Skocz do zawartości

AN-2 PLL LOT


Artek82

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chcę te nity zostawić usunąłem tylko z miejsc, gdzie jest pokrycie płócienne. Model ma trzymać trochę klimat vintage, może nie wszystkim się to podoba. Następny będzie bez nitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Powolne ruchy do przodu:

2be98d782d0b445amed.jpg

212f0852497e37demed.jpg

Zamaskowałem okienka i jednak zeszlifowałem te nity

 

fabf90be7456e2b9med.jpg

Powoli robią się także lotki i klapy

 

A jako ciekawostkę pokaże "nowe", zdobyczne fotki oryginału

d94c66d2a6865b33med.jpg

a6acc3c594ef1c08med.jpg

Jakość jest kiepska, ale zawsze to jakieś nowe źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mała aktualizacja po świątecznym chwilowym relaksie

Jak już wcześniej pisałem oszlifowałem z kadłuba wszystkie nity i będzie gładko. Okienka i kabina zamaskowane i kadłub pryśnięty podkładem.

47e1f6c5d19019afmed.jpg

0a7f7489439d3babmed.jpg

 

Górny i dolny płat wyszlifowane na gładko i również potraktowane podkładem

9cefbeefe5cfdd46med.jpg

87d0b86d12431ed1med.jpg

 

Przy okazji taka ciekawostka. Czyżby producent czytał mój wątek

Na portalu aukcyjnym pojawiły się kalki do "mojego" Antka, ale w skali 1/48 produkcji LimaOscar Decals za czy dychy

6266262f948b1c29med.jpg

 

Wyglądają naprawdę super i może jak nabędę Antośka w cztery-osiem to je zakupię. Do mojego "ubranie uszył" mi Albert za co serdecznie mu dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Po dłuższym przestoju powolutku do przodu

Kolektor oszlifowany i nawiercony wydech.

07bc14a83131a60bmed.jpg

6c6feeb43ecb208amed.jpg

 

Przyklejony dolny płat, właśnie sobie schnie zblokowany stabilnie z kadłubem

7fede428d1e79d56med.jpg

69466f6cf2bfd598med.jpg

 

Przymiarki dolnych klap, zamontowane będą w pozycji do lądowania.

dfa2193cbc4ac633med.jpg

 

Na stateczniku nitów już nie ma to tylko złudzenie optyczne kombinuję jak zrobić ruchome stery

c29f5d8b356bfe1emed.jpg

 

Spoina kadłub-skrzydło zalana CA i poszpachlowany brzuszek

4ffe90d56a817a03med.jpg

4b03c0ad073bb53cmed.jpg

 

Ciąg dalszy wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciąg dalszy

 

Statecznik poziomy już na swoim miejscu, miejsce łączenia ze statecznikiem pionowym zaszpachlowane.

b5b5fa1bcee382f5med.jpg

 

Przejścia kadłub-skrzydła już po szlifach.

32a6cbc89d5d3a30med.jpg

 

Brzuszek także już gładziutki

a072227de2b8e7eemed.jpg

fd8b511923c5c468med.jpg

 

Teraz zobaczę co pokaże podkład Jak będzie git to jadymy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wariacja, Plasticartowski Antek z silnikiem od Antka w 1/72 z chińskiej trąbki Nawet ładnie pasuje, ale ten czerwony silnik jest do Antka "bombowca"

ef3c745e59e7d4f4med.jpg

 

A tak na poważnie, to podkład pokazuje że można działać dalej Wszystko w miarę gładko więc powoli do przodu

6eaeda9ee452f651med.jpg

43133ff5a6ca55efmed.jpg

 

I jeszcze takie pytanko do braci modelarskiej Czy wykonanie węzłów mocowania lotek i klap do skrzydeł z przyciętych i wygiętych drucików nie będzie obciachowe Nie mam na razie wizji jak te elementy wykonać, szczególnie że chcę je przykleić w pozycji opuszczonej do lądowania Wszelkie pomysły mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla Twojego nakładu pracy. Wygląda to nawet jak model, i to bardzo dobry (mając na uwadze materiał wyjściowy). Ale nieodparcie nasuwa mi się pytanie - po jaką cholerę w tych glutach się grzebiesz? Aż się przeraziłem, jak zobaczyłem na którymś z Twoich zdjęć, że masz więcej tego paskudztwa 'Made in Stasi' (cała pryzma tam była, chyba z dziesięć leżało!!!). Chcesz to wszystko zrobić? Nie lepiej Trumpki/Bilki/Italki/Revelle kleić? Też nie idealne, ale po stokroć lepsze ;). I podobne do An-2 bez wymiany 95% elementów na wykonane od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lima Zasadniczo to żadnym Antkiem nie pogardzę Te lepsze też będą robione, a na jednej z poprzednich fotek widać właśnie "trąbkę". Szczerze, wolę Bilki i Italki, bo Revell i Trumpek to jest to samo, a jaka przebitka cenowa i w chńczykach jest gorsza szklarnia i te masakryczne jajowate wgnioty na płótnie skrzydeł Ogólnie mam sentyment do starych modeli (Plasticart), ale to tylko Antków mam tak wiele i kilka L-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Revell (ten w ładnym pudełku z czerwonym malowaniem) to jest to samo co Trumpek? Dobrze wiedzieć. Bo właśnie miałem zamiar sobie go sprawić. Byłem przekonany, że to Italeri/Bilek. Drogi jak cholera (jak na tą skalę i jakość)...

Myślę że czas zrobić Antka w 1/72, bo 1/144 już zlepiłem .... . Sorry za zaśmiecanie tematu - liczę, że wybaczysz

FMK8.jpg

FMK4.jpg

FMK3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Lima, Revell to przepak Trumpka i nie warto dla germańskich kalek i ładnego pudełka wydawać 70 złotych, skoro ten sam model w pudle chińskim można nabyć za 30 zeta Twój Antuś jest rewelka i nie zaśmiecasz mi tematu, bo bynajmniej jest namiastka tego jak mój będzie wyglądał Ale nie wybaczę jeśli galerii nie zrobisz temu mikruskowi I napisz proszę jakich odcieni kolorów użyłeś jakieś numerki

 

Z tym Vintage, to tak jak Grześ napisał - forma zaburzenia która nie wiadomo kiedy się włączy i działa chyba podświadomie na sklejacza/modelarza

 

Wracając do tematu. Kolejne prace powoli do przodu, wykonane otwory pod węzły mocowań klap i lotek i co najważniejsze, prawie bym zapomniał o reflektorach skrzydłowych tak się rozpędziłem z zachwytu chyba

720d2c5ea8d26d4dmed.jpg

1c2830eaa751c3b5med.jpg

62a4b5b5ab7e5abbmed.jpg

 

A czas mi dziś umilało dudnienie 1000 konnej gwiazdy "mojego" Alfa Oscar Charlie na którym latałem szczepiąc rude cwaniaczki Wykonał chyba z osiem wylotów ze skoczkami i były to pierwsze skoki z Antka u nas w tym roku

SP-AOC.jpg

 

AOC2.jpg

 

AOC.jpg

Trzy fotki pstryknięte z mojego ogrodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły ten vintage'owy klimat. Chociaż na Twoim miejscu brałbym się za któregoś z waszych Antków w normalnym trybie, bo z Plasticarta to za wiele się nie wyciągnie.

Za to FMA wysłaliście do nas dziś do Trzebicza Nowego - wypadałoby przed lotem trochę z węża przemyć - z drugiej strony jak ktoś odtworzy to na modelu - zostanie nieprzechodnim mistrzem galaktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju AOC się powolutku robi z zestawu Italeri, będzie to drugi model AOC bo jeden już był ten co w awatarze mam, ale dałem go w prezencie w 2007 roku mojemu towarzyszowi Lisiej przygody z którym razem lataliśmy. Niestety Pan Beniu zmarł w 2010 i nie wiem co się dzieje z modelem, mam nadzieje że trafił chociaż do gabloty w Klubie Seniorów Mam dwie fotki tego pierwszego AOC, ale są strasznie kiepskie, robione w pokoju Klubu Seniora, moją pierwszą Nokią z aparatem

An-21.jpg

 

An-2.jpg

Niestety nie zdążyłem zrobić mu fotek jak kupiłem już cyfrówkę Canona w tym samym roku, więc to jedyna pamiątka

Co do FMA, w czwartek coś przy nim dłubali przy silniku do 17:30, a w piątek odleciał jakoś w południe na południowy-zachód, miło wiedzieć gdzie go poniosło Chodzi tobie o lewą stronę że taki okopcony Ogólnie to on aż się prosi o nowe malowanie, tak jak Wilga AGV, aż wstyd że Aeroklub nie może zdobyć na to środków, szczególnie że po sąsiedzku ma WZL-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FMA jest w Trzebiczu co roku i w zasadzie zawsze z cudownymi śladami eksploatacji, w końcu zrobię sobie fotki z zewnątrz, Tobie zlecę środek i będę miał super dokumentację

Tyle, że ja mam też swojego "lisiego" Aena na koncie i wybór będzie trudny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest ten Twój lisi Antek Nr rejestracyjny, nr buta, kolor bielizny tfu... karoserii

Ja mam dylemata, bo FMA to bym zrobił albo w tym ubraniu z lat 1992-1998

a6a31502285e6e5cmed.jpg

 

albo w jakimś nowym, o ile go przemalują. Aktualne malowanie złe nie było jak było nowe, ale nie to co teraz. W 2008 przepłótniali oba Antki i nie czaję za cholerę czemu go wtedy nie pomalowali jak był rozebrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Mikołaju, kwestia gustu No proszę, to się HOOPem latało tak

 

A mój Antek dostał nogi i nawet na kółeczkach już go postawiłem, co by tak na brzuchu już leżeć nie musiał Golenie zestawowe, ale po kosmetyce i ostrym piłowaniu nawet ładnie się dopasowały. Wypiłowałem miejsca pod reflektory w skrzydłach i na zakończenie sobie na sucho złożyłem go do kupy

91458907d3e4213emed.jpg

7220149be9db1bd4med.jpg

8e9a27aa84295fbbmed.jpg

79dafe28dbbdbd28med.jpg

 

Dzisiaj też były skoki i słychać było czaso umilacz z dudniącego silnika AOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluję efektów! Nawiązując do początkowego zdjęcia:

b2089f945a21382emed.jpg

chciałbym zapytać się czy ktoś wie do czego służyła ta prętowa/druciana konstrukcja widoczna przed literą "A"? Chwile pogrzebałem w www i ciężko mi jest znaleźć sensowne wytłumaczenie tego czegoś Czy to antena jakiegoś urządzenie / miernika (radiometru?) . Wydaje mi się, że poszukiwania, jeżeli już to wyglądały tak, że robiono zdjęcia lotnicze danego terenu i na ich podstawie wyznaczano miejsca do próbnych odwiertów czy wykopów. W takim przypadku po co byłby ten stelaż, wszak aparaty winny znajdować się w środku An-a... A może poszukiwania to tylko oficjalny powód wizyty a faktycznie samolot ten pełnił inne zadania?

Jeśli wyważam otwarte drzwi, wymyślając powyższe teorie to proszę o naprowadzenie na prawidłowy / przetarty szlak.

 

P.S.

nawiązując do antkowego gawędzenie, to pragnę poinformować, iż zawsze w momencie oderwania sie Antka od ziemi cała "ładownia" krzyczała "1000 koni poszło w góręęęę!!!!!!!!!!"

Dla mnie najbardziej "skocznym" Antkiem pozostanie Victor

0603260028.jpg

czyli warszawski SP-ANV, tu jego najbardziej malownicze ubranko

0307060074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mnie też dręczy temat tego "wysięgnika", ale jest bardzo mało informacji na temat tego właśnie Antka, a jedyne kilka wzmianek w literaturze opisuje wszędzie tak samo, a w sieci cisza, więc mało prawdopodobne aby ten Antek miał inny cel pobytu u nas Moim zdaniem aparaty tez winny być umieszczone w środku, więc możliwe że był to rodzaj jakiejś anteny / nadajnika / miernika lub aparaty faktycznie siedziały na zewnątrz na tej konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Aktualizacja

Po dosyć długim przestoju spowodowanym obroną "magazyniera" oraz innymi zawirowaniami życiowymi, znalazłem ostatnio chwilkę czasu aby podłubać przy Antonim i wystrugałem nareszcie reflektory skrzydłowe Fakt, może nie jest to "miszczostfo", ale jestem zadowolony

Obraz1215_zps931c6985.jpg

 

Obraz1211_zps9b0510da.jpg

 

Wykonałem je z ramki od elementów oszklenia, przyciąłem, przypiłowałem, nawierciłem otworki od środka co by lekko żarówki imitowało, przykleiłem, oszlifowałem i wypolerowałem Teraz muszę ładne maski dociąć na kształt kloszy, a do statecznika poziomego dołączyły także stery wysokości

Obraz1203_zps0a8a7b53.jpg

 

Obraz1204_zps91498f1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy

Obróbka górnych powierzchni sterowych, tutaj niezwykle przydatna okazuje się multiszlifierka Fotka trochę słaba bo coś rączki mi latały

Obraz1203_zpscf6ef9e4.jpg

 

Dolne klapy przymocowane tymczasowo-przymiarkowo, aby dopasować węzły ich mocowania. Chciałem je wykonać z drutu, ale chyba lepsze będą jednak z tworzywa

Obraz1201_zps5c7cfff0.jpg

 

Obraz1204_zps25105aca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.