Skocz do zawartości

7TP Mirage Hobby 1:35


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, kolega powinien wzorować się na wcześniej wykonanych modelach 7TP i wziąć poprawkę pod "Łosz" i kurzenie.

To nie pierwsza taka "błyskotliwa" porada...

 

Markuz, postaraj się wymieszać farby i testowo przeciągnij jakiś model. Warto się pomęczyć z testowaniem barw, żeby uzyskać odpowiedni efekt. W razie czego wiesz gdzie szukać pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w jpg, monitory komputerów i nawet głupie światło w pomieszczeniu wystarczająco przekłamują kolory, żeby wzorować się li tylko na zdjęciach. Myślę, że Jarkowi i mnie jest miło, że nasze modele mogą służyć za wzór, ale jeszcze lepiej będzie jeśli każdy modelarz starający się możliwie akuratnie otworzyć polski kamuflaż sam poeksperymentuje. Nie ukrywam, że na moich modelach kamuflaż też czasem wychodzi lepiej, a czasem ... trzeba kombinować ;).

 

Na naszym forum WE jest odpowiedni wątek do zadawania tego typu pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze lepiej będzie jeśli każdy modelarz starający się możliwie akuratnie otworzyć polski kamuflaż sam poeksperymentuje. Nie ukrywam, że na moich modelach kamuflaż też czasem wychodzi lepiej, a czasem ... trzeba kombinować ;).

Dokładnie tak. Są modele na których można się wzorować, jest topic i pozycje wydawnicze. Nie ma co rwać szat i tak nie dojdziemy do oryginalnych kolorów farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozgorzała poważna dyskusja na temat kolorów WP.

To może powiem jaki mam plan jeśli chodzi o malowanie.

Na obecny kolor psiknę jeszcze mocno rozrzedzoną mgiełkę z tego samego koloru z dodatkiem jasno szarej lub białej. Kolejnym etapem będą łaty zielone a na końcu brązowe.

Jeśli chodzi o same kolory i ich dobór to jak tu już zostało powiedziane raczej nie będę starał się za wszelką ceną uzyskać oryginalnych kolorów. Zwłaszcza że nie ma stuprocentowo pewnego punktu odniesienia.

Dla mnie osobiście będzie sporym wyzwaniem namalowanie w miarę poprawnie kształtu polskiego kamuflażu.

Z przedstawionych wcześniej trzech wariantów malowania chyba jednak będę się skłaniał do opcji nr 2.

 

Ci co przeglądali moje wcześniejsze warsztaty wiedzą, że nie obywało się bez zmywania farby. Tutaj sobie tego nie wyobrażam. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

EDIT:

 

Zmieniłem trochę odcień na bardziej piaskowy.

Poniżej poprzednia wersja malowania.

DSC04641.JPG

 

A tak wygląda siódemka obecnie.

DSC04647.JPG

Myślę, że po wszystkich zabiegach nabierze właściwej barwy.

Poprzedni kolor po filtrach i innych zabiegach mógł by być ostatecznie za żółty.

Teraz czekam, aż całość porządnie wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Od dłuższego czasu przechodząc obok rozgrzebanej siódemki dopadały mnie wyrzuty, że jeszcze jej nie skończyłem.

Po uzupełnieniu gamy kolorów i przetestowaniu na złomie modelarskim w piątek zabrałem się za malowanie wieży.

No i stało się!! Efekt mnie poraził do tego stopnia, że niewiele myśląc wrzuciłem ją czym prędzej do Cleanlux'a. I tak sobie przeleżała przez cały weekend.

To była pierwsza katastrofa.

Ale katastrofy lubią chodzić parami więc jak dziś zajrzałem do pojemnika to okazało się, że miejsca klejone CA pięknie się porozklejały, natomiast farba uparcie się trzyma.

Odratowałem więc co się da i wpakowałem wieżę na kolejną 24 h kąpiel.

A tak wygląda po pierwszej kąpieli.

DSC05745.JPG

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak się upić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raz za długo przytrzymałem model w Cleanluxie . Na tyle długo , że dwu miesięczne blachowanie rozleciało się w 5 minut

No cóż stało się , trzeba się pozbierać i walczyć dalej

Nadal kąpie w cleanluxie ale model trzymam minutę i Gunze pięknie schodzą pod bieżącą wodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pij dużo i trzeźwiej szybko bo model stygnie :-)

Ano wypiłem 1,5 L wody mineralnej i herbatkę z melisą i jakoś mi przeszło.

 

Najgorzej jest usunąć farbę z okolic łbów śrub i miedzy osłoną karabinu i działa. Pamiętam, że z KW-2 też miałem takie jazdy ze zmywaniem farby. Nie wiem czy Vallejo produkuje takie pancerne farby czy po prostu mam pecha.

 

Nic to, jak się nie myśli to trzeba się narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań cudować, weź kup sobie nową 7-kę i weź niej samą wieże, szkoda czasu i zdrowia. Może ktoś ma na zbyciu ??

skala72 Na wieży jest około 100 żywicznych śrub więc szkoda mi wywalać czas który włożyłem w poprawki. Poza tym nie buduję modeli na czas tylko dla własnej satysfakcji.

 

Wczoraj podratowałem co się dało, polepiłem wszystko od nowa, kilka elementów wykonałem od nowa.

 

DSC05750.JPG

 

Dziś kolor bazowy a potem kolejne podejście do kamuflażu.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ostatecznie uzyskałeś ten "piaskowy" odcień? w moim przekonaniu najbardziej pasuje do wyżej zamieszczonych fotek pojazdów z tej cieszyńskiej jednostki. pytam, bo walczę z TKS

 

do zmywania farby pierwszy raz użyłem zwykłego żelu do wc i dodatkiem łyżeczki kreta. nawet szpachla odpadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rzadko się zdarza żeby przy zmywaniu farby nic nie odpadło/uszkodziło się, a farba sama zeszła całkowicie.

 

Ciekaw jestem jakie planujesz dalsze zabiegi malarskie po nałożeniu zasadniczych kolorów kamuflażu. Może się okazać, że pieczołowicie dobierany kolor i tak ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

148 Humbrol czyli Radome tan - ja nim (z odrobina brązu) maluję twarze, bo to kolor zbliżony raczej do jogurtu morelowego, niż do piaskowego. pytanie było do kolegi markuza, ale dzięki za wszelkie podpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.