Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Pie(CIACH) Figurki wek model rób dalej bo modulacja mi się podoba tylko obić nie spierdziel i będzie super

 

No, bez takiego słownictwa! reggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Ślicznie i oby tak dalej...

 

Pie(CIACH)

 

Dumo, Kolego! Trzymaj poziom, bo przestanę cię lubić. Po co te bluzgi? Mało mam ich naokoło każdego dnia?

Moderatorze co ty na to? Nie grzmisz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mario. Ale tym razem zdygałem i nie użyłem twojego stylu washa choć mnie kupiło. Ale chyba spróbuję przy KW-2, bo tam nie ma tyle zakamarków i mniej rzeczy do urwania - choć tu też mi kilka odpadło w trakcie wycierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki Ci świetnie wyszły, twarze i mundury są ok, tylko wyglądają jak ekipa z hitlerjugend Daj jakies fotki z figurkami i modelem razem, wtedy można oceniać, czy pasują. A co do różowych elementów na mundurach, masz racje, powinny być, tutaj masz napisane co i jak: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=212&t=8174&start=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, figsy czy pasują czy nie - zostają. Nie mam nerwów do ich malowania i nowych mi sę robić nie chce. A że model ma pootwierane włazy to już technicznie się ich pozamykać nie da (gdzie się nie udało dojść są niepomalowane).

Poobijałęm trochę się a raczej model. Jest delikatnie bo tego nie chcę strasznie dewastować.

 

Pict0048.jpg

 

Pict0049.jpg

 

Pict0050.jpg

 

Pict0051.jpg

 

Pict0052.jpg

 

Pict0053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanistry dragona? Bardzo ładnie wygląda ten czołg . Będziesz musiał jakiś tutek zrobić jak tak ładnie go zmalowałeś i później te kolory stonowałeś. A figsy jak dla mnie wcale nie odstają od bardzo ładnie wykonanego modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanistry są zestawowe, ale przeznaczone do wersji pustynnej. Mam jeszcze zestaw Tamiya nr 26 i tam na okładce widać takie oraz innym wytłoczeniem na boku - w kształcie litery X. Wprawdzie ich jakość też jest jaka jest, ale te będą dobre? A przy okazji czy można na nich malować białe pasy w kaształcie krzyża i co one oznaczały?

Miachał, w pierwszym i drugim modelu z Tamiya dałem zestawowe, potem kupiłem Friule. Kolejny model to był plastiki. Tak mi dały popalić, że więcej już plastikó nie chcę. Dopóki będzie możliwość to będę kupował Friulki. A figurki? Robię je, bo są w zestawie, ale inwestować w coś czego i tak za ładnie pomalować nie umiem? Kolejny model będzie na pewno bez figsów.

 

P.S. Za dwa tygodnie wybieram się do Chester na spotkanie lokalnego klubu modelarskiego. Ciekawe jak będzie? Nie wiem czy chłopaki na tych schadzkach sklejają jakieś modele, ale na tę okazję kupiłem sobie Chieftain z Tamiya. Jeżeli będziemy je tam składać i mi się ta ekipa spodoba, to warsztat założę dopiero do malowania, bo spotkania są raz w miesiącu. A jak nie, to będzie od początku. Wersja oczywiście prosto z pudłą + Friulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powalczyłem olejami. Nie jest to efekt jaki osiągnął Konrad w swoim Churchilu, ale daleko mi jeszcze do mistrza. Teraz tylko przykleić narzędzia, pomalować bambetle i można kurzyć pigmentami. Jak widać na zdjęciach właz na wieży nie przetrzymał tego etapu.

 

PICT0054.JPG

 

PICT0055.JPG

 

PICT0056.JPG

 

PICT0058.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powalczyłem olejami. Nie jest to efekt jaki osiągnął Konrad w swoim Churchilu, ale daleko mi jeszcze do mistrza.

 

Żadnym mistrzem nie jestem, bynajmniej sam się tak nie określam a Twoja walka z tym modelem bardzo mi sie podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Trzeba się trochę spieszyć bo Markuz czeka już na KW-2.

Co do podstawki to właśnie powoli się biorę za wyrób Miniart-u o którym już wspominałem kilka stron wcześniej. Będzie z tym kupa roboty, bo to wytloczka wakum i jest to średniej jakości jak za taka cenę. Ale może coś z tego będzie. Szukałem też Francuskich cywilów aby trochę drogę zapełnić, ale jakoś nic znaleźć nie mogę. Mini art zapowiedział wprawdzie zestaw 35144 ale go jeszcze chyba na rynku nie ma. Może ktoś wie o jakimś niedrogim zestawie figsów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super Najbardziej podobają mi się te delikatne zarysowania na znakach taktycznych. Są idealne Co do podstawek wacu nie są takie straszne do zrobienia ale masz zdecydowanie zawężone pole do popisu w kwestii popuszczenia wodzy fantazji i własnej inwencji. Jakby nie patrzeć zawsze to półprodukt. Dajesz dalej Krzychu, jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.