Skocz do zawartości

7TP Mirage Hobby 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę pisał co jest OK, bo nie o to w końcu chodzi.

Nad żaluzją popracuj - polistyren 0,25 strasznie się "wichruje" - i nie wygląda najlepiej.

Może powinieneś zrobić ramkę pod żaluzje - podobną jak przy żaluzji fototrawionej do zestawu TK-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nity z MasterClubu i doszły rzeczywiście expresowo w przeciągu 9 dni od zamówienia nity znalazły się w mojej skrzynce pocztowej. Co prawda nie obyło się bez drobnych wpadek związanych z prowizjami bankowymi i ostatecznie z zamówionych 4 paczek dotarły 2.

 

To ile Cię paczka nitów wyniosła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nad żaluzją popracuj - ...

To jest dopiero pierwsza przymiarka to żaluzji. Też mi się za bardzo nie podobają muszę pokombinować na tym .

 

To ile Cię paczka nitów wyniosła?
Powiedzmy, że za 4 paczki z przesyłką i prowizjami zapłaciłem mniej więcej 130 pln. Masakra jakaś Ale cóż jak się nie ma w głowie to ...

 

Wracając do tematu.

Zaraz po pracy udałem się do sklepu i kupiłem 2 wiertła 0.4 mm. Dziarsko zabrałem się za nitowanie osłony jarzma. Po nawierceniu 6 otworów złamało się pierwsze wiertło, ale nic twardo zakładam drugie... po kolejnych 6 otworach złamało się drugie i tyle było z nitowania. Nie pozostało mi nic innego jak założyć te 12 nitów. Ale pierwsze wrażenia z ich zastosowania mam bardzo pozytywne. Bardzo szybko się je nakłada nic się klejem nie zalewa jednym słowem sama przyjemność. Musze tylko zakupić spory zapas wierteł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po pracy udałem się do sklepu i kupiłem 2 wiertła 0.4 mm. Dziarsko zabrałem się za nitowanie osłony jarzma. Po nawierceniu 6 otworów złamało się pierwsze wiertło, ale nic twardo zakładam drugie... po kolejnych 6 otworach złamało się drugie i tyle było z nitowania. Nie pozostało mi nic innego jak założyć te 12 nitów. Ale pierwsze wrażenia z ich zastosowania mam bardzo pozytywne. Bardzo szybko się je nakłada nic się klejem nie zalewa jednym słowem sama przyjemność. Musze tylko zakupić spory zapas wierteł

 

Jeśli będziesz mocował wiertła na krótko w uchwycie (1/2 - 3/4 długości), to moment i łamią się przy większym odchyleniu. Ale jeśli zamocujesz je na długo (1/4- 1/3 długości) to będą się wyginały ale nie łamały tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarekk za radę. Pokombinuję z mocowaniem wierteł.

Zamieszczam fotkę osłony jarzma z nowymi śrubami. Fotka nie jest najlepsza bo z komóry ale widać różnicę między śrubami firmowymi Mirage a MasterClubu.

30012012194.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę tutaj "złym gliną"...

Same "nity" sa piękne ale akurat w tym miejscu powinny być nie takie tylko "zwykłe" śruby z lekko wypukłym łbem i z nacięciem na śrubokręt - zobacz na fotki jakie dostałeś na początku tego wątku

Prościej było by chyba lekko zeszlifować te oryginalne Miragowskie i potem nożykiem je lekko naciąć imitując ten rowek pod śrubokręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same "nity" sa piękne ale akurat w tym miejscu powinny być nie takie tylko "zwykłe" śruby z lekko wypukłym łbem i z nacięciem na śrubokręt - zobacz na fotki jakie dostałeś na początku tego wątku

Racja tak powinny wyglądać

Prościej było by chyba lekko zeszlifować te oryginalne Miragowskie i potem nożykiem je lekko naciąć imitując ten rowek pod śrubokręt.

No nie wiem czy to nie sadomasochizm ;(

Trzeba by poszukać gotowców rozwiercić ciut większy otworek i zapuszczać je na równo lub nawet na wklęsło po washu ładnie by wyglądały ciekawe czy ktoś robi podobne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same "nity" sa piękne ale akurat w tym miejscu powinny być nie takie tylko "zwykłe" śruby z lekko wypukłym łbem i z nacięciem na śrubokręt - zobacz na fotki jakie dostałeś na początku tego wątku

Słuszna uwaga. Zdaje się, że na całej wierzy były stosowane śruby z łbem lekko wypukłym i okrągłym.

Tak na marginesie to musiałbym wymienić wszystkie śruby, bo patrząc na plany rozkład śrub zaproponowany przez producenta zestawu jest znacząco inny niż w rzeczywistości. Dlatego nie będę jednak ich różnicował i zastosuje na całości takie same śruby. Nie mam aż takiego ciśnienia żeby poprawiać ten model na 100% oryginał.

Myski79 dobrze to ujął to już by zakrawało na sadomasochizm

 

Chociaż z drugiej strony patrząc na fotki rekonstruowanego 7TP widać że zastosowano właśnie takie śruby jak moje.

p8218ock_006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na początku wątku zapodałem te zdjęcia gdzie dobrze widać te nieszczęsne śrubki po to aby można się było na nich wzorować.

Czy ja wiem czy sado-masochizm ??? w końcu wiercenie otworu, przetykanie pręcika i następnie jego oszlifowanie na kształt mniej więcej zblizony do właściwego albo nawiercanie dołków w które kropelka po kropelce umieszcza się pojedyncze kulki to dopiero moim zdaniem jest masochizm. To co proponuję to poprostu jakby zeszlifowanie niemalże do zera tych fabrycznych nitów i potem nakrojenie tego co zostało lekko ostrym ostrzem skalpela czy innego takiego narzędzia... ot i cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakieś inne zdjęcie potwierdzające wersje śrub z nacięciem na "śrubokręt" oprócz pokazywanego wyżej zdjęcia prototypu wieży wykonanej przez Boforsa. Wydaje mi się, że w seryjnych wozach nie bawiono się w mnożenie rodzajów śrub, nitów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją - proszę bardzo :

to o którym wspominał Myski:

pic_2156.jpg

z Zaolzia:

7tpbezradio.jpg

oraz w niemieckiej służbie policyjnej:

24_copy10.jpg

Wyraźniejszych chyba już nie ma.

Zdjęciami odbudowywanego pojazdu nie ma się co tak do końca bezgranicznie sugerować bo część elementów jest łączona tymczasowo, wszak pojazd jest CAŁY CZAS w budowie.

(Zdjęcia z wątku o 7 TP na odkrywcy.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.