błysk-oże to wina zdjęć. A tak to wyglądają super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie bardzo wiem o co chodzi Grzesiek, ale osłonki zrobiłem z blachy mosiężnej.

Dzięki wszystkim za doping. Dorobiłem jeszcze dwa uchwyty na coś co nie wiem co to jest na ukośnym kawałku pancerza. Widać na pierwszym zdjęciu.

Model zapodkładowany Surfacerem 1000. I tu przyjemne zaskoczenie - fajnie się tym malowało. Wprawdzie zrobiłem nieco gęściejszą miksturę niż pisał Piotr, bo coś mi to kryć nie chciało. Ostatecznie było jakieś 1:2. Teraz jakoś ładniej wygląda w tym jednolitym kolorku.

 

PICT0170.JPG

 

PICT0171.JPG

 

PICT0172.JPG

 

PICT0173.JPG

 

A teraz kilka baboli, które i tak pewnie nie umknęły by waszemu bystremu oku. Jeden widać na zdjęciu powyżej, gdzie płyta nadsilnikowa łączy się z górą pancerza. Tuż obok wlotu powietrza widać szparę. A na zdjęciach poniżej uszkodzona wieża, kiedy ja rozrywałem do wykonaia wnętrza i moja nieudolna próba zaszpachlowania oraz źle zaszpachlowany błotnik, na przedzie tuż na jego końcu. Czy można to jeszcze teraz jakoś naprawić aby nie zniszczyć malowania?

 

PICT0174.JPG

 

PICT0175.JPG

 

Ehh... zdjęcia nie wybaczają niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie popraw szpachlowanie!

Jeszcze jakieś mejsca, czy tylko te które sam zauważyłem? Dlatego piszcie bo ten etap jest kluczowy - jak zacznę malowanie to już nic nie da się zrobić.

Nikt Cię nie goni

Ja tam powolniak jestem, relacja juz prawie 7 miesięcy się ciągnie. Jak do Świąt Wielkanocnych skończę to będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca, które wymieniłeś, choć najbardziej moim zdaniem powinieneś skupić się na łączeniu elementów wieży. Popracuj również nad liniami podziału elementów skrzynek narzędziowych. Wyrównaj je aby później dobrze zapuścił Ci się wash.

 

Cóż z tego, że się ciągnie. Ważne, że w ogóle idzie do przodu. Wnętrze zrobione jest tak fajnie, że teraz zewnętrze musi mu dorównać

 

Działaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Skrzynki też poprawię, masz rację przy nich - teraz to zauważyłem. Co do wieży to będe chyba pracował tylko przy tym ubytu który dałem na fotce, bo jak patrzę na zdjęcie poniżej to szew, a raczej spaw też jest widoczny. Ponadto boję się zniszczyć fakturę odlewu. Dlatego ją tak zostawiłem.

 

39.jpg

 

No chyba że mam to jakoś zlikwidować, ale pewnie będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szew tak, ale Ty masz tam w kilku miejscach dziurki. Należałoby to jednak wypełnić i popracować nad szwem, aby wszędzie był wypukły. To naprawdę nie jest takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ja Tobie tez radze ten szew zrobic z rozwalkowanego epoxy, pozniej na mokro nadaj mu ksztalt np. wykalaczka. Nastepny krok to wtopienie szwu przy pomocy Mr.Surfacer 500 pedzlem o sztywnym wlosiu. Ta szpare przy plycie silnikowej zalej moze jakas plynna szpachla, a pozniej przetrzyj patykiem kosmetycznym nasaczonym w odpowiednim rozcienczalniku. Jesli ta szpara jest zbyt duza to najpierw ugniec tam taki maly waleczek epoxy, nadmiar mozesz usunac na swiezo.

 

Pzdr,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to epoxy? Sorki za głupie pytanie, ale to jest pierwszy model na którym użyłem czegoś więcej poza farbami. Ja chciałem lekko to łączenie wydrążyć i wkleic tam cienki drucik, a potem to zalac szpachlą w płynie Mr. Hobby Putty coś tam. Zresztą tą szpachlą też zatykałęm większość dziur, a to na płycie silnikia to jakaś niedoróbka wyszła. Na razie myślę jak to ugryźć, i nie wykluczam żadnej opcji, choć ten epoxy to dla mnie coś kompletnie obcego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic obcego, tylko źle się wyraziłem. Chodzi o 2 part epoxy putty, czyli o jakąkolwiek dwu częściową szpachlę epoksydową. Wcześniej już kolega wspominał o millipucie, może to też być green stuff czy gunze strong/light, wybór jest spory. Jest to chyba lepsze rozwiązanie niż drut, co innego z plastikowymi pręcikami, ale takie rzeczy robi się raczej przed położeniem podkładu.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klej moze rozpuscic rowniez podklad

No tak, o tym nie pomyślałem. W tym przypadku także polecałbym użycie dwuskładnikowej szpachli. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że cienkie wałeczki bardzo łatwo da się zrobić z białego milliputa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brdzo wielkie dzieki za rady, porady i dobre słowo. Pewno mnie zlinczujecie , ale wyrzeźbiłem to z drutu. Nigdy jeszcze nie bawiłem się green stuffem i tym podobnymi wynalazkami tak więc ta technika na dzień dzisiejszy była mi tak samo obca jak to którą wykonałem. Najpierw dremelkiem wyciąłem szczelinkę i przy pomocy CA wkłeiłem bardzo cienki drucik. Potem lekko zalałem płynną szpachlą. Dziś potraktowałem to surfacerem. Wiem, nie wyszło to może super, ale przy moich trzęsących się rękach to i tak cud że nie jest gorzej. To pierwszy raz kiedy robię coś takiego. Z green stuffem spotkam sie przy nastepnym modelu - KV. Oczywiście jeszcze lekko to poprawię, bo na zdjęciach więcej widzę.

Dobra nie przynudzam więcej - zdjęcia.

 

PICT0176.JPG

 

PICT0177.JPG

 

PICT0178.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodów do psioczenia na to co zrobiłeś - wygląda super . Musisz tylko chyba doszpachlować w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda super. Musisz tylko chyba doszpachlować w niektórych miejscach.

 

Dokładnie Bardzo ładnie wyszło, jak już pozbędziesz się tych szczelin to daj jeszcze jedną warstwę surfacera 500 na spaw, a właściwie na jego krawędzie, bardziej się zleje z resztą wieży. Chociaż, jak już poszpachlujesz rowki to powinno być o.k. Drut jednak dał radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.