Skocz do zawartości

7TP Mirage Hobby 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Jurgen ma rację - szkoda wyrzucać kasę na dodatki jeśli model ma mieć takie koszmarki jak takie nity. Kilka ( dosłownie) na boku można w jakichś mniej widocznych miejscach taką techniką wykonać ale robić wszystkie to szkoda roboty bo efekt mizerny. Patent z pręcikiem i piłowaniem niezły ale również pracochłonny i nie zapewnia 100% powtarzalności kształtu łba oraz jego wysokości.

Pamiętaj że w 7-ce "nity" mocujące pancerz (w rzeczywistości były to śruby) miały łeb stożkowy a nie tradycyjnie półokrągły jak w lokomotywach np.

Tak nawiasem to te które ty wykonałeś (na jarzmie) i reszcie wieży to nie powinny być bardzo wystające bo w tym miejscu to akurat były tradycyjne śruby z łbem lekko wypukłym i rowkiem - wkręcane śrubokrętem

tutaj widać różnice "nitów" w wieży i jarzmie w stosunku do tych na kadłubie

 

7tp_006.jpg

 

a tu zbliżenie i widać te śruby - to tył wieży w wersji jeszcze bez niszy

wood_1844848x.jpg

oba zdjęcia jak widać z forum będącego kopalnią wiedzy dla modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ( dosłownie) na boku można w jakichś mniej widocznych miejscach taką techniką wykonać ale robić wszystkie to szkoda roboty bo efekt mizerny.

Wszystkich nitów nie będę poprawiał. Chyba bym dostał rozstroju nerwowego jak bym miał je wszystkie poprawiać.

Nie wiem czy w tej sytuacji warto osłabiać jakość modelu oszczędzając 30-50 złotych.

Może by i warto zainwestować w nity z MasterClub ale niestety w kraju ich nie dostanę a jak pisałem wyżej plastikową gotówką nie dysponuję. Nad nitowaniem się jeszcze zastanowię. Te 4 szt. na osłonie jarzma wykonałem testowo. Efekt też mi się nie podoba. Więc kwestia nitów nadal pozostaje otwarta.

Znalazłem w sieci jeszcze takie zestawy.

http://www.jadarhobby.pl/bronco-ab3506-round-bolt-nuts-multiple-135-p-5731.html

http://www.calibre35.cz/35040.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro ktoś sprzedaje paczki nitów za ok. 13zł. Są w różnych kształtach. Aczkolwiek nawet nie wiem czy dalej są na stronie, 6 dni temu były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz, ja też nie mam karty kredytowej a z zakupem nitów od MasterClub nie było problemu. Wystarczy karta debetowa:

http://euromodelshop.ch/product_info.php?currency=USD&products_id=15543

Myślę, że w tym przypadku stosunek ilość - cena jest korzystniejszy niż w przypadku tego co Ty pokazałeś. Jeśli chodzi o jakość, to produkt jest genialny a wszystko klei się równo i czysto bez kleju na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nitów MasterClub nic się nie umywa. Tylko tyle, że trzeba mieć wiertła 0,3-0,5mm do osadzania.

 

Do zakupów za granicą wystarczy karta Inteligo, albo konto PayPal, które można uzupełnić zwykłym przelewem w polskich złotych (PayPal to bardzo bezpieczna opcja, używam tego od 5-6 lat i nigdy nie miałem karty kredytowej).

 

Natomiast, jeżeli chcesz wydać do 30 złotych, to kup po prostu inny, tani model i zetnij z niego nity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie te nity!

Były na allegro, widzę po opakowaniach są te same. Były za 13 zł za paczkę + wysyłka, wiem bo miałem kupić do TK-3 te stożki. Były również w wielu rodzajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przekonaliście mnie do tych nitów z MasterClubu. Zacznę coś działać żeby je zakupić.

To są właśnie te nity!

Były na allegro, widzę po opakowaniach są te same. Były za 13 zł za paczkę + wysyłka, wiem bo miałem kupić do TK-3 te stożki. Były również w wielu rodzajach.

Konrad możesz podać linka do tej aukcji lub nazwę sprzedającego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nity w RB Model widziałem niestety rozmiar nie ten. Za to mam zamiar u nich dokupić szekle http://www.rbmodel.com/index.php?action=products&group=077 Myślę że się coś dobierze w sam raz do siódemki.

Co do nitów to znalazłem jeszcze takie http://www.model-kom.pl/nity.html niestety najmniejsze jakie mają to 0.6

Na razie walczę z zawieszeniem. Zaliczyłem już kilka niezłych wtop przy klejeniu blaszek. Niestety instrukcja blaszek Abera jest spartolona dokładnie. Połowa elementów jest źle ponumerowana albo w ogóle nie ujęta w instrukcji

Wracam do debondera muszę porozklejać jeszcze kilka elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - potrzebne są łby stożkowe. I tu problem, bo oferta wymiarów mała. 0,6 byłyby dobre. Prawdę mówiąc, należy szukać (lub sobie wyprodukować) średnic 0,6 oraz 0,7 mm. W przybliżeniu odpowiadają one prawdzie, czyli łbom śrub z gwintem 10 mm (łeb 20 mm) i z gwintem 12 mm (łeb 24 mm) wedlug norm z lat 30tych. Takie zróżnicowanie na modelu to jednak ideał przy założeniu szukania wśród gotowców do kupienia. Możnaby ewentualnie zrezygnować z tych większych, bo na 7TP były w mniejszości - na grubszych (13 i 17 mm) płytach przednich i bocznych kadłuba, czyli obudowujących przedział załogowy i przełożenia napędu. Śruby 10-mm (łeb 20 mm) stanowiły znakomitą większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.