Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 186 Panzerjäger Tiger Ausf. B (Tamiya 1/35)


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego służył ten owalny "grzybek" widoczny na ostatnim zdjęciu na przedniej płycie?

Nie spotkałem takiego rozwiązania wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Gąski Spade Ace faktycznie fajnie wyglądają i są lepiej wykonane od Friuli, 0 nadlewek itp ale ich słabą stroną jest brak fabrycznie odlanych główek sforzni. Szkoda, że nie zastosowali patentu z żywicznymi główkami tak jak Masterclub (wg mnie najlepsze aktualnie na rynku metalowe gąski choć z niedużą ofertą jak na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja bym raczej wolał walnąć takie kamo z ręki bez użycia tych mas maskujących, których zresza jak dotąd nigdy nie używałem. Nerwy by mi chyba puściły podczas maskowania i odlepiania masy i taśmy Co prawda z ręki nie uzyskałoby się aż tak ostrych przejść między kolorami kamo (jeśli taki był Twój zamysł) choć przy dobrym aerku efekt byłby zbliżony.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza pod dalszą pracę, teraz wszystko zależy od weatheringu. Farba poprawnie nałożona? Nie ma papieru ściernego?

 

Pozdrawiam K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiem coś o tym. Mój Tygrys zaliczył dwa loty z szafy - raz żona a raz kot. Na szczęście twardy jest i po drobnych naprawach wygląda jak poprzednio. Teraz jest z dala od nich i narazie ma się dobrze, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetna baza do dalszych prac, zapowiada się bardzo dobrze. Nie przejmuj się tym iż plamki mają różne nasycenie - twoja idea o tym iż spod niektórych może prześwitywać farba bazowa jest jak najbardziej trafna - dodaje to realizmu. Model z idealnym pokryciem w każdym miejscu jest mało realistyczny. Także jak dasz filtry i trochę "poblendujesz" tu i tam będzie b. dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambush to jest to! Z reki najlepszy.Tak troche podpatrywalem Twoj warszat i nie za bardzo wierzylem ze chcesz malowac plamki od szablonu.One i tak byly malowane niczym innym jak lawkowcem.

Pomimo 3h pracy mysle ze bylo warto.

Czekam na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witaj.Musze wyrazić swoje zdanie na temat malowania twojego Jagdtigera szczerze mówiąc to wykonanie kamuflażu jest bardzo nie staranne,zwłaszcza plamki trzeba było użyć mniejszego pędzla.A co do plam kamuflażu z szablonu to najlepiej użyć taśmy tamiya nie zostawia śladów i nie dostaje się pod nią farba.Piszę to dlatego ponieważ śledzę twój wątek od początku i obserwuję ile czasu i wysiłku poświęciłeś w jego budowę i fajnie szło do puki go nie pomalowałeś.Nie chcę byś mnie źle zrozumiał.Podziwiam cie za to ile zrobiłeś ale z tym kamuflażem ci (ja tak uważam) nie wyszło.Ale już go nie poprawiaj.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem maskę działa - przez pomyłkę zamiast gęstego cyjanoakrylu wziąłem rzadki... No i model zalany na przedniej płycie glutem, a mnie krew zalała. Macie może j akieś pomysły jak to usunąć? Wydaje mi się, że debonder usunie również farbę...

 

glut_zps6d1d0f54.jpg

 

Debonder Ci plastik zeżre farba to miki... Jeśli byłby to kamuflaż w 1 tonie np. Dunkegelb to byś mógł zetrzeć klej papierkiem/zeskrobać i poprawić farbą, ostatnio tak zrobiłem. Przy takim kamo to już chyba gruntowne zmywanie... Wamod się kłania, razem z farbą odejdzie klej - farba ochroniła Ci plastyk także jest i pozytywny akcent - nie trzeba będzie wyprowadzać powierzchni po zalaniu CA. Współczuję wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Na pocieszenie Ci powiem Ci, że ostatnio zmywałem 2x mojego E-25 - kurz mi siadał na farbie... Uważaj na małe elementy i nic na siłę niech chemia działa sama, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.