Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

ok, moze zacznijmy od sprawy elementarnej.

miniatura budowanego tu czołgu ma przedstawiać maszynę z której kampanii?

 

Z tego co widzę to oznaczenia z frontu bałkańskiego czyli od poczatku '41 więc mogly być w użyciu te X-owate lub te z kwadratowym przetłoczeniem(choć nie mam pewności co do ich przeznaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny update w jednym z najdłuższych, choć mam nadzieję nie najnudniejszych tematów.

Skończyłem drzewo. I tutaj ważna informacja - to moje pierwsze. Więc bąźcie troszkę wyrozumiali. Ogrodznie po olejach. Teraz to już chyba tylko lakier matowy i pigmenty. Widać światełko w tunelu.

 

DSCF1286.JPG

 

DSCF1291.JPG

 

Mam nadzieję że te kanistry są poprawne (jakość naprawde dobra jak na typowe uproszczenia Tamiya).

 

DSCF1293.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie na ukończeniu. Gąsienice wymoczone w magicznym eliksirze. I coś ciekawego. Jak były mokre to miały super color - coś jak German brown black camo z Vallejo, ale po wyschnięciu przybrały jasno szary odcień. Może zobaczycie to na zdjęciach. Zastanawiam się czy ich jeszcze jakimś washem nie potraktować.

Do zrobienia pozostały mi jeszcze reflektory i kurzenie. Te z przodu to nie problem, ale mógłby mi ktoś powiedzieć jak pomalować lampę na tylnym prawym błotniku i to prostokątne coś na lewym (chyba też jakiś rodzaj lampy)? Będe wdzięczny za pomoc.

 

DSCF1380.JPG

 

DSCF1382.JPG

 

Dscf1383.jpg

 

DSCF1384.JPG

 

DSCF1386.JPG

 

DSCF1387.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki. Już mi wcześniej Greif podesłał.

Gąsienice dostały wash z Brązu Van Dyke. Teraz mają kolor taki jaki chciałem uzyskać. Lampy tylne pomalowane, a przednie ciągle się robią - trzeba kilku warstw Stilll Water.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem. Sporo zrobiłeś. Prawie gotowy. Brawo!

 

Gąsienice koniecznie potraktuj metalizerem. Są ok ale brakuje połysku.

Radzę wymienić linę holowniczą bo psuje Ci model.

Kup jakąś lub zapleć stranniej i pomaluj ją bardziej matowo (bez sreberek).

Co do lampki to musisz wybrać: albo zielone albo czerwone ustawienie - klapka w dół lub do góry.

Kloc drewniany powinien być prawie czarny.

Rączki szczypiec czerwono-brazowe.

...klasyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze takiej wizyty się nie spodziwałem Gąsienice będą. Najpierw jeszcze potraktuję wszystko pigmentami a na sam koniec przed ich założeniem przetrę je metalizerem na krawędziach i wewnątrz na styku z kołami. Linę próbowałem wyrwać z szekli (tak to chyba się nazywa) ale CA jest za mocny. Trochę ją jeszcze zwinąłem, ale to nie to. Źle z nią zacząłem. Skręcałem ją w rękach, a trzeba było użyć wiertarki. W następnym modelu lina będzie dużo lepsza. Czy będzie ok jak ją pomaluję na czarno i przetrę metalizerem? Lampki zielone - nie będę już przerabiał. ale teraz już wiem co to i do czego to służy.

CO do drewnianych elementów to w tym już klocek tak zostawię, ale w następnym zastosuję się do twoich rad. A czy kolor szczypiec to jakiś konkretny powód np. bakielit? Przemaluję.

 

Dzięki Mariusz za wizytę i wskazówki. Twoje prace są niedoścignionym wzorem, a relacje prowadzone na uniwersyteckim poziomie. Z niecierpliwością czekam na zakończenie projektów z "jedynkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy klejone na CA najlepiej podważać nożykiem.

Zwykle odpadaja bez problemu. Wymień tę linę bo przykro patrzeć.

Klocek przemaluj. To nie boli

Wystarczy kilka warstewek półprzejrzystej farbki brązowo-czarnej.

Może dzięki temu uzyskasz jakiś ciekawy efekt drewnopodobny.

Reszta tak jak sam napisałeś.

 

Powrzucaj jeszcze jakieś bambetle na pakę bo tak troche drętwo

wyglądaję te pakunki. Zwłaszcza pomiedzy nie.

Może też więcej brudzenia i plam na materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, meta już nie daleko. Mariusz, ta lina to faktycznie porażka - widać z resztą na zdjęciach. Ale nie daję rady jej wyrwać z szekli i do póki gdzieś nie dorwę nowych nic więcej zrobić nie umiem. Szkoda że w innych miejscach CA tak nie trzyma. Co do poprawek malarskich to raczej już nic ruszał nie będę - efekt mnie zadowala, a czasami poprawki w moim przypadku wyglądają gorzej niż pierwowzór. Nrzędzia przyklejone, więc mówi się trudno. W nastepnym modelu zanim przykleję bardziej poeksperymentuję.

Dobra tyle wkurzania was. Podstaaaawka od strony drzewka wyrzeźbiona.

 

DSCF1470.JPG

 

DSCF1471.JPG

 

Pewno się dziwicie czemu taka rzeźba? Ano odpowiedź jest prosta. model przechowuję w pudłach i drzewko na dioramce jest za wysokie. Więc będzie przechowywane w pozycji poziomej a tylko na pokaz ustawiane jak na pierwszym zdjęciu. Jak kiedyś kupię trawkę to posadzę - teraz nie mam kasy. Pilniejsze wydatki.

 

Sam model oberwał pigmentami. O ile z brudzenia zawieszenia jestem zadowolony, to co do góry nie jestem jakoś w pełni przekonany. Brudzenie sprawia mi zawsze dużo problemów i nie mam pojęcia jak zrobić to lepiej. No cóż taki talent. Dodam jeszcze plamy z paliwa w okolicy wlewów i na tylnej płycie. Pigmenty jeszcze bez fixera, więc ostatecznie może się to troszkę zmienić.

 

DSCF1476.JPG

 

DSCF1481.JPG

 

DSCF1482.JPG

 

DSCF1486.JPG

 

DSCF1489.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale czy nie za późno trochę na takie sugestie? Teraz już nie poprawiam bo:

- cały szary byłby za nudny (żart),

- jest pewno więcej innych baboli a poprawka wszystkich to prawie jak budowa od nowa. Zresztą trzeba mieć jakieś babole aby można zostać zruganym w galerii, he, he.

Umówmy się więc że w tym okresie niemiaszki nie dostawali jeszcze kopków w dupkę, panowali w powietrzu i nie musieli się bać że im bombka w czapkę trafi. Nie jestem zwolennikiem dorabiania teorii, ale... patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.