Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Po urlopie ciężko się zabrać do pracy. Tak więc i update skromny. Kolcek drewniany (chyba go jeszcze troszkę olejami potraktuję) i tłumiki. Jak to zwykle w moim wykonaniu z lekkiej rdzy wyszły prawie rozpadające się. Ale kolorystycznie mi sie podobają. Dam jeszcze na koniec trochę pigmentów no i okopceń.

 

PICT0031.JPG

 

PICT0032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowiem trochę ten tłumik, aczkolwiek cacuśny, odstaje od całości.
Tłumik przeżarty jak w 30 letnim trabancie.

Nie przesadziłeś ?

... i tłumiki. Jak to zwykle w moim wykonaniu z lekkiej rdzy wyszły prawie rozpadające się. Ale kolorystycznie mi sie podobają. Dam jeszcze na koniec trochę pigmentów no i okopceń.
Już patrząc na zdjęcia doszedłem to takich samych wniosków. Chyba jednak zetrę te oleje i spróbuję jeszcze raz. A swoją drogą to się chyba za wraki wezmę bo mi ta rdza chyba lepiej wychodzi niż modele, he, he.
Daj swój przepis na jak możesz.
Tak na szybko. Najpierw go potraktowałem szpachlą i dziabałem szczoteczką do zębów, a ten mniejszy robiony nitro. Potem tylko farby olejne: brąz Van dyke, black ivory i jakieś rdzawe z MIG Abtejlung. Nakładane jak biedronka i rozmazywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekielny niestety nie posidam niczego. Zasadniczo w ogóle nie korzystam z papierów, głównie to instrukcja z modelu, kilka zdjęć z netu i życzliwość i zasób wiedzy kolegów modelarzy. Zresztą widać to po babolach które się na moich modelach znajdują.

 

Nad tłumikiem pracuję. W końcu zawsze go można jeszce raz pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam ciężko dogodzić. Trzeba się zebrać w sobie i trochę popchnąć projekt do przodu. Dziś wash. Zdjęcia tego nie pokazują (chyba za bardzo się błyszczy) ale mi się to wszystko kolorystycznie bardzo podoba. Kolejnym krokiem będą obicia, ale delikatne bo przecież za wiele się nie nawalczyli. A potem oleje, trochę syfienia i dodatki.

 

PICT0038.JPG

 

PICT0040.JPG

 

PICT0042.JPG

 

PICT0046.JPG

 

PICT0047.JPG

 

Przy okazji pytanie o mundurki. Wydaje mi się, żę powininenem im chyba jeszcze jakieś różowe wstawki zapodać, ale nie jestem pewien czy i gdzie. Może ktoś jakąś fotką wspomóc.

 

PICT0351.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest cud, miód, no i jeszcze mogą być orzeszki. No, może oprócz tych włosów pozostałych po ścieraniu washa.

Fajnie cienie powyłaziły po ostatnim zabiegu. Ciekaw jestem jak będzie po olejach i pigmentowaniu.

I nie zmatuj go na maksa ;)

3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.