Skocz do zawartości

AN-2 PLL LOT


Artek82

Rekomendowane odpowiedzi

Weekendowe prace przy Antku przebiegły przy dalszej obróbce powierzchni sterowych dolnego i górnego płata. Ostatecznie postanowiłem że jednak drut przekonała mnie Biblia Wagnera którą postudiowałem sobie wczorajszego dnia

Tutaj przygotowanie otworów

Obraz1201_zps0d13f732.jpg

 

Następnie przykleiłem sobie na próbę delikatnie wszystko do skrzydeł i mierzyłem, wyginałem i przycinałem drut

Obraz1205_zps9f986e3f.jpg

 

Obraz1206_zpsefe7ca76.jpg

 

Obraz1207_zps1d70793d.jpg

 

Następnie zdjąłem lotki z górnego płata i zacząłem kleić druty na CA, a wyszło tak

Clipboard010_zps858bb968.jpg

 

Obraz1216_zpsbda03486.jpg

 

Tutaj już przyklejone do skrzydła, zostały jeszcze klapy i dolny płat do opanowania.

Obraz1219_zps9a58b0ce.jpg

 

Oj przydałaby się jeszcze jedna niedziela, aby nad tym posiedzieć Ogólnie myślę że wygląda to dobrze i jestem zadowolony tak na 70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oooo, piornik w tle też z epoki

Hehe, te piórniki to już 12 lat temu miały wylecieć na wysypisko, a po przeprowadzce znalazły nowe zycie

 

Co nowego Proszę bardzo:

Powierzchnie sterowe wczoraj były gotowe do montażu

Obraz1201_zpsa1ff8a2e.jpg

 

Tutaj już zamontowane na płatach

Clipboard011_zpsf6b24fec.jpg

 

Clipboard013_zpse8a30093.jpg

 

Clipboard012_zps8f3a232f.jpg

 

Obraz1210_zps7e8ba071.jpg

 

Mam nadzieję że po malowaniu te druty nie będą wyglądały tak "drucianie" Musiałem także przeszlifować brzucha na łączeniu ze skrzydłem bo pojawił się efekt "skurczonej szpachli", ale po prawie roku

Obraz1218_zps74a05cfc.jpg

 

Powoli zabieram się za zastrzały, które mam nadzieję że będą w miarę pasowały, bo chcę je wkleić w prawidłowej odległości, a w Plasticarcie są one blisko brzegów co wygląda śmiesznie Zacząłem maskować powoli kabinkę tak dla rozluźnienia po tych akrobacjach z drutami i poskrobałem przy kółku ogoniastym

Obraz1213_zps00e0c50d.jpg

 

Kabinka nawet ładnie się kładzie i nie potrzeba dużo szpachli do uszczelnienia, ale muszę podciągnąć wyżej tą ściankę czarną bo zrobiłem za niską, o tu o tym pisałem

5788c2ba558c45d4med.jpg

Po przymiarce oszklenia, okazało się że ścianę kabiny zrobiłem za niską. Byłem przekonany że grubość szkła będzie kolidować z tą ścianą, więc zostawiłem marginesy po bokach i z premedytacją oszlifowałem też z góry, a spokojnie mogła sięgać aż do miejsca gdzie kładzie się górne skrzydło Coś tam może pokombinuję jeszcze.

No i kombinowania nadszedł czas bo zanim kabinkę przykleję to trzeba się z tym uporać

A tak się prezentuje w kupie i mam nadzieję że w kwietniu lub maju będzie oblot

Obraz1224_zps1325ccbf.jpg

 

Clipboard010_zps0b100aa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się Antonii prezentuje... Ja swojego po pierwszym podejściu wysłałem do szafy... z lekka mi wstyd niemal, bo to jeden z moich pierwszych modeli, więc wreszcie powinien doczekać się swojej wielkiej chwili;) Rewelacyjnie Ci osiadła owiewka:) Ja z maskowaniem większości moich postanowiłem iść na łatwiznę - oklejam oszklenie najdokładniej jak się da, biorę nowy (!) skalpel i jadę po liniach. Niestety - to robota saperska:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabik, dawaj Antka na warsztata

Z tym maskowaniem to podobnie działam, ale ja nie mam linii, chyba ze sobie dorysuję Czy ja wiem czy to taka saperska robota może tak, ale drutowanie bardziej mnie zmęczyło Dziś na spokojnie sobie zamaskowałem całość

Obraz1227_zps96725864.jpg

 

Obraz1226_zps2b18db24.jpg

Wiem że idealnie to nie wygląda ale w mojej wizji ma zostać oryginalne oszklenie kabiny. Postarałem się więc, aby przypominało chociaż to prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnych chwilach powoli do przodu

Wklejony i przyszlifowany pasek uzupełniający wysokość ścianki

Obraz1240_zps01e09f6c.jpg

 

Obraz1247_zps72106553.jpg

 

Clipboard04_zps98d02ea3.jpg

 

Zamaskowane reflektory

Clipboard03_zps76047d9e.jpg

 

Rozpoczęte przymiarki do wklejenia zastrzałów

Clipboard02_zps8f9f6682.jpg

 

Obraz1248_zps3c4c03b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ci wychodzi Antoś może kiedyś i ja go popełnie ale w malowaniu z pewbego filmu (tytułu niepamietam) ale pamiętam że miał napis "COBRA" na kadłubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ci wychodzi Antoś może kiedyś i ja go popełnie ale w malowaniu z pewbego filmu (tytułu niepamietam) ale pamiętam że miał napis "COBRA" na kadłubie

A dziękuję Cobrę znam tylko taką:

1649_rd.jpg

ale czy grała ona w filmie to nie wiem

 

Z powodu ponad tygodniowej walki z jakąś ostrą grypą (mam nadzieję że nie świńską) lekki postęp, czyli rama tego "cosia" od rzekomej aparatury pomiarowo-fotograficzno-badawczej wszak nie bardzo skomplikowana konstrukcja

Clipboard02_zps96ae966e.jpg

 

Obraz1257_zps1dffc468.jpg

 

Obraz1256_zps481071b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nieśmiało wracam do tematu po bardzo długiej przerwie.

W małych ilościach pojawiać się zaczął czas, który można spożytkować na dalsze dłubanie jak i na nowe pomysły

Obecnie zamontowane zostały zastrzały i w miejscu styku zalane CA. Następnie lekki szlif i zalałem to płynną szpachlą. Trochę gimnastyki było przy nadawaniu im odpowiedniego kąta, bo jak wcześniej wspominałem poprzednia ich lokalizacja nie była pożądana.

74_zps632d47cc.jpg

 

75_zpsfe492539.jpg

 

76_zpsfa269607.jpg

 

W najbliższym czasie zamierzam przykleić górny płat do kadłuba i następnie połączyć zastrzały z dolnym płatem. Następnie będą powolne przymiarki do malowania, taką mam nadzieję przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w szafie o czasu jak sobie go kupiłem w DDR za 12DM. Nigdy za niego się nie zabrałem bo było mi szkoda. Teraz nawet go nie zamierzam zacząć to symbol, znak czasu. Ojciec wszystkich moich modeli - major domus. Obserwuje Twoje poczynania od początku i szczerze podziwiam. Nie efekty bo to widać, lecz charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd, fajnie to ująłeś z tym major-domusem Ja sobie zostawię też tego ostatniego-najlepszego, z pudełkiem jak z fabryki, z wszystkimi częściami na gałązkach, błyszczącym srebrnym tworzywem, ale dopiero jak poskładam do kupy resztę tych gorszych

 

A tym czasem powoli do przodu

Górne skrzydło przyklejone i zalane szpachlą tam gdzie to konieczne oraz dodatkowo robiłem wstawki bo szczeliny były fest szczególnie na dachu. Przykleiłem także osłonę kabiny i również tutaj uzupełniłem szpachlą to co trzeba. Obecnie już po wstępnych szlifach, może jutro podkład pójdzie jak dam radę

77_zps476c1e12.jpg

 

78_zpsd9555000.jpg

 

Także dziś zacząłem reorganizację swojego pokoju warsztatowego co mam nadzieję nie wpłynie na dalsze prace Ale wiadomo rozgrzebać łatwo, a gorzej to wszystko ponownie poustawiać, poukładać itd. W sumie zmieniłem tylko konfigurację dwóch biurek co spowodowało powiększenie przestrzeni i pojawi się nowe lepsze oświetlenie na bazie przeróbki takiego podobnego starego żyrandola tylko z czterema elementami świetlnymi

1610009_623051684416961_123120120_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem co napisałeś o żyrandolu w pierwszej chwili pomyślałem, że pokazujesz miejsce gdzie na żyłkach powiesisz model po skończeniu. Tak jak to się robiło w czasach kiedy takie Plasticart'y bywały w Składnicy Harcerskiej... No ale przeczytałem i mi ulżyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd, tam gdzie obecnie mam warsztat i przechowuję modele to nie dałoby się nic powiesić bo można by głową obijać modele Ale jak kiedyś mieszkałem w bloku to i owszem była pajęczyna z żyłki i większe krówki ganiały sie po suficie

 

Grzesiu dokładnie tak jak mówisz. Teraz telewizor służy tylko do oglądania, a nie jak kiedyś np. Neptun, a później Sony u mojego dziadka, jako miejsce ekspozycji Iła-28

 

 

A tak prezentuje się nowe oświetlenie już prawie gotowe do użytkowania. Teraz trzeba będzie ogarnąć resztę gratów ponownie na biurka

Obraz2073_zps48cf35c2.jpg

 

A przy Antku powoli do przodu, czyli ponowne szpachlowanie przejść kadłub-skrzydło górne, oraz szpachlowanie uskoku za kabiną pilotów.

79_zpsadb5728d.jpg

 

80_zps0949dd94.jpg

 

Połączyłem też zastrzały z dolnym płatem i po zaschnięciu smarujemy szpachlą

81_zps3b4af787.jpg

 

82_zps586b39e6.jpg

A teraz kłaniam się nisko Do następnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No i znowu minął rok i kolejna aktualizacja w temacie Antek dostał ubranie i powoli zmierzamy do końca, niebawem więcej zdjęć

LOT_zpsn8dawprg.jpg

 

LMA_zpscbhka0dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jaki to styl modelarski. I Wymyśliłem. Donkichotcizm modelarski ,-)))

To żeś wymyślił Widzisz, ja Donkichocizmuje, a ty Frankensteinizujesz Każdy ma swojego wyindywidualizowanego bzika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Po bardzo długim czasie Antek nareszcie dostał silnik, już na stałe Teraz powoli drobnica, kalki i oblot

SDC12197_zpsgdasnjkq.jpg

 

sdf_zpsmwmomswk.jpg

 

vf_zps9eiqeigk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.